BAŞSAVCIYI NEREYE SÜRECEKSİNİZ?

Yeni Türkiye’nin yeni HSYK sı, Ergenekon-Balyoz-Sarıkız-Ayışığı Yakamoz-Askeri Casusluk ve Fuhuş davalarının Savcı ve Yargıçlarını ülkenin dört bir yanına sürdü. Bir kısım Savcı ve Yargıç için de soruşturmaya izin vererek, müfettişlerin görüşleri doğrultusunda meslekten ihraç kararı verdi.

Bu davaların AKP ve Cemaat işbirliği ile kurgulanan bir tuzak olduğunu bir parça hukuk bilgisi olanlar görmüştü. Yapılmak istenenin Türk Ordusunun Komuta Heyetinin felç edilmesi amacını taşıdığını gözaltılar başladığı andan itibaren söyledik, durduk.

Ergenekon soruşturmasıyla ilgili Savcılık İddianamesi mahkeme tarafından henüz kabul edilmeden 15 Temmuz 2008 tarihinde dönemin Başbakanı Recep, AKP TBMM Grup toplantısında aynen şunları söylemişti;
“Savcı millet adına vardır, biz de millet adına hakkı aramanın gayreti içindeyiz. Bu anlamda Savcılık ise “EVET BEN RECEP TAYYİP ERDOĞAN BU DAVANIN SAVCISIYIM…”

Aradan yıllar geçti. Suçsuz günahsız insanlar yıllarca boşu boşuna zindanda kaldılar, çürüdüler. Bazıları vefat ettiler, bazıları gaddarca yapılan aşağılamaya dayanamayıp intihar ettiler. Ailece işkence çektiler.
Adalet-Hukuk-İnsan Hakları, bizzat Cemaatin Polis-Savcı-Yargıç üçlemesi ve dönemin Başbakanı Recep’in korumasında paramparça edildi. Dönemin Başbakanı Recep, “Ben bu davanın Savcısıyım” demeseydi ve kendi zırhlı aracını Savcının emrine vererek onları korumasaydı, Türk Hukuk Tarihinde bu rezaletler yaşanmayacaktı…

Şimdi gelelim Yeni HSYK’ ya;
Eyy HSYK, bu kumpasları hazırlayan Polisleri, AKP Hükümeti defalarca sürdü.
Siz de kurum olarak “Paralelci” dediğiniz Savcı ve Yargıçları sürdünüz, bazılarını da meslekten attınız.
Peki, bu davaların Başsavcısı olan dönemin Başbakanı Recep’i nereye süreceksiniz?
Recep’ten emir alanları sürdünüz de, emir veren Başsavcı’yı görmezden mi geleceksiniz?
Ayıp olmuyor mu?

AH ZAFER VAH ZAFER

Ankara sanayi Odası Başkanlığı yaptın. Sanayiciliği, ticareti, hangi belgenin geçerli, hangisinin sahte olduğunu, yurda kaçak mal sokmanın “hele bu iş bir ekip tarafından yapılıyorsa” toplu kaçakçılığa girdiğini en iyi sen bilirsin.

Sana bir soru sorayım, Bakan Zafer;
Ben yurtdışından 240.000 Avroluk bir otoyu kaçak olarak yurda soksam ve sonra yakalansam, “Gümrükçü abiler, bakın bu otel kâğıdında parayı ödediğim yazıyor, ben de arabanın vergisini ödesem ve arabayı alıp gitsem olur mu” desem, Gümrük Memurları ne yaparlardı?
-Kaçak saati sana verdikleri gibi, otoyu bana verirler miydi?
-Yoksa aracı müsadere eder, ihale yoluyla satar, vergileri tahsil eder ve beni toplu kaçakçılık suçundan dolayı Yargıya havale ederler miydi?

Elbette ki ikincisi yapılırdı. Çünkü yasalar böyle emreder. Sen-Reza Zarraf ve saati yurtdışından satın alan, Ankara’ya taşıyan, sana teslim edenlerin tümü “Toplu Kaçakçılık” suçu ile Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmanız gerekirdi.

Ah Zafer Vah Zafer, en çok neye üzülüyorum biliyor musun?
Hadi Komisyondaki AKP’ li 9 Hukukçu Milletvekilini keriz yerine koyup kandırdın! Başkanlığını yaptığın sanayicileri ve tüm milleti salak yerine koymaya hiç mi utanmadın?

