İNSANOĞLU TUHAFTIR

“İnsanoğlu tuhaftır, her bir sözü kaldırmaz” sözü Neyzen Tevfik’ in dörtlüğünden alınmıştır. Gerisini burada yazmam mümkün değil. Merak eden araştırır bulur!

Sorumluluk mevkiindeki siyasetçilerimizin bazıları gerçekten çok tuhaftırlar. Türkiye’nin kaderini etkileyecek olaylar karşısında “dilsiz” olurlar, ama kendilerine karşı bir söz söylenince “aslan” kesilip, karşısındakilere her türlü hakareti yaparlar.

Bir tasın içinde ne varsa, dışarı o sızar. Bal koyduysanız bal, zift koyduysanız zift sızar. İnsan da böyledir. Fıtratında hoşgörü-aykırı düşüncelere saygı-olgunluk varsa, ondan güzellik- örnek olma-uysallık sızar.
Ama fıtratında kabalık-çirkinlik-küfür-hakaret varsa, dışarı maalesef o sızar.

Hikâyede rivayet edilir ki;
“Tanrı, kullarının durumunu öğrenmek için meleklerini yeryüzüne göndermiş. Melekler döndüğünde;
‘Yüce Tanrı, kullarınız bir yerden diğerine giderken çok zorlanıyorlar’ demişler.
Tanrı, Hamurkârına; ‘Çabuk AT hamuru kar, at’ı yaratıp kullarımın hizmetine vereceğim’ demiş.
Aradan zaman geçmiş, Tanrı meleklerini yine dünyaya göndermiş. Melekler dönünce demişler ki;
‘Kullarınız size minnettarlar Yüce Tanrı, yalnız AT’ ı masraflı buluyorlar, daha az masraflı bir şey dilerler.’
Tanrı, Hamurkârına; ‘ Bolca EŞEK hamuru hazırla, eşeği yaratıp, kullarıma göndereceğim’ demiş.
Seneler sonra, melekler kontrole gidip gelince, demişler ki; ‘Yüce Tanrı, kulların çok memnun ama eşekler o kadar çok üremişler ki, her taraf eşek dolmuş.
Artık eşek istemiyorlar.’
Tanrı, Hamurkârına; ‘Yeter artık eşek hamuru yapma’ deyince, Hamurkâr;
Yüce Tanrı, elimde bol miktarda Eşek Hamuru kaldı, bunları ne yapayım.”
Tanrı, ‘Kalan eşek hamurunu, insan hamuru kazanının içine at, iyice karıştır’…

Eşek Hamuru bazı insanların hamuruna fazla kaçtığı için, bunlar sabırsız-tahammülsüz-saygısız oluyorlar. “Al ananı da git ulan” demek bunlarda, “Şerefsizler-Ahlaksızlar- Edepsizler” demek bunlarda. Her önüne gelene hakaret etmek, küfür etmek bunlarda. Küfürle-hakaretle yetinmeyip, kendi arkadaşlarını dahi tekme-tokat dövmek bunlarda…

Bunların hepsinin ortak yanı, ellerinde bir güç varsa kabadayılaşmak, güç ellerinden gidince herkesin karşısında eğilmektir.

Şimdi yazacağım konular, kamuoyu önünde söylendi ve tarihe yazıldı;
*Diyarbakır’da düzenlenen “Demokratik İslam Kongresinde” Abdullah Öcalan’ın gönderdiği mesajı HDP Milletvekili İdris Baluken okudu. Öcalan;
Çağdaş İslam, ümmet millet birliğini anlamlı bulur.
Ama bu asla tek devlet- tek millet- tek bayrak ZIRVALAMALARI anlamına gelmemektedir
” dedi.

Apo’nun dediğini açalım;
Apo denen katilbaşı Milleti, Ümmet kavramının içine atıp yok etmek istiyor. Türk Devletinin yanına Kürt Devletini koyuyor, Türk Milletini tanımıyor,
Türk Bayrağının yanına PKK bayrağını istiyor.
TC Devletini yönetmek sorumluluğunu omuzlarına alan siyasetçiler, sivil-asker bürokratlar için, Apo’nun söylediği, bu kişilere ana-avrat, din-iman dümdüz küfür edilmesiyle eşdeğerdir.
İÇİNİZDE BU SAPIĞA CEVAP VEREN, ONA EDEPSİZ DİYEN BİR YÖNETİCİ DUYAN, GÖREN VAR MI?

*PKK yine çocuk kaçırdı. Diyarbakır’dan sonra Bitlis’te de PKK’lılar çocuk kaçırdı. 35 gündür kayıp olan lise öğrencisi Vedat A’ nın ailesi, Hizan Hükümet Konağı önünde çadır kurup, eyleme başladı.

