KİM DARBECİ KİM PARALELCİ

Ülkenin tek ve mutlak sahibi Sultan Hazretleri yine devlet parasıyla ve devlet memurlarının zoraki katılımlarıyla meydanlarda esip gürlemeye başladı!
Fakat burası Türkiye, her gün onlarca olay gerçekleşiyor.
Sultan, yokuş aşağı freni patlamış kamyon gibi kaptırmış giderken, zart diye bir olay oluyor, Sultan’ın sinirleri tepesine fırlıyor ve tüm inandırıcılığını kaybediyor!

Sultan; Otobüs-yemek- otel paralarını yine devletin cebinden verdirip Saray’a, AK Valilerin zoruyla getirttiği Muhtarlara güzel bir nutuk atıp, tam kamuoyu oluşturacak ve 400 Milletvekili isteyecek, zurt diye başka bir olay meydana geliyor ve Sultan, kürsüde pantolonunun dikişleri patlayıp poposu meydana çıkan politikacı gibi komik duruma düşüyor!

Sultan, Ege’de bir İL’e gidiyor ve “Ne Kürt Sorunu Kardeşim, Yok öyle şey. Neyiniz eksik, demokrasi var, yahu” diyor ve aklı sıra Ege’ye mesaj vermek istiyor, zart diye televizyonlara iki görüntü geliyor!

Birinci görüntüde;
Üzerlerinde PKK Narko-Terör örgütü lideri bebek katili Apo’nun resmi bulunan yelekler giymiş binlerce insan Diyarbakır’a doğru yürüyor. Etrafta ne bir polis, ne bir asker, ne bir jandarma var! Adamlar pikniğe gider gibi, ellerini kollarını sallaya-sallaya, terör örgütünün propagandasını yaparak Türk Devletine başkaldırıyorlar, kimse “Yaptığınız suçtur, yapamazsınız” demiyor!

İkinci görüntüde;
Tokat’ın Zile İlçesinde yapılmak istenen 3 adet HES’e karşı çıkan binlerce köylü yürüyüş yapmak istiyorlar. Yürüyenlerin sayısından fazla Polis-Jandarma, coplarla köylüleri öyle bir dövüyorlar ki, sormayın!
Arkadan biber gazı, Tomalarla tazyikli su, tek amaçları doğayı korumak olan zavallı köylüleri analarından doğduklarına pişman ediyorlar!

İki görüntüyü de izleyen iki kişi kara-kara düşünmeye başlıyor.
Biri;
“Sultan Kürt Sorunu yok diyor ama adamlar açıkça Türkiye Cumhuriyeti Devletine başkaldırıyorlar, bunlara yasalar gereği müdahale etmesi gereken sorumlular yok, hepsi toz olmuş! Madem sorun yok, adamlar niçin yürüyorlar?
Madem sorun yok, İmralı’da Apo ile ne konuşuyorsunuz? Madem sorun yok, katile katilden sekretarya ne demek oluyor?
Anlaşıldı Sultan artık yalan söylüyor…”
Diğeri;
“Sultan, demokrasi var diyor ama kimseye zarar vermeden ve sadece doğayı korumak amacıyla yürüyüş yapan adamlara, Polis- Jandarma kanunsuz olarak tekme-tokat girişiyor! Anlaşıldı, bir sürü sorun varmış ama demokrasi yokmuş.
Sultan yalan söylüyor…”

Şimdi siz yanıt verin lütfen, hangisi darbeci, hangisi paralel, hangisi devlete başkaldırıyor?
Bebek katilinin resmi ile kanunsuz olarak yürüyenler mi, yoksa doğayı korumak için anayasal haklarını kullanmak isteyenler mi?

Ban fikrimi söyleyeyim;
Kardeşim, Sultanın yönetiminde kim dayak yiyorsa, kim Tomanın tazyikli suyu ile yıkanıp, biber gazını esans olarak kullanıyorsa o hem darbecidir, hem paralel, hem de cennetliktir!

Temel, kesimin yasak olduğu yerde motorlu testeresiyle ağaç kesiyormuş. Ormanda piknik yapan 5-6 çevreci genç, durumu görünce motorlu testereyi parçalayıp, Temel’i de “Doğa’nın Dengesini nasıl bozarsın” diye bir güzel dövmüşler.
Akşam, ağzı burnu kan içinde köy kahvesine gelen Temel’e köylüler sormuşlar;
“Ula uşağum ne oldi?”
Temel; “Ne pileyum ya, ağaç keser idum. Gençler, Doğanın Yengesini bozmuşum diye beni dövdüler. Ne Doğanı tanırım, ne de yengesini…
Manyak bunlar…”

Değerli Okurlar;
Yalanla-dolanla-tehditle- devlet gücüyle-haram parayla kurulan gazete ve televizyonlarla, Cumhuriyetin tüm eserlerini satarak, değerlerini çiğneyerek bu güne kadar geldiler.
Artık yol bitti! Şimdi hesap zamanı! Hesap günü 7 Haziran.
Kamuoyu yoklamaları AKP oylarının eridiğini gösteriyor. Hiç gevşemeden hepimiz sandığa gideceğiz. Gitmeyen akraba-arkadaş-komşularımızı sandığa götüreceğiz. Sandığa gitmeyenle selamı-sabahı keseceğimizi herkese duyuracağız. Kürtçü-Bölücü PKK Temsilcisine ve AKP’ye oy vermeyeceğiz, verdirmeyeceğiz. Bu antidemokratik ve PKK diktasını, Türk Milleti olarak beraberce yıkacağız…

Sağlık ve başarı dileklerimle 20 Mart 2015
Rifat Serdaroğlu

2 thoughts on “KİM DARBECİ KİM PARALELCİ

  1. KİM DARBECİ KİM PARALELCİ

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s