YENİ SEROK FİDAN

Bizdeki Parti Genel Başkanları çok acımasızdırlar. Milletvekillerinde aradıkları öncelikli özellik, “sadık” olmalarıdır. Bilgi-görgü- uzmanlık-üretmek-proje geliştirmek-doğruluk-fikir namusu, “olsa da olur, olmasa daha iyi olur” şeklindedir.
Mevcut Siyasi Parti Yasasına göre “Seçilmiş Krallar” statüsünde olan Genel Başkanlar, kendilerine rakip olabilecek kıymetteki çok sayıda değerli insanı gözlerini kırpmadan harcarlar.
Siyasetin yazılı olmayan kuralına göre, “Her Genel Başkanın karnı, Karacaahmet Mezarlığı gibidir. Kimleri, ne kıymetleri gömmüşlerdir…

En son kurban edilen kişi Serok Ahmet’tir.
Bu kişi Baş Serok Recep’in bağrına çoktan gömüldü, ama farkında değil!
Serok Hoca Ahmet, istediği kadar kongreden kongreye koşsun, Cumhurbaşkanı Recep’in babasının mezarını isterse her gün ziyaret etsin, Horasan Erenlerinden girip Ahmedî Sani’den çıksın, onun üzeri Saray’da yapılan aile toplantısında, bugüne kadarki çalışmaları ve seçim kazanabilme kabiliyeti yetersiz bulunarak üzeri kırmızı kalemle çizilmiştir.
Önümüzdeki dönemde Serok Ahmet diye biri ülke yönetiminde olmayacak! Hazirandan sonra onu ya düz Milletvekili, ya Malezya İslam Üniversitesinde,
ya da TOBB Üniversitesinde bulabilirsiniz…

Yeni müstakbel kurban olarak, eski MİT Müsteşarı Emekli Astsubay Hakan Fidan siyaset piyasasına sürüldü!
Dönemin Başbakanı Recep, Fidan’ı önce Oslo’da Garantör Devlet Temsilcisinin de bulunduğu masadaki PKK nın Avrupa Baronlarının karşısına, kendisi adına “sözlü olarak” yetkilendirerek oturttu.
Daha sonra İmralı’da Öcalan ile hala devam eden tüm görüşmelerde kullandı!

Hem kendisini Anayasa ve Yasalara aykırı olarak görevlendiren dönemin Başbakanı Recep ve devlet memuru Fidan defalarca SUÇ işlediler.
Önce, “Vatana İhanet” olarak değerlendirilecek suçları bilerek ve ısrarla işlediler, sonra kılıf bulmak için bir yasa çıkardılar. Oslo zabıtları ilgilenen herkesin elinde var! İmralı görüşmeleri de yakında piyasaya sürülür.
Ne demek istediğimiz o zaman açık olarak anlaşılacaktır.

Peki, gerçek bu olduğuna göre Hakan Fidan niçin istifa ettirildi?
Gelin beraberce, hislerimize kapılmadan mantık yürütüp, sorular sorup bir sonuca varalım;

-20 yaşında Astsubay olan Fidan, 2001 yılında yani 33 yaşında ordudan istifa ederek emekli oldu.
-2001- 2010 yılları arasındaki 9 yıla, Avustralya-Avrupa ve Türkiye’de yaptığı önemli ve ilginç görevleri sığdırmayı bildi. 9 yıllık bu eğitimin (!) sonunda
42 yaşında Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en önemli kurumlarından olan
Milli İstihbarat Teşkilâtının başına Müsteşar olarak atandı.
Soru 1: Bir eleman, siyasetçiler tarafından önü açılmasa, yurtiçi ve yurtdışı güç odakları tarafından arkasından desteklenmez ve itilmezse, binlerce yıllık devlet geleneği olan Türkiye gibi önemli bir devletin istihbarat örgütünün başına gelebilir mi?