240.000 Avro’yu, sen nerede muhafaza ediyorsun?
Senin gibi sanayici olan ve paranın maliyet hesabını çok iyi bilen biri, helal yoldan kazandığı parasını niçin bankada tutmaz? Doğru ve yasal bir iş yapıyorsa ödemelerini niçin resmi kanaldan yani banka aracılığıyla yapmaz?
Devletin Bakanlık koltuğunda oturan biri, “Fahişe ve garsonun bahşişini peşin olarak önceden vereceksin” diyen birine otel odasındaki kâğıda yazıp, ne karşılığında 240.000 Avro verir?
Bahşişi peşin olarak mı verdin, yoksa bahşişi peşin olarak mı aldın?
Yazık, Zafer çok yazık! Sen bu ömrü boşa yaşamışsın…

Sağlık ve başarı dileklerimle 19 Ocak 2015
Rifat Serdaroğlu

5 thoughts on “BAŞSAVCIYI NEREYE SÜRECEKSİNİZ?

 1. BAŞSAVCIYI NEREYE SÜRECEKSİNİZ?

 2. Sayin Hocam, TSK´nin tek hatasi oldu o´ da basina gelecekleri OKUYAMAMAK..Önsezi de bulunamamak fazla güvenmek asil tehtidin icerden oldugunu düsünememek sonra da Akbabalar da bu firsati bir ganimet bildiler zira TSK dan kimi istiyorlarsa,onlarda ekmek peynir gibi verdiler.sonunda Ordumuzu” YOK “derecesine indirmeyi basardilar.Yargi da YOK hükmünde ,TBMM isgal altinda,Halk da KORKU icinde meydan ite kopuga ugursuza kaldi.Bundan sonra ister hainlik yap,ister soy heryer senin özel mülkün,Bütce de senin sahsi cüzdanin,Hanlar hamamlar Saraylar Köskler de özel mülkün ister otur ister baskasini oturt kim hesap sorabilir ki?Koca Ülke tek kisinin parmaginda pervane olmus.kimse birsey yapamiyor herkes seyirci ne borcumuz varsa kendisine sanki Ülkenin olmazsa olmazi, belki de kazandigindan cok ülkeye KAZANDIRDIGI icin tahammül ediliyordur kim bilir?

 3. Rifat Serdaroğlu : BAŞSAVCIYI NEREYE SÜRECEKSİNİZ? | Prof. Dr. Ahmet SALTIK

 4. BAŞSAVCIYI NEREYE SÜRECEKSİNİZ? | Cumhuriyetimiz İçin

 5. KÜRESELLEŞMENİN MADENCİLİKTEKİ AMİRAL GEMİSİ

  RİO TİNTO VE BOR PAZARI

  Japonya, Uzakdoğu, Amerika ve Türkiye’deki devletleştirme havaları illa her şeyi biz yapacağız havaları bu gelişmeye mani 21/22 Haziran 1990 tarihinde Ankara’da gerçekleşen “birinci maden
  şurası açılını yapan Cumhurbaşkanı Turgut Özal” dır.

  Japonya, US Borax tarafından beslenmektedir. Tayland ve Güney Kore ise; Türk boruna bırakılmıştır. Owens Corning un alt kuruluşu; American Borate Company(ABC), Sumitoma, US
  Borax, PPG, Kobitex, Rio Tinto %100 sermayesinin İngiliz ortağı Kennecott Holding dir ve Afyon ticaretinden kazanılan parayla 1873’de kurulan;
  Rio Tinto ve Jardine Matheson şirketin en büyük hissesine sahip Rothschild ailesiyle İngiliz kraliyet ailesinden Jardine Matheson’undur ve 1800’den itibaren Türkiye ve Çin’den Afyon ticareti yapandır.
  1837’de diğer afyon tüccarları olan; Russel ve Perkins’in zor duruma düşmesiyle Rothschild; Jardine
  Matheson–Russel–Perkins birleştirip Rothschild ailesinden olan J.P. Morgan denetiminde Afyon karteli oluşturulmuştur.

  1839’da Çin ile İngiltere asında; Afyon savaşı çıkar ve Çin’in mağlubiyetiyle sonuçlanır ve Hong
  Kong ve İngilizlere bırakılır. Rothschild tarafından kurulan Hong Kong Shangai Bank Corporation
  (HSBC) Afyon ticaretini finanse etmeye başlar. Jardine Matheson firması; Afyon ticaretinden kazanılan parasıyla ve dünya pazar payının;
  1-Rio Tinto %12,5
  2-Anglo American Corp (AAC) %11
  3-Billiton (BHP) %8
  4-Türkiye %0.9
  Paylar dikkate alınırsa firmaların büyüklükleri anlaşılacaktır.
  Billiton (BHP) firması Royal Deutch Shell gurubunundur.
  Shell firmasının hisse çoğunluğu da Rothschild ailesinindir ve Anglo American Corp (AAC) firması
  Oppenheimer ailesindir.

