İĞNELİ FIÇI

Devletin başına geçecek kişide iki şart mutlaka aranmalıdır. Bu şartlardan ikisinin de tam, yani yüzde yüz olması gerekir. Bunlardan birinin az da olsa eksik olması, o kişinin tüm iddiasını bitirir, milletin başına da onarılamaz dertler açılır. Bu şartlardaki eksikliklerini bile-bile milletini aldatmaya devam eden kişi kelimenin tam anlamıyla, “MİLLİ İRADE HIRSIZIDIR.”

Bu iki şart şudur;
Gerçek Demokrat olmak ve Namuslu olmak…

Gerçek Demokrat bir kişi; İnsan Hak ve özgürlüklerine saygılı, Hukuk Devleti-Lâik Cumhuriyet- Sosyal Devlet-Çağdaşlık-Bilim-Gelişmişlik-Hakça Paylaşım ilkelerini beyninde ve gönlünde taşıyandır.

Namuslu bir kişi; Boğazından tek haram lokma geçmemiş, kendisinin ailesinin,
2. Ve 3. Derece yakınlarının servetinin hesabını hiçbir şüpheye meydan bırakmayacak şekilde verebilen, kul Hakkı yememiş, insanlara bilerek hakaret etmemiş, ülkesini satmamış, ihalelere fesat karıştırmamış, kalpazanlık gibi yüz kızartıcı suçlar işlememiş, kendisine verilen devlet yetkisini kötüye kullanmamış, nüfuz kullanmamış biridir.

Devletin tepesine oturtacağınız kişi, “Ben Demokratım” dediği halde,
Anayasamızın 174. Maddesine aykırı olarak cemaat ve tarikatları devletin en hassas makamlarına yerleştiriyorsa, Anayasa ve Demokrasinin temel şartı olan “Kuvvetler Ayrılığı İlkesine” karşı çıkıyorsa, Yargıyı baskı altında tutuyorsa, yandaşlarını kayırıyorsa, o kişi Demokrat değildir.

Devletin tepesine oturtacağınız kişi; “Ben Namuslu bir Müslüman’ım” dediği halde,
“Evinde sakladığı 1 Milyar Avro gibi bir parayı “Sıfırlaması” için oğluyla yaptığı konuşma tapelerinin” gerçek olup olmadığını belirlemek için Uluslararası bir uzman kuruluşa inceleme yaptırtmıyorsa, o kişi namuslu biri olamaz.
Ciddi iddialara karşın, eline belge alıp “Bakın benim yurtdışındaki bankalarda param yok, işte belgesi” diyemiyorsa namuslu değildir.
O kişi, devlet ihalelerini çeşitli ayak oyunlarıyla kendi itlerine aktarıyor ve onlardan aldığı haram paralarla medya grupları satın alıyor ve bunları da tetikçi olarak kullanıyorsa, Genelevde çalışan bir kadının namusu, o kişinin namusundan milyon kere daha değerlidir.
O kişi, ülkesini bütünlüğünü koruyacağı yerde, 54 bin insanımızın hayatını bitiren, uyuşturucu kaçakçısı bir örgütle işbirliğine giriyor ve eşkıyadan emir alıyorsa o kişinin, değil devletin başına geçmek, yaşamaya dahi hakkı yoktur…

Görelim bakalım Türk Milleti kendi sonunu getirecek, kendisini soymaya devam edecek bir “Sahte Demokrat –Gerçek Hırsızı mı” seçecek, yoksa Türkiye’nin uğradığı tahribatın onarılması için, “Geçici bir dönem” için namuslu birini mi seçecek? 10 Ağustos’ta ilk işareti göreceğiz.
Yalnız kimse şunu unutmamalıdır;
Her millet, kendi kaderini kendi çizer. Kendi düşenin sonradan ağlamaya, suçu başkalarının üzerine atmaya hiç hakkı olamaz…