-MİT Müsteşarının yetkileri ile Milletvekilliğinin maddi manevi olanakları karşılaştırıldığında hangi makam, kişi için tercih sebebidir?
Dokunulmazlık ikisinde de var. Maddi olanaklara gelince iki makam mukayese bile edilmez. MİT Müsteşarı sadece Başbakan’a sorumlu olarak milyonlarca dolar parayı istediği gibi harcayabilir.
Esas önemli olan manevi tatmine gelince, MİT Müsteşarının Devletine ve Milletine yapabileceği hizmetler, bir milletvekilinin yapabileceğinden çok fazladır!
Soru 2: Hakan Fidan, sizce sadece Milletvekilliği için istifa ettirilmiş olabilir mi?

-Cumhurbaşkanı Recep, istese hemen bugün Hakan Fidan’ı dışardan atama ile Bakan yapabilir. Bunun için Serok Ahmet’i Sarayına çağırmadan dahi talimat vermesi, yeterli olacaktır.
Soru 3: Hakan Fidan, sizce sadece Bakan olabilmek için istifa ettirilmiş
olabilir mi?

-AKP, 2015 Haziran seçimlerinden tek başına iktidar çıkarabilirse, Hakan Fidan Başbakan olarak atanacaktır. AKP Genel Başkanlığına ise, Baş Serok Recep’in çok güvendiği bir yakını getirilecektir.
Yani “Eşbaşkanlık” kurumu, Büyük Ortadoğu Projesi-PKK ve HDP’ den sonra AKP’de de uygulanmaya başlayacaktır.
Soru 4: AKP seçimi kazanırsa, Hakan Fidan niçin Başbakan yapılacaktır?

İşte zurnanın zart dediği yer burasıdır…
Davutoğlu Dışişleri Bakanı iken, Davutoğlu-Fidan-Genelkurmay İkinci Başkanı ve Dışişleri Müsteşarı dörtlüsünün bir ses kaydı internete düşmüştü! Fidan o görüşmede; “Ne var yani, oradan bize üç-dört bomba salladık mı, iş tamam” diyecek ve vatanını savaş cehennemine atacak kadar gözü kara biridir.
Baş Serok Recep ne kadar ısrar ederse etsin Davutoğlu ülkede bir iç savaş çıkaracak, “Kürdistan Devletinin” kurulmasına ve binlerce insanın kanının akmasına yol vermez, veremez. Buna yüreği yetmez. Yetiyorsa söylesin, biz de bilelim.
Bu iş için, yani hem Öcalan’ın serbest bırakılması, hem de Kürdistan Devletine en kısa şekilde gidilecek yolun asfaltlanması için, ölümü dahi göze alabilecek, IŞİD terör örgütüne tırlarla silah gönderebilecek, eğitilmiş ve çok iyi yetiştirilmiş birine, Kökeni Kürt olan bir Kürtçü Aşiret mensubuna ihtiyaç vardır.

Oynanmak istenen oyun budur. Yapabilirler mi? Gelin ata binmiş, ya nasip demişler. Görelim bakalım Mevla’m neyler, neylerse güzel eyler!
Büyük Atatürk’ün şu sözünü kimse unutmasın. Herkes kafasına kazısın;
İhanetin nedeni olmaz, er veya geç bedeli olur…

Sağlık ve başarı dileklerimle 09 Şubat 2015
Rifat Serdaroğlu

9 thoughts on “YENİ SEROK FİDAN

 1. YENİ SEROK FİDAN

 2. Suriye´den üc bes füze attiririz, Sah Süleyman türbesine saldirilmis gibi gösteririz, Kriptolu telefonlari Kandil´e ulastiririz yapilacak TSK operesyonlarini Kandil´e gammazlariz önlem almalarini saglariz Imrali mektuplarinin postaciligini yapar 136 Askerimizin sehit olmasini saglariz Oslo da orda burda gizli ve acik görüsmeler yapariz devleti tusa getiririz aslen asiret kökenli ve pkk kökenli olmak da sorun degil halkimiz herseye riza gösteriyor nasil olsa yine cocuklari sehit olsa, korkudan ses cikaracak hesap soracak halleri kalmiyacak hele bir de su meshur Ic Güvenlik Paketi bir ciksin gerisi Allah kerim böyle biri Basbakan adayi olur da memlekete bahar baris kardeslik huzur havasi gelmez de ne gelir bire gafiller…nankör olmayin Millet olarak hic böyle hareket ve hainlik dolu anlar yasadiniz mi?

