SEN DE TÜRKSÜN OGLİİİM

Bak Keko;
Irkçılıktan- ve Etnik Kökene göre Milliyetçilik yapılmasından nefret ederim.
Popülasyon Genetiği” adlı bilim dalı, ırkçılığın ve etnik milliyetçiliğin bilimsel anlamda hiçbir dayanağının bulunmadığını ispat ediyor.
Hele hele türümüz olan Homo Sapiens’in, 200 Bin yıllık uzun yürüyüşünün belki de en önemli geçiş yolunu teşkil eden ve dünyanın en melez coğrafyası olan Anadolu ve Ortadoğu da etnik milliyetçiliğe kalkışmak, içinde yaşadığınız vatana ve “TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURAN TÜRK HALKINA TÜRK MİLLETİ DENİR. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” gibi herkesi kucaklayan bir anlayışı bizlere armağan eden Atatürk’e ve akla ihanettir.

Sana bu gerçekleri anlatmanın bir yararı olacak mı bilmiyorum ama ben yine de yazayım ki, ileride “Bilmiyordum abi, bilsem yapar mıydım” demeyesin!

Delinin şeyine tutunduğu gibi sen de “Kürt Halkı-Kürdistan” diye tutturmuş gidiyorsun. Kendine de Beşir Atalay- Davutoğlu ve Erdoğan gibi kafa dengi arkadaşlar bulmuşsun.
Aklın sıra, vatanımızı bölüp, bölgede ikinci İsrail olarak konumlanacak “Kürdistan Devletini” kuracaksın!
Sırtını da PKK denen uyuşturucu kaçakçısı örgüte ve Peşmergelerin başı olan Barzani’ye dayamışsın. PKK ve Barzani’nin arkasına geçip, onlara arkadan destek veren İsrail ve Amerika’yı görmezden gelirsin.
Sırtını dayadığın Barzani ve Peşmergeleri ile PKK militanlarının tüm güçleri ile savaşmalarına rağmen, IŞİD militanları karşısında nasıl perişan olduklarını görmedin mi?
Amerika havadan bombaladı, İngilizler para-silah yardımı yaptı, yine de IŞİD militanları Barzani’nin çok güvendiği Peşmergeleri tekme-tokat kovaladı.

Bak Keko;
Seni dolduruşa getirenlere kanıp, Amerikalının-İngiliz’in piyonu olmaktan vazgeç. Sana Türkiye’den ve Türklerden başkası yar olmaz. Aklını başına topla.
Sana bazı tarihi gerçekleri anlatayım; İster inan, ister inanma!

Sayın Aslan Bulut’un köşesinde yazdığına göre,
Antropolog ve Sosyolog Dr. Mustafa Aksoy, Kürtçe yayın yapan Nur Cemaatine yakın Kürtçü-İslamcı “Nûbihar Dergisi” (İlkbahar Dergisi) kapağında çok güzel ve otantik bir halı-kilim damgası görür. Derginin yazı işleri müdürünü arar ve kendisine o damganın, Doğu ve Güneydoğu’da yaşayan Kürtler arasında en çok kullanılan bir damga olduğu söylenir.
Daha sonra, bir davet üzerine Taşkent üzerinden Kazakistan’a gider. Daha Taşkent Havaalanından çıktığında sokaktaki bir elektrik direğinde Nûbihar Dergisi kapağındaki damgayı görür. Aynı damga ve benzerlerini Taşkent’ten Çimkent’e (Kazakistan’a) giden yol boyunca çok yerde görür.
Öyle ki, insan elinin değdiği her yerde o damga vardır. Çok geçmeden Nûbihar Dergisinin Yazı İşleri Müdürünün “Kürtlere ait dediği damganın”
Kazak Türklerinin Milli Damgası olduğunu öğrenir…

Değerli araştırmacı Rahmetli Servet Somuncuoğlu da, Hakkâri’nin Gevaruk Yaylasına çıkıp kaya resimlerini fotoğraflamış, görüntülemiş oradaki damgalarla, Kazakistan’ daki damgaların birliğini ortaya çıkarmıştı.
Dr. Mustafa Aksoy ise halı ve kilimlerden hayatın her alanındaki sanat eserlerine kadar bugün de yaşayan o damgaları fotoğrafladı ve bilimsel olarak yorumladı. Böylelikle farklı bir yoldan giderek sadece Türklerin şifrelerini değil, Kürtlerin şifrelerini de çözmüş oldu.