  Rothschild ailesinin Beers kanalıyla payı vardır.
  AAC %37’si Beers’e ile Bavers ve %34’ü AAC’ye ait ve 3.firmada kraliyet ailesinin payı vardır.
  2001’de Rio Tinto, Eroin’in serbest bırakılması için ciddi miktarda para harcadı. Avustralya’nın bazı kiliselerinde oluşturulan Tolerance Room’un hoşgörü odalarında haftanın belli gün ve saatlerinde isteyenlere düşük miktarda eroin enjekte edilmektedir.

  Tolerance Room’un masraflarını ise; Rio Tinto, Westpacbank, ANZ Bank, NA Bank gibi Rio
  Tinto’nun kurumsal yatırımcılarından; Prens Charles’e ait Queen Truest firması da bu çalışmayı desteklemekte ve14 Mayıs 1999’da Allen Douglas yukarıda sayılan 3.firma ve diğer firmalarla birlikte İngiltere dünya madenlerinin yaklaşık %50’sini tek başına kontrol etmektedir. Bu durum; altın, gümüş, elmas gibi kıymetli madenlerde %100’e yaklaşmaktadır.
  Türkiye’de altın, gümüş, trona, bakır, çinko, nikel, platonyum vs maden aramaları yapan ve yatırım için; MAI, MIGA endüstriyel bölgeler yasa tasarısı gibi düzenlemelerin yapılmasını bekleyen firmaların tamamı sonuçta İngiltere’de yerleşik firmaların kontrolündedir.
  Kanada ve Avustralya’da yerleşik maden firmalarının tamamı da bunların kontrolündedir.
  Rio Tinto ortaklık yapısı; CRA – RTZ birleşmesinden sonra RİO TİNTO adını alan grup 2.ana merkezde toplanmıştır.

  İngiltere’de Rio Tinto Plc
  Avustralya Rio Tinto Ltd
  Dodge&Cox Inc.
  State Farm Mutual
  Sun Life Assurance (Rothschild)
  World Asset Management
  Merrill Lynch (HSBC) Investment
  Delaware Capital, vb, firmalar

  Rio Tinto Ltd 2000 Yılı Ortaklık Yapısı:
  %47.39 Chase Manhattan Nominees Ltd ve Tinto Holdings Australia Pty Ltd.
  %6.51 Westpac Custodian Nominees Ltd
  %6.30 National Nominees Ltd (NA Bank)
  %4.47 Citicorp Nominees Ltd
  %2.67 AMP Life Ltd
  %2.27 Queensland Investment Corporation
  %1.63 HSBC Custody Nominees Ltd
  %1.55 BT Custodial Services Pty Ltd
  %0.96 MLC Ltd
  %0.85 Perpetual Trustees Nominees Ltd
  %0.79 Mitsubishi Development Ltd
  %0.69 Permanent Truste Ltd
  %0.79 Vb,

  En büyük kişisel yatırımcısının da İngiliz Kraliyet Ailesi olduğudur.
  Türkiye’de faaliyet gösteren yabancı bankaların neredeyse tamamının hissesi bulunmaktadır.
  Chase Manhattan, J.P. Morgan, Citicorp’un, Salomon Smith Barney, Citibank ve ABN Amro, HSBC ve ülkemizin içine düşürüldüğü cenderenin boyutları anlaşılır.
  Deutschebank, Alman firması olmasına rağmen yukarıda sayılan bankalarla birlikte hareket etmektedir. Bu bize finans sektöründe rekabetin olmadığını göstermektedir. Diğer sektörler incelendiğinde de aynı durumun olduğu görülecektir.

