BUNLARIN ETİNE DEĞEN KUDURUR

Anadolu’da istenmeyen, tehlikeli ve hayırsız olarak görülen biri için “Bunun etini yiyen kudurur” diye bir deyiş vardır. Ama bu söz eski Türkiye’nin sözü idi. Şimdi AKP’ nin Yeni Türkiye’si var! 13 senede öyle adamlar, öyle sapkınlar, öyle Türk ve Türkiye düşmanı sepetler gördük ki, bu Anadolu deyişi de şu şekli aldı!
“Bunların etini değil yiyen, kenarından değen kudurur!”

Bu girişi, 13 senedir defalarca gördüğümüz bir filmin yeniden gösterime sokulmak istenmesi üzerine yazdım. 13 yıldır AKP ne zaman tökezlese, MHP ona baston oldu, hem de defalarca.
Bir iş defalarca ve bilerek yapılıyorsa elbette ki tesadüf olamaz ve o işte iyi niyet de aranmaz. Bu kirli destek ve işbirliğine Bahçeli’yi kim zorluyor ve Bahçeli bu zorlamaya neden boyun eğiyor? Şimdilik bizce meçhul!
Engin Alan gibi bir kahraman vatan evladını, Sinan Ogan gibi aydın bir çağdaş Türk Milliyetçisini ve benzerlerini partisinde istemeyen Devlet Bahçeli, kendi insanlarından esirgediği hoşgörüyü ve bağışlamayı, niçin hiç çekinmeden AKP’nin emrine verir bilemiyorum, bilen bana da anlatsın.

Devlet Bahçeli hangi akla, hangi milli gerekçeye dayanarak AKP’ ye koalisyon ortağı olmanın yollarını arar?
Yolsuzluk-Hırsızlık-Rüşvet-Devletin soyulması-Yargının Yürütmenin emrine alınması- Basın özgürlüğünün yok edilmesi-Anayasa ve Yasaların göz göre göre çiğnenmesini şimdilik bir kenara bırakıp, Sayın Devlet Bahçeli’ye şunları soralım;
-Erdoğan, BOP Eşbaşkanı değil midir?
-BOP, içinde Türkiye’nin de bulunduğu 22 ülkenin sınırlarını silah zoruyla değiştirecek, Nil’den- Fırat’a kadar ki bölgede kurulacak Büyük İsrail Devletinin ön hazırlığı değil midir?
-AKP Güney sınırımızda bir Kürt Devletinin kurulması için yıllardır destek vermiyor mu?
-PKK, bizimle sınırı en uzun olan bir komşu haline getirilmedi mi?
-Bu oyunun baş aktörlerinden Barzani’nin bir “Mizrahi” olduğunu ve İsrail ile çok yakın ilişkide olduğunu bilmiyor musunuz?
-Barzani’nin AKP Büyük Kongresine “Onur Konuğu” olarak çağırıldığını ve “Türkiye seninle gurur duyuyor” diye alkışlatıldığını unuttunuz mu?
-MİT Tırları ile El Kaide türevi ve ABD uşağı olan dinci terör örgütlerine
“Elma Şekeri mi” gönderildiğini zannediyorsunuz?
-Sizin Öcalan’ı serbest bırakmak gibi bir göreviniz mi var?
-AKP’ yi dışardan yöneten kişi ile Öcalan arasında varılan mutabakattan haberiniz yok mu?
-Sizin sadece “Klasik Oto” merakınız mı var? Örneğin, devletin resmi-sivil üst düzey yöneticileriyle görüşmek, bilgi almak ve bunları kamuoyuna uygun bir dille anlatmak gibi bir merakınız, ilginiz yok mu?

Sayın Bahçeli;
Sizin şahsınıza, beyefendiliğinize ne kadar değer verdiğimi en iyi siz bilirsiniz.
İkimizin yaşadığımız bir olayı aktarıp, önümüzdeki günlerde karar verirken çok dikkatli olmanızı sizden özellikle rica edeceğim.
Hatırlarsınız, 2002 yılında ani bir kararla “Erken Seçim” istediniz. Bizler o zaman bu isteğinize karşı çıktık. Ekonomik reformlar yeni başlamış ve halkımıza çok acı bir reçete sunulmuştu. Önümüzde daha 1,5 yıllık bir süre var, ekonomik uygulamaların sonucunu alalım, seçime öyle gidelim dedik, dinlemediniz ve TBMM ye erken seçim kararı aldırdınız.
O gün TBMM Bakanlar Kurulu sırasında oturuyordunuz. Sizin yanınıza geldim ve aramızda şöyle bir konuşma geçti;
RS; Sayın Bahçeli, İzmir ile ilgili isteklerimde hep bana destek oldunuz. Erken seçim kararı alındı, hakkınızı helal ediniz. Ben önümüzdeki dönem bu mecliste olmayacağım.
DB; Hayrola Sayın Serdaroğlu, siz kıymetli bir arkadaşımızsınız. Eğer partinizle bir probleminiz varsa!
RS; Sayın Bahçeli, ben olmayacağım ama önümüzdeki dönem sizde olmayacaksınız, baraj altında kalacaksınız.
DB; Sizin için çok tecrübeli bir siyasetçi denir, nasıl böyle bir yanılgıya düşersiniz? Bugün önüme konan ankete göre MHP’nin oyu %18…
RS; İnşallah yanılan ben olurum. Tekrar hizmetleriniz için teşekkür derim…

Sonuç;
2002 seçimleri bir hay-huy içinde yapıldı, MHP baraj altı kaldı, AKP tek başına iktidar oldu…

Sayın Bahçeli;
AKP ve HDP her yönüyle benzeşen siyasi hareketlerdir.
İkisi de demokrat değildir. Biri devlet gücünü kullanır, polisle-vergi denetmenleriyle insanların hayatını karartır, kumpas kurdurur, sadaka paralarına bile musallat olan hırsızları korur.
Diğeri, sırtını PKK ya dayayıp elinde silah, insanları soyar, isterse öldürür.
Türkiye’yi, biri mezhepçilik, diğeri Kürtçülük kuyusuna atmaktan çekinmezler.
Adım-adım ülkemizin bölünmekte olduğunu görmüyor musunuz?

