VE DİĞERLERİ

“Ayet salla Bakara’dan, topla oyları Fukara’dan” yönteminin çokça kullanıldığı bir seçimi geride bıraktık.
Cumhur’un Başı’ nın Anayasa-Yasa tanımazlığı, bilerek ve isteyerek “Anayasa İhlal” suçu işlemesi, devletin ve milletin tüm olanaklarının arsızca AKP için kullanılması, Valilerin AKP İl Başkanı, Kaymakamların AKP İlçe Başkanı gibi kendilerini kullandırdıkları, kaynağı belirsiz kirli paraların oluk gibi akıtıldığı, eşit ve adil olmayan bir seçim geçirdik.
Tarih, bu seçimde yapılan demokrasi ve ahlâk dışı uygulamaları AKP defterine yazacaktır.

Yıllardır uygulanmakta olan bir haksızlığı ve medya tarafından “Diğerleri” olarak adlandırılan bazı Siyasi Partilerin vatandaşları istismar etmelerini de, izniniz olursa ben aktarmak isterim…

12 Eylül 1980 darbesinden sonra “Danışma Meclisi” oluşturulmuştu!
Ağızlarını her açtıklarında “Demokrasi” diyen koca-koca adamlar, dönemin darbeci BEŞ Paşasına dilekçe verip, utanmadan Milletvekili olmak istediler.
Bugünün demokrasi savaşçısı (!) Kamer Genç de, darbeci paşaların himmeti ile Danışma Meclisi üyesi olmuştu. Danışma Meclisinde “Seçim Yasası” görüşülürken, Kamer Genç bir teklif verdi!
Teklif; “Milletvekilleri İllere göre dağıtılırken, önce her İl’e 1 Milletvekili verilsin, sonra o İl’in nüfusuna göre dağıtım yapılsın” idi. Teklif kabul edilip, yasalaştı.
Kamer Genç’in kendisinin Tunceli’den devamlı seçilebilmesi uğruna, Türk Milletine attığı kazık, bu seçimde de karşımıza çıktı. Anlatalım;

7 Haziran 2015 te Tunceli’de iki Milletvekilini, toplam 32.380 oy alan HDP kazandı.
Yani Tuncelili vatandaşların 16.190 oyu ile BİR milletvekili seçildi!

Peki, İstanbul’a göç etmiş Tunceli kökenli vatandaşlarımızın BİR milletvekili seçmek için kaç oy kullanmaları gerekir? Tam tamına 115.000 oy
Yani, Tunceli’de yaşayan 16.190 kişinin oyu ile İstanbul’da yaşayan 115.000 Tuncelilinin oyu ancak eşitlenebiliyor! Ne adalet ama…

İşte bu çarpıklık sonucu;
MHP’nin aldığı oy: 7.515.904 Kazandığı Milletvekili sayısı:80
HDP’nin aldığı oy: 6.050.844 Kazandığı Milletvekili sayısı:80
MHP’ye verilen 1,5 Milyon oy hooop, çöpe gitti…
Eğer eşit-adil-dürüst bir seçim istiyorsanız bu haksızlığın derhal giderilmesi şarttır.

Gelelim “Ve Diğerlerine”;
Türkiye’de toplam 174.220 adet sandık var.
Seçime giren herhangi bir partinin, her sandığa en az bir tane “Sandık Müşahit’i” görevlendirmesi gerekir. Bu kişi de elbette ki kendi partisine oy vermelidir, değil mi?
İyi de, yılların siyasetçisi Doğu Perinçek’in Vatan Partisinin aldığı oy: 161.378
En köklü partilerimizden Demokrat Partinin aldığı oy: 75.684
Emine Ülker Tarhan’ın Anadolu Partisinin aldığı oy: 27.631

Kendi kayıtlı üyelerinin ve kendi görevlilerinin oy vermediği partiler niçin vardır? Hâlbuki bu partilerin başındakiler kendilerine yakın partilere çalışsalardı bu oylar boşa gitmeyecek, insanların umutları boşu boşuna istismar edilmemiş olacaktı. Yazık değil mi bu partilerde çalışan emek harcayan insanlara ve onların birikimlerine. Bir partiye Genel Başkan olmak, sizlere insanları sömürmek aldatmak hakkı mı veriyor? İSTİFA denen kurumdan haberiniz var mı?
Hiç olmazsa çıkın, insanlardan özür dileyin ve istifa edip, kapatın o partileri.
Ülkede yeterince bölücü var, bu kadarı yetmiyor mu?

Sağlık ve başarı dileklerimle 10 Haziran 2015
Rifat Serdaroğlu

4 thoughts on “VE DİĞERLERİ

  1. VE DİĞERLERİ

  2. Ne bitmez cilemiz varmis Türk Milleti olarak AKP´yi durduralim ser dolu sesi keselim sistem ve kurumlar yerine otursun diye secime gittik atari gitti beteri geldi 80 PKK´li milletvekilleri Meclis´imize girdiler. ABD,Israil,AB,Ingiltere terör örgütünü destekleyen ya da sempati duyan kisilere siyaset yolunu acar mi? Onlari MECLIS`ine sokarlar mi? 40 000 vatandasin katillerine maas baglar mi? El üstünde tutar mi? asla asla asla…böyle birsey akillarinin ucundan bile gecmez bu gibi artiklari hem siyasetten hem de tarih den siler atarlar geri kalan ömürleri ya hapis´de, ya mezar´lar da biter di.Biz de ise zorla bunlari sisteme iteliyorlar hak hukuk özgürlük hosgörü demokrasi adina …maksat; Ülkemiz bölünsün parcalansin yok olsun bunlar olmazsa bile emperyalist güclerin kontrolü altinda olsun.Bir El-Kaide sempatizmanin Amerika kongresine girebilecegini düsünebiliyor musunuz? yada eski RAF teröristlerin alman meclisine? Hizbullah militanlari Israil meclisine girebilir mi? aklimizi basimiza toplamadigimiz sürece eski Yugoslavya´ya dönecegimiz kesin bu senaryo tutmazsa bir Irak bir Suriye olacagimiz uzak bir ihtimal degil.Allah yardimcimiz olsun.yeniden bir KURTULUS SAVAS´INA ihtiyacimiz var diye düsünüyorum.

  3. Burada bir hesap hatası yapıyorsunuz Sayın Serdaroğlu zira her partini her sandıkda bir tane müşahidi yoktu.Herkes kayıtlı olduğu sandıkda oy kulandı.Tabii ki o nedenle yaptığınız hesap yanlış.

  4. VE DİĞERLERİ * ““Ayet salla Bakara’dan, topla oyları Fukara’dan” yönteminin çokça kullanıldığı bir seçimi geride bıraktık.” | Cumhuriyetimiz İçin

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s