  Rio Tinto Ltd Ortaklığına; Comalco ve Queensland %30’na, Kaiser %20’ne %22’ne, Alcan %22’ne,
  Pechiney %20’ne hissesine sahiptirler. Yaklaşık yıllık 3.650.000 ton alümina üretim kapasitesiyle dünyanın en büyük alümina tesisine rakip 4.firma ortaktır. Rio Tinto’nun Weipa Boksit maden ocağından temin etmektedir ve bu 4.firmanın bir biriyle rekabet etmesi mümkün değildir.
  Rio Tinto Ltd nin: Normandy, BHP, MIM, Newcrest, Hudson Conway, Westfield Holdinglerin yaklaşık yıllık 7.Milyar Dolar Cirosu vardır. National Australia Bank (NA Bank) ın ortakları ise:
  (Mayne Nickless Bankers Trust Australia, Westpac, Fosters Browing, Pasific Dunlop, Santoc Ltd.,
  Quantas, Ford Motor Australia, Telstra) firmalarını kontrol etmektedir.
  Ayrıca, (Freeport McMoran, WMC, ARCO, Commenwealth Bank, Macquade Bank, Reylesbury
  Holding, Vodafone) firmaları üzerinde de büyük etkisi vardır.
  Rio Tinto yönetiminin tavırlarıyla; ILO standartları karşısındaki duyarsızlığı birçok küçük hissedarının tepkisini çekmektedir. Bu hissedarlar Mart 2000 tarihinde ayında örgütlenip yönetimi hesap vermeye ve ILO standartlarına uyulamaya davet etmişlerdir.

  Rio Tinto Holding ve başka 5.büyük ortak ise: “Chase Manhattan, Westpac, Citicorp, HSBC,
  National Nominees Ltd (National Australia Bank)” yönetime destek açıklamışlar ancak girişim sonuçsuz kalmıştır. Çocuk işçi çalıştıran, çevre felaketlerine yol açan, eroinin serbest bırakılması için çalışan, vergi vermekten kaçınan, ayrılıkçı hareketleri destekleyen bir firma olarak tanınmaktadır.
  Australya’da 19. yüzyılın başlarında; House of Rothschild (Rothschild tröstü) ABD’de bazı yatırımlar yaptı ve kendine bağlı bankalar kurdu.

  Rothschild Ltd; ABD’de kurduğu bu bankaların 1’ncsid (The City Bank) adını taşır. 1812 yılında
  New York da kurulan banka daha sonra (National City Bank) adını aldı ve 50 yıl boyunca da
  (Moses Taylor) tarafından yönetildi. Taylor 1882’de geride 70 Milyon Dolar bırakarak öldü ve yerine oğlu (Percy) geçti ve ertesi yıl (John D. Rockefellerlar) ve kardeşi (William Rockefeller) bankaya yüklü bir para yatırarak ortak oldu.
  Rockefellerlar 1891’de, Percy’i ikna edip onun yerine banka yöneticiliğine ortakları (James Stillman) ın geçmesini sağladılar. James Stillmal’ın da “Londra bağlantısı” vardır ve babası Don Carlos uzun yıllar (Rothschildlar) hizmet etmişti. (Eustace Mullins, The World Order: Our Secret Rulers, s. 104-
  105) bu firma Citicorp dur.

  Türk Borlarının Alıcıları da; Rio Tinto Owens Corning, Eti Holding A.Ş.’nin en büyük müşterisidir ve yıllık bor alımı 200.000 tona kadardır ve tamamen ham bor almaktadır. Owens Corning aldığı borların bir kısmını kendi ihtiyacında kullanmaktadır.

  Amerikanın doğusuna ve uzak doğuda alt kuruluşu olan American Borate Company(ABC) kanalıyla pazarlamaktadır. ABC aynı zamanda ABD’deki Billie bor madenlerinin sahibidir. Türkiye’den daha ucuza bor temin ettiği için bu madeni işletmediği hususu DPT ihtisas komisyonu raporlarında yer almaktadır.
  Türkiye’den alınan bor: ABC ürünü gibi pazarlanmaktadır. Owens Corning’in kurumsal ortakları;
  Goldman Sachs, Credit Suisse First Boston, J.P.Morgan Chase Manathan, First Chicago Capital, Bank Amerika, Citicorp, Merrill Lynch/ HSBC firmalarıdır. Owens Corning ile Rio Tinto aynı sermaye grubuna aittir.