Dr. Aksoy şöyle diyor;
Bilindiği gibi Kürt Tarihi konusunda çalışan Kürtçü araştırmacılar, dilden hareketle Kürtleri Farsların bir boyu olarak kabul ederler. O zaman şu sorulara cevap vermeliler;
-Kürtler, halı ve kilimlerde neden Farsların kullandığı damgaları ve düğümü değil de, hep Türklerin damgaları ve düğümleri kullanmışlardır?
-Kürtlerde Koçbaşlı mezar taşları ve balballar (Orta Asya Türklerinde mezarların üzerine, ölen kişinin hayatta iken öldürdüğü düşman sayısı kadar konan taştan heykeller) varken, Farslarda neden yoktur?
-Tunceli ve Hakkâri’ deki halı ve kilimlerde kullanılan damgaların, Sibirya’ ya kadar olan Türk Kültür Coğrafyasında birebir aynılarının kullanılması çok önemlidir.
Türk Düğümü denen “Çift Düğümün” ayrılmaz bir kardeşliği ifade ettiği ise, birlikte yaşamanın en güzel kanıtıdır.

Anladın mı Keko;
Nesiller boyu birlikte yaşadığın kardeşlerini, sadece Amerika-İngiltere gibi emperyalist devletlerin petrol çıkarı için satma be kardeşim. Beyni, yıllarca kullandığı eroin yüzünden erimiş olan Öcalan denen caniyi de, dedesinden-babasından bu yana Kürtleri köle gibi kullanan Barzani adlı çete reisini de kopart ensenden be kardeşim.
Bugün “Kürtçü Hareketin” önderliğini yapan çoğu Toprak Ağası-Aşiret Reisi-Şeyh olan BDP Milletvekillerini iyi tanı. Bunların birinin ağzından
“Toprak Reformu” , “Kadın-Erkek Eşitliği” , “Kalkınma-İmar”, “İş-istihdam” gibi sözleri duydun mu?
Bunlar yıllardır TBMM’ de bulunurlar. Bunlardan bölgeye, Allah rızası için bir çeşme yaptıranı gördün mü? Göremezsin, çünkü seni esas sömürenler bunlardır. Bunlar kendi ceplerinden başka bir şey düşünmezler!

Uyan be Keko;
Gerçek düşmanını gör. Sana binlerce yıldır gönlünü açan kardeşlerini daha fazla kırma yahu!
Bak binlerce yılın öncesinden bakan tarih sana ne diyor;
SEN DE TÜRKSÜN OGLİİİM…

Sağlık ve başarı dileklerimle 19 Ağustos 2014
Rifat Serdaroğlu

4 thoughts on “SEN DE TÜRKSÜN OGLİİİM

  1. SEN DE TÜRKSÜN OGLİİİM

  2. Sayın bakanım; elinize dilinize sağlık. Mektubunuz güzel. Ancak sanırım bu gerçeği Keko ile birlikte Başbakanlarımızın, Cumhurbaşkanlarımızın da bilmesi, öğrenmesi gerekir… Saygılarımla….

    • Sn. Serdaroğlu Keko’nun kökenini yazmış, daha sıra Başbakanın, Cumhurbaşkanının kökenine gelmedi, malum ya dokunulmazlıkları var…

  3. Ne mutlu Türküm lafını Atatürk 29 ekim 1933 de söyledi. Ancak 1.5 yıl sonra 25 Nisan 1935 de de şunu söyledi. “Bizim için Johnnyler ile Mehmetler arasında fark yoktur. Sizler bu topraklarda hayatınızı kaybetmekle bizim de evlatlarımız oldunuz artık” İki Mustafa vardır ki, Muhammed Mustafa ve Mustafa Kemal: Onların her söylediğini doğrular her yaptığını onaylarım Ancak onların bazı eylem ve söylemleri zamanına göre doğrudur. Atatürk; 18 ayda kendisini yenilediği halde Kemalistler 70  yılda yenileyemedi kendilerini Her dem çağ dışı oldukları için, 1948 insan hakları beyannamesine göre “ETNİK MİLLİYETCİLİĞE DAYALI VATANDAŞLIK OLAMAYACAĞINI BİLMİYORLAR”   

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s