BİDEN (BİDON) KAFALI / KERRY (GERİ) ZEKÂLI

“Bu konuşmalar, Kısıklı/İstanbul civarlarındaki evin salak oğlunun, kriptolu telefonunu mahalle bakkalında açık olarak unutması sonucu sehven dinlenmiştir. Konuşma esnasında kullanılan argo kelimeler ve küfürler mümkün olduğu kadar, düzeltilmeye çalışılmıştır. Ama nereye kadar düzelteceğiz ki? Nihayetinde biz de edebiyat öğretmeni değiliz, aanadın mı?”

Baba;
Ulan bunların hepsi salak be! Hem salak, hem ya…k, hem de hain bunlar yahu! Bunlar paralelci mi oldular, nedir? Hepsi birden üstüme geliyorlar!

Anne;
Sinirlenme Sultanım, sinir sana yaramıyor. Hem kan şekerin düşüyor kasılıp kalıyorsun, hem ameliyat yerlerin ağrımaya başlıyor. Bunlar seni çekemiyorlar!
Hatırlasana Amerika’da Polislerini senin üstüne salmadılar mı?
Ama sen ne yaptın? Allah, Allah deyip polisleri ezip geçtin, aslanlar gibi!

Oğlan;
Babacığım, benim kriptolu telefonumu gördünüz mü? Bulamıyorum da!

Baba;
Ohooo, bizim bununla işimiz var Hanım. Bu daha telefonuna sahip değil, vakıftaki milyarlara-cillop gibi kupon arazilere nasıl sahip çıkacak yahu!
Ne bileyim senin telefonunu ben be, defol git şimdi ananla konuyorum.
Önce Finanşıl Tayms, ardından Vaşington Portakal(!) değil be, Vaşington Post bize saldırdı.
Sonradan Amerikanyalı Keri, “Erdoğan, Irak’ın kaçak petrolünü alıyor, parasını da IŞİD’ e veriyor” dedi.
Türkiye’ye geldiğinde kendisine; “Şşşt Keri zekâlı, ne iş bu? Böyle beyanatlar bize ters gelir, ayağını denk al, kafamı bozma” dedim, yelkenleri indirdi tabii.
Tam bu işler unutuldu dedik, teskereyi de istedikleri gibi çıkardık, başımıza bir de Amerikanyalı Biden çıkmasın mı? Neymiş efendim;
Biz, IŞİD’ a kamyonlarla silah, milyonlarca dolar para veriyormuşuz!
Be hey Bidon Kafalı Biden, hadi silahı geçtik. Parayı niye onlara vereyim yahu! Ben Keri zekâlı mıyım? Veririm vakfa, alırım birkaç tane kupon arazi, ohh keyif yaparım be! Silerim ulan seni, tarih olursun sonra. Değil mi Hanım?

Anne;
Haklısın Sultanım, bunlar seni çekemediler bir türlü. Üzme kendini sen. Dün eski mahalleden Tırnakçı Niyazi’nin karısı İpek bacı geldi.
Mahalleye Suriye’den nefesi kuvvetli bir hoca gelmiş. Adamın her dediği çıkıyormuş. Ben bugün ona gider, okuturum. Hem sana “Nazar Muskası” yaptırırım, hem de o Bidonla, Keri’nin sidikliklerini bağlatırım. Teşaşül edemesinler de, iftira atmak neymiş öğrensinler! Görürler günlerini onlar.
Len şoförcü, benim arabaya sivil plaka takın oğlum, bir yere gitçez…

Konuşmalar bu tarz üzerine devam eder…

Bu konuşmaları ve gazete haberlerini, dünyanın pek çok ülkesinde Büyükelçilik yapmış ve ülkemizi onurla temsil etmiş bir dostuma sordum.
Dediklerini aynen yazıyorum;
“Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinin Cumhurbaşkanı, komşusu bir ülkeye “savaş sebebi” sayılacak sözler söylemez. Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinin Cumhurbaşkanı, komşularındaki “terör örgütlerini” desteklediğini söylemez, “mezhep kavgalarında” taraf olmaz. Bu davranışlar ülkemizi çok zor günlere götürür. Yıllarca bunların bedelini millet olarak ödeyemeyiz.
Amerika ’lı Yetkililere gelince;
Taktik hep aynıdır. Üzerini çizdikleri kişiyi önce basında malzeme yaparlar.
Bu konuda basını bilgi ve belge ile desteklerler. Daha sonra ABD Başkan’ı bu kişilerle irtibatını keser ve onu yardımcılarından birine yönlendirir. Yardımcıları- Bakanları-Sözcüleri o kişilerin aleyhine beyanat vermeye başlarlar.
Bu konuşmalar-beyanatlar hepsi delil niteliğindedir. Çünkü bu adamlar ellerinde kesin belge olmadan konuşmazlar!
Tüm bunlardan sonra, esas felaket gelir. Kişilerin gizli hesaplardaki kirli paraları açıklanır. Bir işaretle uluslararası finans kuruluşlarından darbe üstüne darbe gelmeye başlar.
En sonunda da, o kişileri aynen “El Beşir” gibi, “Savaş Suçlusu” veya “Teröre Yardım Eden” kişiler olarak Uluslararası Mahkemelerde yargılarlar…

Bu durum ülkenin felaketi olur, dedim.
Şöyle yanıt verdi;
“Her Millet bir gün, kendisini yönetecek doğru kişileri seçmeyi öğrenecektir. Öğrenene kadar da, başına geleceklere razı olacaktır…”

Ne bayram yazısı oldu be! İçim karardı yahu…

Sağlık ve başarı dileklerimle 05 Ekim 2014
Rifat Serdaroğlu

2 thoughts on “BİDEN (BİDON) KAFALI / KERRY (GERİ) ZEKÂLI

  1. BİDEN (BİDON) KAFALI / KERRY (GERİ) ZEKÂLI

  2. Sayin Hocam, PKK kökenli Ertugruk Kürkcü´nün APO´nun mektubunu TBBM de okumasina ne buyrulur? acaba diyorum AKP´liler Onu sonradan ayakta alkisladilar mi?Böyle bir konu sizin gözünüzden nasil kacti sastim dogrusu…Ülkemde Hirsizlar,Hainler,Bölücüler,Vatan Parcaliyicilar KAZANDI bizler KAYBETTIK. Üzüntümdem kahroluyorum Türkiyemiz tarihinde hic bu kadar Kötü yönetilmedi sonumuz Irak Suriye eski Yugoslavya gibi olacak diye korkuyorum.
    Saygilarimla…Iyi ki Varsiniz Hocam Allah size Uzun ömürler nice Bayramlar nasip etsin.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s