  PPG Industries firması Türkiye’den yıllık 100.000 ton dan fazla ham bor almaktadır. Eti Holding
  A.Ş. den; Owens Corning ve Degussa ve sonra 3’ncü büyük müşterisi ve firmanın ortaklarından;
  Capital Research and Management Company, Barclays Bank, Morgan Stanley, J.P.Morgan Chase
  Manhattan, Aim Funds, Putnam/Rothschild Investment, State Street Corp, Mellonbank, Wellington
  Management, Lazard Freres firmalarıdır. J.P.Morgan Chase ayrıca Rio Tinto’nun ortağıdır.
  Barclaysbank ve Lazard Freres ile Rothschild ailesinin bağları, Putnam’ın doğrudan Rothschildler’e ait olduğu dikkate alındığında PPG’nin de Rio Tinto ile aynı sermaye grubuna ait olduğu anlaşılır.
  Ayrıca, Chase Manhattan’a ait olan FMC, Eti Holding AŞ den zaman zaman ham bor almaktadır.
  Rockefeller’e ait Chase Manhattan, Rio Tinto’nun 2’nci büyük kurumsal ortağı olduğu gibi Rothschild ailesinin kontrolündeki J.P. Morgan ile birleşerek J.P. Morgan Chase adını almıştır.
  FMC’nin alt kuruluşu olan FMC Foret’e bağlı Euromin firması ayrıca bor almaktadır.
  FMC’nin kendisi de bor üreticisidir.
  Türkiye bor madenleri temsilcisi Bortaş firması;
  Rio Tinto birlikte arama yaptıklarına dair makamlarda kayıtlıdır. Etibank AŞ 1993 yılında açtığı trona ihalesine Rio Tinto ve FMC beraber girmişlerdir. Amerikan Borade firması kanalıyla kendisine satış yapılan St. Gobain firmasının da,
  Rothschild & Cie firmalarına hisse ortaklığı var.
  Temmuz 2000’de, St. Gobain, Rothschildlerden
  1.Milyar Sterlin kredi kullanmıştır.
  Rothschild firması olan Suez Lyonnaise des Eaux Saint Gobain de hissesi ve St. Gobain firmasında da hissesi vardır.

  US Borax ve Rio Tinto; Hindistan’da kurulan Borax Morarjı firması halen Eti Holding AŞ nin bu bölgedeki enbüyük müşterisidir. Harris Chemical, 1996’da zor duruma düşünce bor ve trona üretim şirketleri; İtalyan Lardarello ve Amerikan North American Chemical Company/NACC firmalarını satılığa çıkardılar. Rio Tinto bu firmaları IMC Global aracılığıyla satın alır ve tabii önce IMC Global’e
  TWX kanalıyla ortak olur. Rio Tinto kontrolündeki Lardarello kendisinin ürettiği ve Eti Holding AŞ den aldığı ham bor ile Asit Borik ve Perborat ürünlerinde rakibi olmaya devam eder. NACC
  Amerikanın 2’nci büyük bor üreticisidir.
  NACC ve Lardarello yeni ismi IMC Chemical olmuştur. IMC Chemical’in %60’ı Citicorp Venture
  Capital’e (CVC) satılmıştır. CVC trona üretiminde 4,3 Milyon Ton kapasite ile 2’nci sıradadır. Trona konusunda da, Eti Holding AŞ nin rakibidir.

  Rothschild ve Rockefeller ortaklığı olan Citicorp aynı zamanda Rio Tinto’nun kurumsal ortakları arasındadır. Yine Rothschildler’in İtalya ayağı olarak bilinen ve VATİKANIN parasını birlikte işlettikleri FERRUZZİ ailesine ait MONTEDİSON GRUBA dahil AUSİMONT dir. Eti Holding AŞ den ham bor almaktadır. Montedison gruba dahil Central Soya firması ile Soros kanalıyla Rothschild ailesine bağlı olan Marc Rich arasındaki ilişkinin boyutları oldukça ileri düzeyde ve kara para aklama şeklinde olduğu basına yansımıştır. Marc Rich, (Marc Rich Co, Glencore, Novarco, Clarendon, Stelser ve diğerleri) de Eti Holding AŞ den bor dışındaki ürünlerinde en büyük müşterisidir.

  ETİ HOLDİNG’İN İKİNCİ BÜYÜK MÜŞTERİSİ,
  Türkiye Etimine firması kanalıyla 150.000 tona yakın ham bor sattığı; Degussa Golschmitd AG firmasıdır. Degussa, Golschmitd ailesinin kontrolündeki E.ON gruba dahil bir firmadır. Degussa’nın %51 hissesine sahip olduğu Aktivseurtoff firması doğrudan ETİ HOLDİNG AŞ DEN 30.000 TON CİVARI BOR ALMAKTADIR.
  Çevre felaketleri ile tanınan Nukem Nuclair firmasına Rio Tinto ve Deguss’a ortaktır. E.ON gruba dahil Stinnes firmasının alt kuruluşu Frank & Shulte firması Quiborax firmasının dünya çapında yetkili pazarlamacısıdır. Yine bu gruba dahil; RAG firması ile Rio Tinto, Glencore, Anglo American Corp., Billiton/BHP kömür karteli oluşturmuşlardır. Rio Tinto, E.ON iç içe firmalardır. E.ON Almanya da yerleşik olmasına rağmen Rio Tinto ile aynı sermaye grubuna dahil dir ve ayrıca bir çok ortak yatırımları vardır.
  Özelleştirme kanalıyla alınan; VEBA ile VIAG’ın 2000’de birleşmesiyle E.ON doğmuştur. RAG’ın uranyum ihtiyacı Rio Tinto ve İran Devletinin ortak olduğu Rossing Uranium tarafından karşılanmaktadır. Rio Tinto ve İRAN İlginçtir.