Bırakın iki benzer parti hükümet kursunlar. AKP (258)+HDP (80)= 338 Milletvekili eder!
Bırakın yeni anayasayı yapabiliyorlarsa yapsınlar, Öcalan’ı çıkartabiliyorlarsa çıkartsınlar, Anayasa’dan TÜRK adını silebiliyorlarsa silsinler, ülkeyi bölebilirlerse bölsünler. Size ne?
Siz Türk Milletinin önünde değil arkasında durun. Türk Milletine engel olmayın. Biz Türk Milleti olarak yapacağınızı çok iyi biliriz. Tıpkı Kurtuluş Savaşımızda iç ve dış düşmanların nasıl hakkından geldiysek, Allahın izni ve Türk Milletinin gücüyle yine geliriz.

Ne demiştik; Bunların etini değil yiyen, kenarından değen kudurur.
Sakın bunlara değmeyin, Sayın Bahçeli…

Sağlık ve başarı dileklerimle 20 Haziran 2015
Rifat Serdaroğlu

7 thoughts on “BUNLARIN ETİNE DEĞEN KUDURUR

 1. BUNLARIN ETİNE DEĞEN KUDURUR

 2. SAYIN SERDAROĞLU; MİSYONU VE KAPASİTESİ DEŞİFRE OLMUŞLARDAN FAZLA ŞEY BEKLİYORSUNUZ GİBİ GELİYOR.CUMHURBAŞKANI SEÇİMİNDE VE BAHSETTİĞİNİZ DİĞER KRİTİK KARARDAKİ VE VERDİĞİNİZ ÖRNEKLERDEN BU DURUM ANLAŞILMIYOR MU?

 3. MHP, AKP ile koalisyon kurup Protokol antlasmasi yapsalar üc gün sonra AKP O anlasma ya uyacak mi saniyorsunuz? yine Ihtiras ve cikarlarinin pesinden kosmaya MHP´yi her firsatta dislamaya yok saymaya bakacak önceden nasil olumlu balkon konusmalarin ardindan,zulüm baski,dislama,tutuklamalar,nefret kin,intikam geldiyse yine o olacak.olan yine MHP´ye olacak hicbir varlik ve siyasetini icra edemiyecek AKP´nin dümen suyun da kaynayip gidecek AKP´nin suclarina ve günahlarina ortak olacak bir sonraki secimler de baraj altinda kalmasi da cabasi…Herkes MHP´nin herzaman AKP´nin kurtacisi ve doayli destekcisi olduguna bosuna inanmamis demek ki gercek payi varmis.

 4. Rıfat Bey,

  başınız sağ olsun! Umarım sağlıklı ve afiyettesinizdir!

  Saygılarımla,

  Hakan AYDOĞDU

  iPad’imden gönderildi

 5. Sayin Serdar Bey hemen her gün yazılarınızı okuyorum çok da keyif aldığımı söylemeliyim. Bu yanınızda DB ye hiç de hak etmediği bir öğüt veriyorsunuz. Bu öğütle bir mala eserinden fazla değer binip para veren bir kişi konumuna düşmeyiniz. Zira muhatabıniza bir gün bu fazla ile sizin ve bizim gibileri satın alma eylemine başvurması için birikim yaratma izni vermeyiniz. Tehlikeli dönemi sizin gibi bir ustaya gösteren bir yol tarifcisi konumunda olmak istemiyorum. Ama kendimi alamadım. Saygılarımla Zafer KALAYCI

 6. Bahçeli’ye hayatta güvenilmez! Bu kaçıncı ani viraj alışı bilinmez! AKP her sıkıştığında PAYANDA oldu. Binlerce ülkücü Bahçeli’ye karşı ama delege kendinden olunca beceriksiz halde saltanatına devam ediyor! AKP ile olmak veya destek olması 13 yıllık AKP karşıtı siyasi mücadelesinin yalan olduğu ve kendine ihanet ettiğini belgeler! Sonraki seçimde barajın yanına bile yaklaşamaz ama ülke kaybeder AKP kazanır!

 7. Sayın SERDAROĞLU, (AKP+MHP) Koalisyonu 2-3 yılla sınırlıdır. Arkasında yapılacak seçimler de ise, Tahminim: AKP%20-23, MHP%6-7 oy alarak AKP, MHP’yi birlikte Sn. Bahçeli’yi de TENEFFÜSE/Hava almaya çıkarır, Sn. Bahçeli siyaset sahnesinde SİLİNİR. Albert Einstein diyor ki; “Bir ülkenin geleceği o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır”
  W. CHURCHILL diyor ki; “Ne kadar geriye bakarsanız, o kadar ileriyi görebilirsiniz.”
  Ne demiştiniz sayın Serdaroğlu; “Ne demiştik; Bunların etini değil yiyen, kenarından değen kudurur.
  Sakın bunlara değmeyin, Sayın Bahçeli…”
  Yazılarınızla toplumumuzu ve bizleri aydınlattığınız için teşekkürler. Selam ve Saygılarımla.

  22 Haziran 2015
  Kubilay ÇEPE

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s