Lütfen kendinizi, PKK’ nın kaçırdığı çocukların ana-babaları yerine koyun. Sizlere TC Devletinden başka yardım edecek bir kurum var mı?
DEVLETİ YÖNETENLERDEN BİR BEYANAT, BİR KINAMA, BİR KURTARMA ÇALIŞMASI GÖREN VAR MI?

Eski Bakan Binali, HARAM HAVUZU oluşturdu. Bu havuza para verenler, para verdiklerini kamuoyu önünde kabul ettiler. Bu haram paralarla medya kuruluşları satın alındı. Bu adamların devlete olan vergi borçları da sıfırlandı.
Bu sepetlerden biri ise çıkıp, “Milletin a…na koyacağız” dedi.
KENDİLERİ DE MİLLETİN FERDİ OLAN SİYASETÇİLERDEN BİR KINAMA, BİR ŞİKÂYET DUYAN VAR MI?

*26 YILLIK Cumhuriyet Savcısı, Deniz Feneri davası için; “Biri var, tüm soruşturmayı engelliyor, sanıkları koruyor. Biz ona HIRSIZLAR İMPARATORU diyoruz” diye beyanat verdi.
Devleti yönetenlerden bir tanesi bile, “Ya arkadaş sen ne diyorsun? Çık açıkla, yoksa seni dava ederim” diyebildi mi?
Biri size haksız yere Hırsızlar İmparatoru dese, siz sessiz kalır mısınız?
AMA HIRSIZSANIZ, AĞZINIZI BİLE AÇAMAZSINIZ DEĞİL Mİ?

*Adamın avanta alırken resimleri yayınlanmış, Savcılar iddiaları ciddi bulup hakkında Fezleke düzenlemişler. Konuştuğu gazetecinin doğruladığı ses kaydında adam, İslam ile Kur’an-ı Kerim’in Bakara Suresi ile alay ediyor. Kendisini Müslüman olarak dünyaya reklam eden yöneticilerden biri bile
bu densize haddini bildirmiyor.
DEVLETİN YÖNETİCİLERİNİN BU KONUDA TEK SÖZ SÖYLEDİĞİNİ DUYAN, BİLEN VAR MI?

Yukarıda yazdığım konular ve bunlar gibi yüzlercesi karşısında dilinizi yutacaksınız, konuşmayacaksınız ama Türkiye Barolar Birliği Başkanının, YARGININ MABEDİNDE söylediği doğru sözlere karşı, efelenip EDEPSİZ diye bağıracaksınız!
Siz kimsiniz yahu? Siz Türk Milletinin başına dert olmak için mi geldiniz?

Unutmayın, Devleti yönetenler yasalar uymaz, insanlara açıkça hakaret ederlerse, milleti soyarlarsa tüm vatanda İLLEGALİTE başlar.
Kaçacak delik ararsınız. Sabır taşı çatlamak üzere…

Sağlık ve başarı dileklerimle 13 Mayıs 2014
Rifat Serdaroğlu

4 thoughts on “İNSANOĞLU TUHAFTIR

  1. Nietzsche der ki:
    ”Cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın… egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir…”

    “Eşek Hamuru bazı insanların hamuruna fazla kaçtığı için, bunlar sabırsız-tahammülsüz-saygısız oluyorlar. “Al ananı da git ulan” demek bunlarda, “Şerefsizler-Ahlaksızlar- Edepsizler” demek bunlarda. Her önüne gelene hakaret etmek, küfür etmek bunlarda. Küfürle-hakaretle yetinmeyip, kendi arkadaşlarını dahi tekme-tokat dövmek bunlarda…”

  2. İNSANOĞLU TUHAFTIR

  3. Hz. Ali “cahile latife yapma, sonra onun verdiği cevaptan üzülürsün” demiş. yine bie atasözü ” Eşeğe altın semer vursan da eşek yine eşektir” Vaktiyle Doğu Perinçek, partisi kapatıldığı için, Aydınlık Dergisi adına dağda Apo ile diğer tüm gazeteciler gibi röportaj yaptığı için, bunlar vay Apo ile görüştü diye kıyamet kopartıp, İşçi Partisi aleyhine propoganda yaptılar, partinin barajı aşmamasını sağladılar. Soruyorum, APO ile can ciğer sarması olan, onun her dediğini emir telakki eden bu hükümete hangi yüzle oy veriyorsunuz ey mübarekler. Dinle imanla uzaktan yakından ilgisi olmayan bu katil, şimdi din uleması kesildi.

  4. değerli abim bu söylediklerinize katılıyorum futbolla fazla aram yoktur geçen tv aziz yıldırımmış bi bağırıyor bi hakaretler aman allahım abim güçlülerin içine tayyipmi kaçtı bu ne uslup ya saygılarımla

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s