İNSİDAD

Sorumluluk makamlarında olan siyasetçilerin konuşmalarına çok dikkat etmeleri gerekir. Siyasetçi, söyleyeceklerinin bir önsözünü, bir özünü, bir de son sözünü hazırlayıp öyle konuşmalıdır.
Hitabet sanatında bu düzene “İnsicam” denir.
Siyasetçinin üslubu bu düzeni alt üst ediyorsa buna da “İnsidad” denir.
İnsidad, Osmanlıca bir kelimedir ve tıkanma-kapanma anlamına gelir.
Hitabet sanatında ise İnsidad, “Zihin tıkanması” demektir…

Başbakan Ahmet’in AKP Diyarbakır İl Kongresinde yaptığı konuşma metnini okuyunca “İNSİDAD” kelimesinin bu yazıya “cuk” diye oturduğunu görüp sizlerle paylaşmak istedim.

Başbakan Ahmet’in çok zor durumda olduğu açıkça görünüyor. Zaten bir insanın sırtına taşıyabileceğinden daha fazla yük bindirirseniz önce sendeler, sonra yüzüstü kapaklanır!
Başbakan Ahmet’in en önemli işi, kendisini koltuğa oturtan abisinden küfür yememektir. Öncelikle onu memnun edecek ki, yerinde kalabilsin.
Bir taraftan ABD’ye diğer taraftan Avrupa’ya, bir yönden Arap âlemine diğer yönden İsrail’e yaranmak için dolap beygiri gibi koşturup duruyor…

İnsidad’a uğramış Başbakan Ahmet, bir taraftan Türkiye’yi El-Kaide çocuğu IŞİD’in sayfiye şehri haline getirirken, diğer taraftan da Kürtçü-Bölücü harekete destek verecek konuşmalar yapmaktan hiç çekinmiyor…

Ne diyor TC Başbakan’ı Ahmet;
-Türk-Kürt-Arap hep bir arada yaşayacak bir düzen kuracağız!
*Bizler yani her etnik kökenden TC Vatandaşları, Türk Milleti olarak zaten bir arada ve kardeşçe yaşıyoruz. Senin abinin kurguladığı çözüm süreci denen illet, bölmezse yine bir arada yaşayacağız.

-28 Şubat’ta ulusalcılar Türk Bayrağından Hilal’i çıkarmak istediler!
*Bu söz baştan sona yalandır. Aslan Bulut’un yazdığına göre “Ankara’nın şerrinden Brüksel’in şefaatine sığındık” diyenler AKP Temsilcileri idi. Hilal’in önündeki yıldızın yerine haç koymak isteyenleri de Osmanlı’nın son zamanında görüyoruz…

-Çözüm süreci üzerinden, emperyalistlerin bölmek istediği Ortadoğu’ya karşı, biz birleştik. Bütün, vahdet içinde bir Ortadoğu diyoruz!
*22 ülkenin sınırlarını değiştirecek yani bölecek olan Büyük Ortadoğu Projesinin eşbaşkanı senin abin değil mi? Yeni Osmanlı- Mezopotamya Projesi- Sınırların olmadığı Konfederasyon deyimleri sizlerin eseriniz değil mi?
Emperyalistlerle kol kola girip, onların politikalarını uygulayıp, Ortadoğu’yu nasıl birleştireceksiniz?

-Kudüs’ün, Şam’ın özgürlüğü ve dünyada adalet için çalışacağız!
*Tüm Ortadoğu’da, Tunus-Libya ve Mısır’da uygulanan politikalar AKP hükümetinin ve Davutoğlu’nun eseridir. Bu ülkelerde oluk-oluk akan Müslüman kanından da, öldürülen-tecavüz edilen Müslümandan da Cumhurbaşkanı Recep ve Başbakan Ahmet doğrudan sorumludurlar…

AKP’nin Dış Politika uygulamaları sebebiyle Türkiye adım-adım yalnızlığa itilmektedir. Tüm dünyaya demokrasisiyle, çağdaşlığıyla örnek gösterilen Türkiye artık Bangladeş-Pakistan-Afganistan ile anılır olmuştur. AKP yetkileri tarafından yapılan büyük yolsuzluklar ve bu pisliklerin örtülmeye çalışılması hem dışarda, hem de içeride itibarımızı da iyice düşürmektedir.

Bak hele Serok Ahmet;
“Yolsuzluk yapan kardeşim olsa kolunu koparırım” diyen kim di?
Kimin ağzından çıktı bu sözler?
Eğer bu sözlerin sahibini tanıyorsan, Cumhuriyet Savcısı Celal Kara’nın “Yolsuzluğun 1 numarası dönemin Başbakanıdır” sözünü ona oku da, gitsin
1 numaranın kolunu koparsın. Sıkarsa yani…

Sağlık ve başarı dileklerimle 28 Ocak 2015
Rifat Serdaroğlu

One thought on “İNSİDAD

  1. İNSİDAD

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s