  Rio Tinto’nun sahipleri İsrail’i kuranlardır. Rio Tinto, Namibya’daki dünyanın en büyük URANYUM tesisine İran Devleti ile ortaktır. Halen İran’ın URANYUM ihtiyacını ___¼[ø_8­_karşılamaktadır.
  İSRAİL İSE; Türkiye’ye İran’ın NÜKLEER tehdidine karşı savunma şemsiyesi oluşturmayı teklif etmektedir. Aynı tezgahı 1800’lü yılların sonunda demiryollarının yapımı ile kurmuşlar ve bunda da başarılı olmuşlardı. Bu yıllarda demir çelik sektörü ile Avrupa’da ve Amerika’da demiryolu işletmeciliği Rothschildler’in kontrolünde idi ve demiryolu inşasında kullanılacak demirler bu firmalardan temin ediliyordu. (Katowiçe Demir Çelik İşletmesi) Rothschildler bir taraftan demir satarken diğer yandan demiryollarının çevresinde başta madenler olmak üzere birçok imtiyazlar elde ediyorlardı, demiryollarının finansmanını da sağlıyorlardı ve böylece bir taşla bir çok kuş vuruyorlardı, bu durum onlara siyasi güç de sağlıyordu, bir taraftan İran’a uranyum satarken diğer yandan

  Türkiye’ye silah satmak, hem her iki tarafı kendine bağlamak hem de kendi çıkarlarını maksimize etmek iyi iş doğrusu, Rio Tinto aynı zamanda İran’ın Dhakhasan bölgesinde altın bulmuş ve işletmişlerdir.
  OSMANLI ve Rio Tinto 1900 yıllarının ilk çeyreğinde; Lord Denbigh kanalıyla İngiltere’nin çıkarları için Osmanlı yetkililerine Glascow projesini kabul ettirmeye çalışırken bulmaktayız. Chester/ABD,
  Glascow/UK gibi projeler; Fransız ve Alman demiryolu imtiyaz kavgalarının yapıldığı dönemdir.
  Osmanlı ilk dış borcunu 1854 yılında Palmer ve Goldshmildt den almıştır. Kırım savaşını ise;
  Rothschildler finanse etmiştir. Rothschildler, Herzl’i Abdulhamid’e gönderip borçları silme karşılığında Filistin topraklarının yahudilere bırakılmasını teklif etmiştir. Rothschild ve Warburg ortaklığı olan Kuhn Loeb & Co (şimdiki American Express) firmasıdır.

  Ayrıca, Chester projesi kapsamında kurulan Ottoman American Development Company firmasının yönetiminde bir Rothschilds kuruluşu olan Wickers Armstrong firmasının Washington temsilcisi de bulunmaktadır ve Atatürk çöpe atmıştır. Rothschilds kuruluşu olan Osmanlı Bankası, Almanlarla birlikte Bağdat demiryolunu finanse etmekte ve yeni imtiyazlar peşinde koşmaktaydı.

  Rothschilds ajanı Gülbenkyan, Shell adına Osmanlı petrol alanlarının peşindeydi ve Gülbenkyan başarılı olup, Petrol imtiyazını ve sonra da, Irak Petrol Şirketi adını alan Türkiye Petrol Şirketi verilen;
  Amerika %23,5, İngiltere %23,5, Fransa %23,5, Shell %23,5 ve Gülbenkyan %5 hisse aldılar.
  BM tarafından İngiltere nüfuz alanı ilan edildi.

