PROFESYONEL YÖNETİCİ DEVRİ

TÜSİAD Patronlar Kulübünün yeni başkanı, Profesyonel bir yönetici olan Cansen Başaran-Symes oldu!
Yeni Başkan eğitimi, iş tecrübesi, bilgi ve birikimiyle Türkiye’nin gurur duyduğu bir Hanımefendidir. Bu yazının konusu elbette ki Sayın Başkan değildir. Kamuoyunu ilgilendiren konu, TÜSİAD’ın kurumsal yapısı ve son 13 yıllık AKP İktidarı ile olan işbirliğidir.

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği, 2 Nisan 1971 yılında çoğu rahmete kavuşmuş Vehbi Koç- Dr. Nejat Eczacıbaşı- Sakıp Sabancı- Selçuk Yaşar-
Raşit Özsaruhan- Ahmet Sapmaz- Feyyaz Berker- Melih Özakat- İbrahim Bodur- Hikmet Erenyol- Osman Boyner- Muzaffer Gazioğlu adlı sanayicilerimizin önderliğinde kuruldu.
Onlar, her zaman servetin gerçek kaynağının Türk Milleti-Demokrasi ve Lâik Cumhuriyet olduğunu bildiler. Türk Milletine, onun değerlerine saygılı oldular ve sahip çıktılar. İktidarlar karşısında boyun eğmediler, yalakalık yapmadılar, telefonda azarlanıp salya sümük ağlamadılar. Yeri geldi despot iktidarların saçma yönetimlerine karşı çıktılar ve servetlerini kaybettiler. (Selçuk Yaşar gibi) Ama TÜSİAD’ın kuruluş felsefesinden bir adım geri durmadılar.

Zaman içinde TÜSİAD’ın kurucuları, işlerini ve sosyal sorumluluklarını yurtdışında eğitim almış çocuklarına devrettiler. İkinci nesil Tüsiad üyeleri işlerinde başarılı oldular, servetlerine servetler kattılar, Türk Ekonomisinin direği oldular.
Gelin görün ki, ikinci nesil Tüsiad üyeleri demokrasi sınavında sınıfta kaldılar. Öncelikleri Türkiye-Demokrasi-Lâik Cumhuriyet değil, “para kazanmak” oldu!
Bugün için millet olarak başımıza dert olan konuların tamamı, bunların “Danışman” diye para ödedikleri Türk düşmanı profesörler tarafından saptırılarak gündeme getirildi. Tüsiad’ ın etkin olduğu medya organları da bu çarpıtmalarla Türk Milletinin kafasını karıştırdı.

TÜSİAD’ın ikinci ve üçüncü nesli;
-Dik durmayı beceremediler. Badem takımı bunları çağırdı, devletten aldıkları ihaleler için, yanlarına taşeron olarak yandaşları soktular, kabul ettiler.
-Badem Vakıfları için haraç istediler, verdiler.
-Türk Bayrakları yakıldı, Atatürk büstleri parçalandı, Ne Mutlu Türküm Diyene levhaları indirildi yerlerine PKK Narko-Terör örgütünün paçavraları asıldı, TÜSİAD’tan bir kınama dahi gelmedi.
-Milli Eğitim sistemimiz, millilikten ve çağdaşlıktan koparıldı ses çıkarmadılar.
-Türban ilkokula kadar indi. Tarikat ve cemaatler okulların sahibi oldu, görmezden geldiler.
-Anayasa-Yasalar ve Hukuk Devleti defalarca çiğnendi, Lâik Cumhuriyet baltalanıyor ama onlar görmüyorlar!

Sonunda koskoca TÜSİAD’ı o hale getirdiler ki, içlerinden biri bile başkan olmayı göze alamadı. TÜSİAD’ da profesyonel yönetici devrini başlattılar.
Yakında Siyasi Partilerde, Sendikalarda, STK’ lar da, CEO yönetimi başlarsa hiç şaşırmayalım! Ne de olsa tepemizdeki “Tek Adam” hepimiz adına düşünür!

TÜSİAD üyelerinin hiçbir zaman unutmaması gerekenler şunlardır;
-Türk Milleti varsa Tüsiad var.
-Demokrasi ve Lâik Cumhuriyet varsa Tüsiad var.
-Hukuk Devleti ve çağdaşlık varsa Tüsiad var.
-Türk Vatanı varsa Tüsiad var.
Bunlar yoksa ve bu değerler için demokratik yolla mücadele edilmiyor ise Tüsiad’ da yoktur.
Bunlar yoksa her yer Müsiad, herkes müsait, her yer şeriat olur!
Hoş geldin Ortadoğulu Türkiye…

Vefat ve Başsağlığı;
Türkiye’ye geldiğinde tahtını da yanında getirmişti. Tahtını otele yerleştirdi. Bizim Recep ve Abdullah kardeşler koşa-koşa otele gittiler, Türk Milletinin kendilerine emanet ettiği Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık postlarını yerlere serdiler, Vahhabi Krala bağlılıklarını bildirdiler, saygılarını sundular.
Yaşarken dünyanın her yerindeki Dinci Terör Örgütlerine para verdi. 35 karısı ve 57 çocuğu vardı. Dünyanın en karanlık ekonomik ve siyasi ilişkilerinin yaşandığı ülkenin kralı 91 yaşında öldü.
Cumhurbaşkanı Recep, Afrika’dan cenazeye gitti. Abdullah Gül, yurtdışına çıkamadığı ve kendisine özel uçak verilmediği için gidemedi.
“Kardeşlik Hukuku” konusunda en güzel örneği sergileyen Abdullah ve Recep biraderlere başsağlığı diliyor ve “Demans-Bunama” durumundaki yeni kral ile bereketli ilişkiler temenni ediyorum. Gömebilirsiniz…

Sağlık ve başarı dileklerimle 24 Ocak 2015
Rifat Serdaroğlu

One thought on “PROFESYONEL YÖNETİCİ DEVRİ

  1. PROFESYONEL YÖNETİCİ DEVRİ

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s