İzin verirseniz yazıyı Yüksek Seçim Kuruluna bir soru yönelterek bitirelim:
YSK’ya müracaatım, 3013642663349 kargo takip numarası ile 02 Temmuz 2014 tarihi saat 11.44 te YSK görevlisi Sayın Müslim Yurtseven’e teslim edildi.
Elbet bir cevap alacağız!
Sorum şu;
Sayın YSK Üyeleri, sizlerden biriniz Cumhurbaşkanlığına aday olsanız, istifa etmek zorunda kalacaktınız? Niye?
Seçim sonucunu etkileyebilecek bir göreviniz olduğu için, değil mi?
Hem aday olup, hem de YSK üyesi olarak devam edebil misiniz? Edemezsiniz.
Peki, maaşını kamudan alan, tek sözüyle devletin tüm olanaklarını harekete geçirebilen, sınırsız ve hesabı sorulamayan ÖRTÜLÜ ÖDENEK kullanan Başbakan, nasıl olur da bir Kamu Görevlisi olarak istifa etmez?
Bu hangi mantığa, hangi hukuk kuralına, hangi vicdana uyar?
Bu feryada, bu eşitlik-adalet-dürüstlük istemine suskun kalamazsınız. Bu ülkede sizler, Başbakan’ın baskısı ile hukuksuzluğa geçit verirseniz, ülkede illegalite başlar ve sonu büyük bir kargaşaya gider.
Lütfen sadece ve sadece Türkiye’yi-Adaleti-Hukuku düşünün ve bizlere
“Çok şükür ki Ankara’da Yargıçlar var” dedirtiniz.

Tüm bunlara rağmen, “Milli İrade Karşıtı ve Hırsızlar İmparatoru” olan zat,
bu aziz devletin tepesine geçerse, kendini bu vatanın sahibi olarak gören herkes, o kişiye, hak etmediği o makamı “İĞNELİ FIÇI” haline getirecektir.
Eğer bir ülkenin tepesindeki kişi yasalara uymuyor, dürüst ve namuslu davranmıyorsa, vatandaşlar niçin yasalara uysunlar ki? Kim hangi gerekçeyle vatandaşa “Yasalara uy” diyebilecek? Kim, ha kim söyleyebilecek?

Sağlık ve başarı dileklerimle 07. 07 2014
Rifat Serdaroğlu

7 thoughts on “İĞNELİ FIÇI

 1. Ali Fuat Başgili ölümle tehdit ederek seçtirilen Cemal Gürsel. Silah zoruyle seçilen Cevdet Sunay, Fahri Korutürk Kenan Evren Deniz Baykal tarafından Atatürk ilkelerine aykırı bulunan ve uyduruk sebeplerle seçtirilmemeye çalışılan Abdullah Gül arasında anket şirketleri halka sorsa da Atatürk hariç en çok  kimin sevildiğini öğrensek  demokrasi düşmanlarını halkın nasıl dinlemediğini anlasak. 

 2. İĞNELİ FIÇI

 3. Saygıdeğer Rıfatoğlu,

  Ekme led din de aynı kapıya çıkıyor.
  Bizim seçme hakkımız yok . Oy kullanma hakkımız var. Bunlardan hangisi daha az yavşak ona oy atacağız .Bana göre okey bitmiş biz çift jokere dönüyoruz.chp yide mhp yide kınıyorum Koskoca Türkiyede bir tane namuslu adam bulamadılar mı ? Bana göre bunlarda Akp nin yan kuruluşları
  Saygılarınla

  • Serdaroğlunun attıklarını havada tutuyorsunuz, eğitimli köpek gibi. Azcık düşünün biraz yaaaa, sizin beyniniz yokmu?

 4. Sayin Hocam, PKK kökenli bir zat Türkiyenin en yüksek makamina yani Cumhurbaskanligina aday olabilecek cesareti ve izni bulabiliyorsa, Biz coktan bitmisiz de aglayanimiz kalmamis demektir,

  • Demokrasi nedir?
   Senin seçmediğine katlanma sanatıdır. Unutmayın, PKK kökenliliği bırak bir kenara, Karayılan bile aday olabilmeli, seçeni çok sa cumhurbaşkanı bile olabilir. Yani senin başkanın bile olabilir , olabilmelidirde, unutmayın, üstünlerin değil, seçilmişlerin yönettiği bir ülke burası, hukuk devleti de budur. Kendi fikrimiz dışında kalanlara da saygı duymaz isek ilerde bu bizim başımızıda yakar bir gün. Sen git oyunu ver kime veriyorsan, sonra bekle seçilecekmi, seçilirse mutlu ol. Seçilmezde de bok atma…ok?

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s