  Projeler ve imtiyazların temeli demiryolu inşasına dayanmakta ve yapılacak demiryolunun 20 km sağı ve solu demiryolunu yapacak firmalara imtiyaz bölgesi olarak verildi. İmtiyaz bölgesindeki madenler, petrol, orman envali, tarım alanları, tarihi eserler ve ören yerleri bu firmaların tasarrufuna bırakıldı.
  Amerikan misyonerler Anadolu ve Orta doğuyu karış karış tarayıp demiryollarının güzergahlarını belirleyip; Rio Tinto firması adına Bor madenlerinin devletleştirildiği 1978 yılına kadar %80 hisseye sahip Türk Borax adlı firması ile hakim olan Rio Tinto, Anatolia Mineral Development Ltd, Cominco isimli firmaların olmuştur. Ve hala daha ülkemizde altın, gümüş, bakır, çinko v.s araması yapmaktadır.
  Rio Tinto ve diğer altın arayıcılar; ülkemizin içinde bulunduğu ve patronu olan bankalarca körüklenen krizden faydalanıp krize çare olarak “işte altın ve altın çıkarmak için yerli sermayenin gücü yetersiz o halde yabancı sermayenin önünü açalım” şeklinde bir yaklaşımla önemli imtiyazlar elde etmeye çalışmaktadırlar.
  Yabancı Sermaye Derneği (YASED) tarafından hazırlanan Endüstri Bölgeleri Kanun Tasarısı bu manda yönetimini aratacak kadar önemli tavizler içermektedir.
  Kütahya’da faaliyet gösteren 100’ncü yıl gümüş tesisleri 120 Ton/ Yıl altın işleme kapasitesine sahip iken bu durum kimsenin aklına gelmemektedir.

  Rio Tinto lobisi şimdilerde bu tezi ısrarla işlemekte ve toplumun önüne altın haritaları sermektedir.
  Rio Tur firması adıyla trona aramaları yaptığı kesindir. Ankara/ Kazan ilçesinde trona rezervi tespit ettiği bilinmektedir ve doğru ise; Eti Holding – Park Holding ortaklığı ile Beypazarı’nda yapılacak tesisin açılmadan kapanması çabuk olmuştur.
  Türkiye Eldorado Gold firması Anglo American Corp (AAC) ye aittir.
  Fransız Mines Or-SA ve Eurogold firmalarının üretim yapmasını engelleyenlerin arkasında AAC olduğu kesindir. Eurogold isim değiştirdi ve Normandy olmuştur. Ana firma Normandy
  Posseidon’un kontrolü Rio Tinto ve AAC dir.
  Altın fiyatları hergün 2.kez İngiltere City de bulunan Rothschild Bank tarafından belirlenmektedir.
  Hammadde temin ettikleri ülkelerden hiç birisi gelişmişlik seviyesini yakalayamamıştır. Rio Tinto GAP projesi kapsamında yapılan Ilısu barajında da hissesi bulunmaktadır. Buradaki hissesi kendi faaliyet alanı ile ilgili olmayıp İngiltere’nin Ortadoğu politikaları muvacehesindedir.

  US BORAX VE RİO TİNTO’NUN EN FAZLA 20 YILLIK BOR REZERVİ KALMIŞTIR.
  Rio Tinto Arjantin’deki bor yataklarından üretimi durdurmuştur. ABD ise üretime en fazla 10 yıl daha müsaade eder ve kalan bor rezervini stratejik rezerv ilan ederek üretimi durduracaktır. Bu durumda;
  Rio Tinto/US Borax’ın önünde; 2.çözüm bulunmaktadır ya yeni bir bor rezervine sahip olacak yada bor madenine alternatif bulacaktır.
  Rio Tinto; Eti Holding AŞ den bu güne kadar hiç bor almamış yada çok az bor ürünü almış ve diğer şirketlerin ihtiyaçlarının çok üzerinde taleplerle gelmesi sürpriz olmayacaktır.
  Yüksek miktarda ve uzun süreli bağlantılarla ürün talep eden yeni aracılar ortaya çıkacaktır.
  US Borax/Rio Tinto; üretimden çekilmesiyle doğacak boşluk kendi çıkarlarına uygun olarak doldurulacak ve bu uğurda nasıl mücadele ettiği; Lobilerin nasıl çalıştığı kamuoyu tarafından da çok az olarak bilinmektedir.
  Rio Tinto son yıllarda; ABD’de trona işletmeciliğine başlamıştır. US Borax firması Owens Lake
  Operation adlı kuruluşa ortak olarak trona üretimine girmiştir. IMC Chemical kanalıyla dünyanın 2’nci büyük trona üreticisi olmuştur. Alman ve İngiliz firmalarının ortaklıklarının arkasında; Rothschild,
  Oppenheimer, Goldschmild, Oppenheimer, Rothschildler daha güçlü olmuşlar.
  Türk özel sektörü bir biri ile kıyasıya rekabeti neticesinde Rio Tinto’ya zarar vermeye başlayınca
  Rusya’ya bor sevk edildiği gerekçesiyle Çanakkale çıkışında bor yüklü gemilere el konulmuştur.
  Nato kanalıyla yapılan bu el koyma işinin Rio Tinto’nun isteği üzerine olduğu açıktır.
  Nato eski genel sekreteri Lord Carrington;
  Rio Tinto’da yöneticilik yapmıştır. Rio Tinto’nun, Bilderberg, Mont Pelerin, RIIA/Chatham House ve
  CFR yi finanse eden; yerli iş birlikçi piyon kuruluşlardır. Rio Tinto/us Borax Bor teknolojisi konusunda çok önemli mesafeler almış, Patentler elde etmiştir. Bu durum pazarın yapısından kaynaklanmaktadır.

  ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI,
  Eti Bor İşlemeleri Genel Müdürlüğü,
  Koruyacak müşterisi olmadığı ve teknoloji geliştirme de gerektiğinden bu kısır döngü içinde Rio
  Tinto’nun peşinden gitmek zorunda olanlar var.
  Böyle gelmiş ama böyle gitmez demeli, Türk bor madenleri üzerinden aracıların elleri çekilmeli,
  Türkiye’nin kullanımı önündeki engellerin kaldırılmasıdır.
  Owens Corning, PPG, Degussa gibi firmalara reel piyasa fiyatlarından ve ihtiyaçları kadar bor madeni ürünlerini satın alarak tüketicilere ulaşmaları engellendiğinde ise; enaz yıllık 2 Milyar Dolar gelir bu milletin olacağıdır.
  Aracılar ve temsilciler devreden çıkarıldığında artık müşteriler ile doğrudan korunup müşterileri olacak ve Ar-Ge çalışmaları da artırılmasıdır.
  Devletin ve Milletin bu pazarlama işine etkin organlarla ve ortaklarla yürütülmesi ve pazarlama ağı genişletilmeli, tekel olduğu alanlarda ürünler bir biriyle ve aracı rekabeti önlenmelidir.
  Ham ürün satışından vazgeçilerek rafine ürünlere ve bora dayalı sanayiye yönelmelidir.
  Ayrıca üniversitelerimizin ilgi tecrübesiyle bu çalışmaları başaracaktır.
  Rio Tinto yatırım yapacağı ülkelerde;
  Üniversiteleri ve bilhassa madencilik kuruluşlarıyla iyi ilişkiler kurup buralardaki öğretim üyeleriyle ihtiyacı bulunmasa dahi araştırma projeleriyle kendisine bağlamaktır. Bu konular da çok dikkatli olunmalı ve bu örgütlenmenin felsefisi; mont Pelerin topluluğu (uzantıları liberal düşünce toplulukları) Aspen Enstitüsü gibi entelektüel kulüpleri, CFR, Bilderberg, RIIA gibi kuruluşları kullanmaktadırlar.

  SAĞ OLASIN ESKİ BAŞBAKAN YARDIMCISI HÜSAMETTİN ÖZKAN….
  SAĞ OLASIN İŞ BANKASINI ÇALAN VE YÖNETENLER……
  SAĞ OLASIN AMERİKA…. PARA İLE NE DİN KOYDUN NEDE İMAN…..
  ELİNE SAĞLIK HER ŞEYİ KABAK GİBİ ORTAYA ÇIKARTTIN YA….

  AYRICA;
  İŞ BANKASINI YÖNETENLERİN MARİFETİNİ DE UNUTMAMALIYIZ…
  OSMANLI DÖNEMİNDE KURULAN 23 BANKAYA AİT 11.5 MİLYON HİSSE SENEDİ 1933 DE “TÜRK TECİMEN SOSYETESİ ŞİRKETİNE” VERİLMİŞ…
  SONRA; İŞ BANKASI VAKFINA, BASISEN, BASİDAV’A DERKEN HİSSE SENETLERİ BUHARLAŞMIŞ BİRİLERİ “İÇ” ETMİŞ….
  ARTI; 90 YILLIK GELİR PAYLAR DA ORTADA YOK….
  İŞ BANKASI DEĞİL DE SANKİ AMERİKA VE İNGİLİZ MERKEZ BANKASI…..
  MEMLEKETİN ÇİVİSİNİ ÇIKARTANLARIN ÇİVİ ÇAKACAK GÜCÜ VAR MI ACABA HER ŞEY ORTADA HEPSİ BİRBİRİNİ YİYOR….
  PARA…PARA….PARA…..ÖLÜM ÖTESİ GÖTÜRECEKLER Mİ ACEP……

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s