LEGAL GÖRÜNÜMLÜ İLLEGAL YAPI

“Doğan Görünümlü Şahin” , “Legal Görünümlü İllegal Yapı” gibi deyimleri
Türk Siyaset lügatine sokan kişi, maalesef “Cumhurbaşkanı Görünümlü [Başbakan+ Genel Başkan+ Zabıta] Tek Adam” Erdoğan’dır.

Can çıkar huy çıkmaz, dervişin fikri ne ise, zikri de odur, demiş atalarımız.
Erdoğan ve ekibi, kökleri aldatmaya-kandırmaya-kazıklamaya dayanan bu deyimleri kullanmaktan çok hoşlanırlar! Bu üslubun “Devlet Adabına” hiç yakışmadığı, kullananı küçülttüğü, bu konuşmaların ancak Kasımpaşa bitirimhanelerinde geçerli olduğu gerçeğini umursamazlar bile!

Erdoğan ve ekibi “Legal Görünümlü İllegal Yapı” demekle sadece Cemaati işaret ederler. Bu illegal yapının [Cemaatin] Hasan Sabbah’ın Haşhaşin denen suikastçılarına benzediğini, ülkeye her türlü kötülüğü yapabileceklerini, en galiz küfür ve hakaretleri kullanarak söylerler.

Hâlbuki gerçek bambaşkadır.
AKP İktidarında geçirdiğimiz 13 sene sonunda, Türkiye’de YÜZLERCE legal görünümlü illegal yapı oluşmuştur. Evet, yanlış okumadınız yüzlercesi at koşturmaktadır!
Tarikatlar-Cemaatler- AKP’nin kurdurduğu Vakıflar- AKP’nin kurdurduğu Gıda Bankaları- AKP’ nin kasası gibi çalışan yurtdışı ayakları da bulunan
Yardım (!) Dernekleri- Kaçak Kurslar vs…
Bunların hepsi Anayasa’ya, Lâik Cumhuriyete, özellikle mali yasalara aykırı işlemlerde bulunan legal görünümlü illegal yapılardır! Bu kaçak yapılar aynı zamanda AKP’nin oy deposunu oluşturduklarından, AKP Hükümeti tarafından korunurlar ve teşvik edilirler!
Bu illegal yapılar TC Devletinin denetim organları tarafından incelendiğinde devletin nasıl soyulduğu, dolandırıldığı, din istismarı yapılarak insanların yardım duygularının nasıl sömürüldüğü, Cumhuriyetin ve Türk Milletinin nasıl ihanete uğradığı net olarak görülecektir.

Türkiye’deki yüzlerce mahallî illegal yapıların yanında, esas 3 (ÜÇ) adet Legal Görünümlü İllegal Yapı vardır; Beraberce bakalım;
1)Adalet ve Kalkınma Partisi;
AKP, TC Anayasası ve Yasalarına göre kurulmuş Legal bir yapıdır.
Fakat faaliyetleri- demokratik rejim hakkındaki açıkladıkları görüşleri, illegal kuruluşlarla işbirlikleri, defalarca Anayasa’yı ihlal suçu işlemeleri AKP’ nin Legal Görünümlü bir İllegal Yapı olduğunun kanıtıdır.
AKP, iktidar olmasa idi ve Türk Yargısı da bağımsız gerçek anlamda bağımsız olsaydı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının bu partiyi defalarca kapatması gerekirdi!

2) Cemaat;
Dünyanın çeşitli ülkelerinde okulları bulunan, bankaları, medya kuruluşları,
50 Milyar Dolardan fazla kaynağı olan fakat devlet karşısında “Hayalet” bir görünüş sergileyen İllegal bir yapıdır.
Son 13 senede, (Erdoğan- AKP Hükümetleri ve CIA) işbirliği ile TC Devletinin en hassas birimlerinde çöreklenmiş, devleti ele geçirme çalışması yapan tehlikeli bir yapıdır.
Cemaatte şeffaflık yoktur, her işleri saklı gizlidir. Biat kültürüne göre tek kişinin talimatlarıyla yönetilir. Bu İllegal yapıya devletin koridorlarını açan bizzat Erdoğan ve AKP’ dir. Bu konuda Erdoğan’ın “Ne istediler de vermedik” sözü birlikteliğin ve gizli operasyon ortaklıklarının açık ifadesidir.
AKP’ nin sadece bu faaliyeti bile, onun Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kapatılması için yeterli kanıttır!

3)KCK (Kürdistan Topluluklar Birliği)
Bugün için elle tutulur-gözle görünür, aynı zamanda terör estiren, gerektiğinde can alan, yakan yıkan İllegal yapıların başında KCK gelir.
KCK, Güneydoğu bölgemizde, kendi Adalet-Vergi-Güvenlik sistemini kurmuş,
TC Devletine ve güvenlik güçlerine meydan okuyan İllegal bir yapıdır. Türkiye’den başka hiçbir demokratik ülkede böylesine sapkın ve kanlı bir illegal yapının oluşmasına izin verilmez, anında kafası ezilir.
AKP-KCK işbirliği ve bu sebepten sarsılan devlet sistemi, başlı başına AKP’ nin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kapatılması için yeterli gerekçedir!

AKP’nin 13 yıllık yönetiminin bu pervasız tutumu, Türkiye Cumhuriyeti Devletini zora sokmakta ve yakında Türkiye’nin Uluslararası Mahkemelerde “Teröre Yardım ve Yataklık” eden devletler içinde yargılanması ile karşı karşıya bırakacağı yakın bir tehlikedir.
Uluslararası Ceza Mahkemesinin “Mavi Marmara” olayı ile ilgili kararı sizlere bir şeyler anlatmıyor mu?

Temel kendini iyi hissetmiyor ve sürekli olarak “Ben hastayım, beni doktora götürün” diyormuş. Karısı ve çocukları ise “Turp gibisin maşallah” deyip geçiştirirlermiş. Sonunda Temel ölmüş ve vasiyeti gereği kabrinin başına üzerinde şunun yazdığı mermer dikilmiş. Mermerde “Hastayım dedim inanmadınız. Yine dedim, yine inanmadınız. Gördünüz mü ne oldu!”

İnşallah bir gün biz de, gördünüz mü ne oldu demek zorunda kalmayız…

Sağlık ve başarı dileklerimle 07 Kasım 2014
Rifat Serdaroğlu

One thought on “LEGAL GÖRÜNÜMLÜ İLLEGAL YAPI

  1. LEGAL GÖRÜNÜMLÜ İLLEGAL YAPI

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s