  • sizin dediğiniz gibi yaparlarsa ilk seçimde duman olurlar yerine siz geçersiniz. Bana gök daha çok zamanız var mesela 2073 gibi

 3. BUNA BENZER HAYAL ÜRÜNÜ YAZILARI SEÇİME KADAR ÇOK OKURUZ 12 SENEDİR KURULAN HAYALLER ÜRETİLEN SENARYOLAR HEP BOŞA ÇIKTI DAHA ÖNCEKİ SEÇİMLERDEDE İKTİDARDAKİLER BİLETLERİNİ ALDI KAÇTI KAÇIYOR GİBİ LAFLARI ÇOK DUYDUK OKUDUK YİNE BİRİLERİ HAYAL KURMAYA BAŞLADI İYİ HAYALLER

  • HER YAŞAMIN BİR BAŞLANGICI OLDUĞU GİBİ MUTLAKA SONU DA VARDIR. BU SON DA MUTLAKA GÖRÜLECEKTİR.

 4. BU ADAM’ IN YÜZÜNE , YÜRÜYÜŞÜNE, TAVIRLARINA VE GİZLİ DE OLSA ORTAYA ÇIKAN EYLEMLERİNE BAKINCA NE OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ.
  BU ADAMDAN NE KÖY OLUR NE KASABA.
  OLSA OLSA ÇÖPLÜĞE ATILMIŞ YALAKA ÜST DÜZEY EMEKLİ BÜROKRAT OLUR.
  ZATEN ÖYLE OLDU AMA 5 YIL MECLİSTE OLACAK.. GELİP GİDECEK PARMAK KALDIRACAK.
  5 YILDAN SONRASINI BİLEMEM. BAZEN İNSANA 80 YAŞINDA BİLE HESAP SORUYORLAR.

 5. Beyefendi düşüncelerini beğenmediğiniz kişilere lakap takarak onları küçümseyerek onlar hakkında ileri geri konuşmak edep dışıdır.Kaldıki zatıaliniz devlette önemli sayılabilecek görevlerde bulundunuz.Karşısında hazırola geçtiğiniz daha üst makamlardaki kişi veya kişiler devlete zarar verirken hep onaylayan sizler daha neticesi belli olmayan süreçler hakkında nasılda acımasızca konuşuyorsunuz.Günümüzdeki olayları meydana getiren oluşumları (çekiç güce evet demek dahil) onaylayanlar sizler değilmiydiniz.Ne olduda birdenbire Vatanını çok seven insanlar haline geldiniz.Belliki babadan oğula geçen makamları kaybetmek korkusuyla acımasızca muhalefet etmek ve hatta siyasi çizginizi (tabii kaldıysa) teşekkül ettiren rahmetli Menderes ve arkadaşlarını sırf kendi pis siyaset emelleri için ipe gönderen CHP zihniyetiyle biraraya gelmeniz dahi nasıl bir ruh halinde olduğunuzu gösteriyor.Size tavsiyem aklı salimle düşünün.Neredeyse 1980 lerden beri ülkemizin başına musallat olan terör belası belkide son bulacak .Hiç değilse buna mani olmayın.Aksi takdirde siz birilerini değilde tarih sizi öyle bir yargılayacakki belkide ailenizin yüzüne dahi bakacak haliniz kalmayacak.Onun için meşhur liderinizin ikide bir söylediği gibi doğmamış çocuğa don biçmeyin .Saygılarımla.

 6. Herkesin çok rahat bir şekilde söyleyebileceği kuru sıkı iddiaları çok ciddi ve önemli analiz gibi sunmak analitik düşünen insanların zekasıyla alay etmektir.Yada kendi kısırlıklarınının beyanıdır.Size hangisi uyuyorsa kendinizi oraya ait sayın.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s