KUR’AN VE EGEMEN

Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Bahçeli;
Lütfen kendinizi fazla yormayın! Yatın kalkın dua edin, Erdoğan gibi bir Cumhur’un Başı var! Türk Milletini kendisinden ve AKP’ den uzaklaştırmak için elinden geleni yapıyor.
Bırakın “Devletin ve Türk Milletinin parasıyla” meydan meydan dolaşıp, konuşsun. O konuştukça, yanında Emine Hanım kafasını sürekli olarak salladıkça, Bilal ve Sümeyye de alkışladıkça, AKP’ nin oyları aşağı doğru gidiyor, demektir…

Anayasamızın 2 inci maddesi; İstediği kadar Türkiye Cumhuriyeti, Demokratik, Lâik ve Sosyal bir Hukuk Devletidir, diye yazsın.
Cumhur’un Başı eline Kürtçe Kur’an’ı, yanında Bakara-Makara diye Kur’an’la alay eden Rıza’nın adamı Egemen’i alıp, Minareler süngü, müminler asker diyerek, hilafet sancağını açıyorsa şunu demek istiyor;
“Yemişim senin Demokratik Parlamenter Lâik Sosyal Hukuk Devletini yahu.
Bitti o iş. Ben yüzde 52 oyla seçilmişim. Ben Başkanlık düzeni istiyorsam o olacak. Kuvvetler ayrılığı, fren görevi yapıyor. Üç senedir patinaj yapıyoruz be. Bırakın Başkan olayım, Türkiye’yi uçurayım yahu…”

Türk Milleti artık Davutoğlu’nu seyretmiyor bile. Herkes biliyor ki, Davutoğlu adlı biri Türk Siyasetinin geleceğinde olmayacak.

Cumhur’un Başı meydanlarda konuşmaya başlayınca, Alaçatı Dutlu kahvedeki televizyondan onu seyreden Arnavut İlhami şunları söyledi;
“Bu adam, daha ne istiyor acaba? Eskiden kira evde oturan garibanın biriydi. Belediye Başkanı oldu, Rahmi Koç ‘Erdoğan’da çuvalla para var’ dedi.
Başbakan oldu; Sarkozy ‘Erdoğan ve Berlusconi çok zengin oldular’ dedi. Avrupa basını, Erdoğan’ı dünyanın en zengin 8 siyasetçisinden biri yaptı.
Cumhurbaşkanı oldu hala doymadı yahu, daha da bunun partisine oy verirsem ellerim kırılsın bre…”

Boşnak Ramazan “Hah şimdi yola geldin be” diye seslendi ve devam etti;
“Görgüsüzlüğün böylesini Tito zamanında bile görmedik.
Oğlu, nereden geldiği bilinmeyen sadaka parasıyla öğrenci yurdu yapıyor ve utanmadan anasının adını veriyor. Anası da, inşaatın parasını kendi cebinden vermiş gibi, adının o binaya verilmesini kabul ediyor. Baba da, açılışı yapıyor!
87 yaşındayım, böyle görgüsüzlük görmedim. Bunlara oy verenin yatacak yeri yoktur…”

“Uyanın artık uyanın”, diye bağırdı Belediye’den emekli Nazım Bey;
“Yahu bunlar değil miydi, baba-oğul olarak evdeki paraları sıfırlayanlar? Kulaklarımızla duymadık mı, konuştuklarını? Bu konuşmalar için doğrudur denmedi mi? Biz emekli maaşımızla zar-zor geçinmeye çalışıyoruz, bunların yaptırdığı kaçak sarayın bir aylık masrafı 21 MİLYON lira imiş be. Yazıklar olsun. Şimdi de almış eline Kutsal Kitabımızı, milleti bir defa daha aldatacağını zannediyor. Geçti artık, geçti. Türk Milleti gözünü açtı…

Değerli Okurlar;
Bunlar benim bire bir tespitlerim. Konuşanlar, isimlerinin verilmesini kendileri istediler. Türk Milleti üzerine AKP tarafından örtülmüş “Korku Perdesini” yırtmaya başlamış.
Bu gidişin sonu belli. Cumhur’un Başı, yanına ister ailesini, ister Egemen’i, ister saatçi Zafer’i, ister boyunsuz Muammer’i, ister TOKİ ci adaşını alsın, yolun sonu görünüyor.
Aşağıdan baksanız da, yukarıdan baksanız da yolun sonu görünüyor.
Şimdi hesap verme zamanı. Kim nereye kaçarsa kaçsın, Türk Devleti onları enselerinden yakalayıp “Vatana hoş geldin Badem” diyecektir…

Sağlık ve başarı dileklerimle 06 Mayıs 2015
Rifat Serdaroğlu

2 thoughts on “KUR’AN VE EGEMEN

 1.  
  Ne yazık ki yine hile yapacaklar!

  7 Haziran’da sandıklarda muhalefetin oylarını çalmaya yönelik planların odağından yer aldığı iddia edilen Kaçak Saray’ın kırsal kesimde jandarma üzerindeki sandıklara müdahale etmeyi planladığı öne sürüldü.

  Jandarmayla aylardır sandıklarda hile için toplantılar yapıldığı, Doğu ve Güneydoğu’daki seçim kurullarının başkanlarının değiştirileceği iddia edildi. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçim sistemini (SEÇ-SİS) kuran bürokratın AKP Genel Merkezi’de sandık hilelerinin organize edildiği iddia edilen seçim merkezinin başına getirildiği bildirildi.

