SAVCIYI KANDIRMIŞLAR

Harp Akademilerinde yüzlerce Kurmay Subayın karşısına çıktı ve çok üzgün bir suratla şunları söyledi;
“Kandırıldım arkadaşlar! Başta eski Genelkurmay Başkanımız olmak üzere beraber mesai sarf ettiğim için yakından tanıdığım pek çok komutanın tutuklanmasına şahsen gönlüm hiçbir zaman razı olmadı!”

Her biri konusunun uzmanı olan, zeki, en az bir yabancı dil bilen ve dünyanın her yerinde görev yapabilecek yeteneğe sahip Kurmay Subaylar birbirlerinin yüzlerine şaşkınlıkla baktılar ve düşünmeye başladılar;

-Ergenekon-Balyoz gibi davalar için “Ben bu davaların Savcısıyım” diyen kimdi?
-Bu davalarla “Askeri Vesayet” devri bitmiştir, diyen kimdi?
-Bu davaların organizatörü Zekeriya Öz’ü kahraman ilan edip, ona devletin zırhlı arabasını veren kimdi?
-Bu davalar için sahte deliller üreten Cemaat ile 12 yıl kol kola olan kimdi?
-Bu Cemaatin, devletin en hassas birimlerine yerleşmesine izin veren kimdi?
-Bu davaların Emniyet ve Yargıdaki görevlileri ile davanın her anında görüşen ve talimat veren kimdi?
-Bu davanın her safhasında yandaş basını yönlendiren ve mahkemeleri destekleyen konuşmalar yapan kimdi?
-Terörle can pahasına mücadele eden bu kahramanları, vatan haini ilan eden kimdi?
-Sahte suikast ile Kozmik Odaya girilip, Türk Devletinin sırlarının dağıtılmasına
kim göz yumdu?
Sonunda Türk Ordusunun Genelkurmay Başkanı, “Terör örgütü kurmak ve yönetmek” suçundan zindana atıldı. Tertemiz insanlar, intihar ettiler, hastalanıp öldüler, gelecekleri mahvoldu. Eşleri-çocukları da perişan oldular. İnsanların hayatları çalındı.
Tüm bu alçaklıklar yaşanırken dönemin Başbakanından tek söz çıkmadı…

Kurmay Subaylar bir de 17/25 Aralık Hırsızlık-Yolsuzluk-Rüşvet operasyonu sonrasında neler yapılmış, neler söylenmişti ona da beraberce baktılar;
-Türk Ordusuna kumpas kuranlarla 12 yıl kol kola-koyun koyuna olduğu Cemaati, ucu kendine dokununca kim darbeci-katil ilan etmişti?
-Mahkeme kararıyla elde edilen ve doğrulukları Adli Tıp Kurumunca da belirlenen ses kayıtları-görüntüler için kim montaj-şantaj demişti?
-Ergenekon-Balyoz gibi davalarda beraber çalıştığı Savcı ve Polisleri kim darmadağın etmiş ve çoğunu mesleklerinden attırmıştı?
Cumhuriyet Tarihimizin en büyük yolsuzluk-hırsızlık-rüşvet operasyonu sonucu 50 (ELLİ) gün sonunda cezaevinde bir tane bile tutuklu sanık kalmamıştı. Sonradan da takipsizlik kararı verildi.
Milli İradenin temsilcisi TBMM ise, AKP Milletvekilleri sayesinde;
Yok kardeşim, tüm bu hırsızlıklar olmadı, kimse rüşvet almadı. Zaten o kutularda, yatak odalarında, Kısıklı’da ki evde bulunan-sıfırlanan avrolar-dolarlar, para değil badem şekerleri idiler” dedi.
El elde, baş başta kalınmıştı. Hırsızlar değil, polisler-savcılar suçlu olmuştu…

Sonunda Kurmay Subaylar şu kararlara vardılar;
-Dönemin Başbakanının, Türk Ordusu Subayları hakkında üzüldüğünü söylemesi doğru değildi. Buna “Suç Örtmek”, “Ayıp Saklamak”, “Suçu Başkasına Atmak” denirdi.
-17/25 Hırsızlık-Yolsuzluk-Rüşvet olayları doğru idi. Bu büyük bir soygundu ve üstü kapatılamazdı. Bu dosyalar teker-teker bir “Kurmay Zekâsıyla” incelenmeli ve mevcut iktidarın önemli kişilerinin, Kuzey Irak- Katar-Suudi Arabistan- Malezya-Hong Kong-Afrika ülkelerindeki yatırımları incelenmeli ve elde edilen bilgi ve belgeler Türk Milleti ile paylaşılmalıydı.
-Oslo’dan beri devam eden PKK Narko-Terör örgütü ile İmralı-Kandil ve Erbil’de yapılan görüşmelerin zabıtlarının da Türk Milleti tarafından öğrenilmesi şarttı…

Görelim bakalım Mevla’m neyler, neylerse güzel eyler…

Sağlık ve başarı dileklerimle 21 Mart 2015
Rifat Serdaroğlu

6 thoughts on “SAVCIYI KANDIRMIŞLAR

 1. Kurmay subayları çocuk sanan biri hakkında artık söyleyecek söz yok ama dünyadan haberi olmayan yüzde elli ile biz aynı kefeye koyuluyoruz, ona yanıyorum.

 2. 28 Şubat ve daha önceleri TSK her zaman zamanin başbakanlarins paralel yapıyı belgelerle açıklamış olmasına rağmen önlem almayanlara kim inanır.

 3. Aldığım son dakika bilgisine göre bizim hırsızın Ergenekon ve Balyoz davalarından istifası üzerine yerine büyük bir hevesle bekleyen Devlet Bahçeli ve Celal Adan atanmış.
  İktidarı da muhalefeti de aynı …. soyu.

  Saygılar.

  Date: Sat, 21 Mar 2015 06:03:58 +0000
  To: m_akinci44@hotmail.com

 4. Karşında asker de olsa soru soramayacak bir toplum olduktan sonra istediğin mavalı okuyabilirsin.

 5. SAVCIYI KANDIRMIŞLAR

 6. Dünya Cografyasinda yer alan hicbir ülkenin Devlet Baskani; “Acizligini,Aldatilmisligini” alenen itiraf edemez.Bu Halkta güvensizlige,devleti yönetme ehliyetine sahip olunmadigi süphesi uyandirir ki,bu da cok olumsuz izler birakir milletimizin üzerinde.17/25 Aralik operasyonlarinda ucu sana dokundugunda,nasil ki,Savci ve Polisleri birgün icinde tarumar ettiysen,aynisini Balyoz ve Ergenekonda da yapsaydin ya …KUMPAS dedigini ortaya cikarsaydin ya,Kendi ordusuna zalim,PKK uzantilarina sefkat gösterirsen, bunun er veya gec faturasi olacaktir.yarin ülkemiz isgal edilirse,bizi kim koruyacak? Süleyman Sah operasyonunda dünyayi bize güldürenler mi? Yunanlilar mi? Kim koruyacak bizi yoksa PKK mi bizi koruyacak?Bu gidisat saglikli akil ve ruh haline isaret etmemektedir.sonu hüsrana yikima bölünme ve parcalanmaya dogru gitmektedir.Bi daha ALDATILMISIZ gibi bir lüksü bu ülkenin kaldiracak hali de, morali de kalmamistir maddi manevi halkimiz cok yorulmustur.Bunu dikkate almayanin vay haline…

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s