  Çarpıcı iddiayı milliyetçi Yeniçağ Yazarı Ahmet Takan ortaya attı. Takan’ın iddialarını ciiddiye almak durumundayız. Çünkü benzer iddialar daha öncede gündeme gelmiş, fuatavni olarak bilinen bilgi kaynağı Saray’daki hazırlıklara değinmişti. Erdoğan’ın, ‘Siz bana %40′ı bulun biz onu %48 yaparız, bunu duyurmadan çalışmalarınızı devam ettirin’ dediğini ve HDP’nin baraj altında kalması için kirli oyunları kurgulama görevi Ala’ya, kamuoyu oluşturma görevi de Akdoğan’a verildi’ğini ileri sürmüştü. ( baknz: http://www.endiseli.org/detail/endiseli-/5336/fuat-avniden-bomba-anket-iddiasi)

  Takan, İç Güvenlik Paketi’yle atama yetkisi İçişleri Bakanlığı’na verilen Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı 60 il jandarma alay komutanının değiştirilerek yerlerine AKP’ye yakın komutanların getirileceğini savundu.

  Takan ardından konuyla ilgili şunları yazdı:
  7 Haziran’da sandıktan çıkamayacağını gören saray ve AKP’si, belirlenen 60 kritik ilde Jandarma alay komutanlarını neden değiştirmek istiyor?… Hedef belli: Şehir merkezlerinde gerekli dönüşümü yaptığı Emniyet eliyle sandıkları ablukaya alacak olan zihniyet, kırsalda da işi şansa bırakmamaya odaklandı. Biliyorsunuz, kırsal bölgelerde sandığın güvenliğinden Jandarma sorumlu. Bu güvenlik AKP-Saray lehine sağlanmalı ki; milliyetçi oylar MHP’ye fazla aktığında devreye girilsin, bir de gergin ortam oluşturup HDP barajı geçemesin, CHP oylarını artıramasın. Doğu-Güneydoğu oyları da geçmişte PKK’nın yaptığı gibi bu sefer Jandarma eliyle AKP’ye aksın… Ne de güzel değil mi?…

  İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Şubat, Mart ve Nisan aylarında Jandarma yetkililerini de yanına alarak sayısız “seçim güvenliği” toplantısı gerçekleştirdi. (..) Sebahattin Öztürk, 3 aydır Efkan Ala’nın talimatıyla kritik bölgeleri dolaşıyor. “Seçim güvenliği” adı verilen toplantılarda valilere, sandıklarda oylara müdahale etme yöntemleri anlatılıyor.

  Kırsalda Jandarmanın sandık güvenliğini sağlayacak olması saray ve AKP tarafından ayrı bir önem taşıyor. Bu kapsamda bölge illerine ve başta Mersin, Adana, Antalya, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kastamonu, Bolu, Ankara, Erzurum, Erzincan, Van, Edirne, İzmir, Trabzon, Muş, Bingöl, Ağrı, Batman, Sivas, Malatya, Elazığ, Hakkari, Şırnak, Diyarbakır, Gaziantep olmak üzere; AK jandarmaların devreye girmesi istenecek. Güneydoğu’da özellikle Jandarmanın, korucular ve aşiretler üzerindeki etkisinden yararlanılacak. AKP oylarının fazla olmadığı yerlerde seçmenin sandığa gitmesi kırsaldaki Jandarma üzerinden engellenecek. Söz konusu AK jandarmaların göreve başlamasıyla fazla basılan AKP mühürlü oylar buralara gönderilecek. Seçimler öncesine yetiştirilmesi planlanan tayinler ile AK jandarmaların bölgede ve bazı Batı’daki kritik illerde görevlendirilmesiyle CHP’nin yüzde 30, MHP’nin yüzde 20, HDP’nin ise yüzde 10 barajını geçmesinin önüne geçilmeye çalışılacak. Kaçan oylar bu şekilde hileyle geri getirilecek.

  “Bu kadar açık ve net nasıl yazıyorsun” diye sorarsanız; yazının da başında belirttiğim gibi Kaçak Saray’daki hummalı toplantılardan sağlam bilgilere ulaşıyorum.

  AKP sandıklar için başka neler yapıyor bir bakalım…
  1- Doğu-Güneydoğu başta olmak üzere bazı illerin il ve ilçe seçim kurullarının HSYK devreye sokularak değiştirilmesi için düğmeye basıldı.

  2- Seçim hilelerinin ortaya çıkmasını engellemek için yerel basın susturulacak. Şimdiden maalesef yerel basınımız da tabir caizse yemlenmeye başlandı.Yerel basın muhaliflik yapamasın diye bir bir satın alınıyor. Muhalefetin vekilleri gittikleri illerde TV’lere çıkamıyor. Kesenin ağzı tam manasıyla açıldı.

  3- AKP seçim sonuçlarını “sağlama” aldı… AKP genel merkezinin 4’üncü ve 5’inci katını daha önce de yazmıştık. Seçim koordinasyon merkezi. Buraya “sağlam” bir isim transfer edildi. YSK’da seçim sistemini (SEÇ-SİS)’i kuran “sağlam” bir eski daire başkanı, görevli olduğu İçişleri Bakanlığı’ndan Efkan Ala’nın onayı ile AKP genel merkezine transfer edildi. Mustafa Şentop ve bu kişi, AKP’de seçim merkezini kurdu. Ne hikmetse bu kişi daha önce YSK’nın seçim sonuçlarını AKP’nin hemen yanındaki önemli bir binadan girilmesini sağlayan kişiydi aynı zamanda…

   

 2. KUR’AN VE EGEMEN | Cumhuriyetimiz İçin

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s