ASLA UNUTULMAMALI

Günlük dertlerimiz zaten başımızdan aşkın!
İşçiden İşadamına, Esnaf’tan Memura, Köylü-Çiftçiden Sanayiciye, Öğrenciden Emekliye kadar herkes ayakta durma, postu deldirmeme gayreti içinde!
Bu arada, son 13 senenin iğrençlikleri Türk Milletini çok ama çok yordu!

İşte böyle anlarda, arada bir duraklamak “Bunlar niçin başımıza geldi” diye düşünmek, ders almak ve asla unutmamak için ısrarla tekrarlamak gerektiği düşüncesindeyim…

Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarının gerçek nedeni “Paylaşım” içindi.
İlk geçici paylaşım, küresel güçler tarafından yapıldı, cetvel ile sınırlar çizildi ve sözüm ona barış sürecinin devamı için çok da sağlam olmayan dikişler atıldı.
Bu arada milyonlarca insan yok oldu, kimin umurundaydı ki?
Petrol-Doğalgaz ve çeşitli yeraltı zenginlikleri, küresel güçlerin yönetiminde olsun, o yeterdi!

Küresel Güçlerin köpekliğine razı olup 40-50 yıldır sefa süren diktatörler, 2000’li yılların başında ortaya konan yeni paylaşım projesi sebebiyle teker-teker yok edildiler! Kiminin cesedi parçalandı, kiminin ölüsüne bile tecavüz edildi, kimi başka ülkelerde kaçak yaşamaya mecbur edildi.

2000 li yılların başında uygulamaya konulan ve adına BOP denen proje, Erdoğan’ın gönüllü “Eşbaşkan” olması ve böylelikle ilk düğmeyi yanlış iliklemesiyle en çok zararı bizlere verdi!
Eğer bu oyunu bozmazsak daha da çok zarar verecek…

Hatırlayalım, asla unutmayalım diye, neler kaybettiğimizi beraberce yazalım mı?
-Bin yıllık kardeşlik hukukumuz yerle bir edildi.
-Bin yıllık “Devlete Güven” duygusu paramparça edildi.
-Devletin ve Vatanın bölünmez bütünlüğü, PKK Narko-Terör örgütü ile masada pazarlık aracı yapıldı.
-Türk Askerini-Türk Polisini-Türk İnsanını öldüren katillere “Barış Elçisi” muamelesi yapıldı.
-Türk Siyasi Tarihinde eşine rastlanmamış “Hırsızlık-Yolsuzluk-Rüşvet” olayları gerçekleştirildi.
-Hukuk Devleti ortadan kaldırıldı.
-Lâiklik İlkesi yok edildi, Anayasa defalarca çiğnendi.
-Türk Siyaset Sözlüğüne ilk kez “Aile Boyu Hırsızlık” , “Sıfırladın mı oğlum”, “Vakıf yoluyla soygun”, “Kupon arazi”, “Haram Havuzundan beslenen medya” gibi yeni kavramlar girdi.

Türk Milleti olarak bizler bu proje sebebiyle çift taraflı darbe yedik!
Bir taraftan, tam da bizim bölgemizde yaşanan “Emperyalist Paylaşım” kavgasının bize olan yansımaları, diğer taraftan kendi rejimine düşman yöneticilerimizin darbeleri başımızda patladı!

Değerli Okurlar;
Ülkeyi yöneten kişiler bir defa doğru yoldan saptılar mı, yakalarını küresel çetelere bir kez kaptırdılar mı, ülkenin nereye gideceği bilinemez.
Artık dümen de, uçkur da başkasının elindedir!
Ülkede namus-ahlâk-helal-vatan-millet-devlet-bayrak-Türklük kavramları ya rafa kaldırılır, ya da içi boşaltılır. (13 yıldır AKP’nin yaptığı gibi!)
“Çalıyorlar ama çalışıyorlar” gibi iğrenç bir söylem gerçeklik kazanmaya
başlar ki, bir millete yapılabilecek en büyük kötülük budur…

Türkiye tam da bu noktadadır.
Bu yüzden olanları asla unutmamalıyız, diye ısrar ediyorum. Örneğin koalisyon görüşmeleri sırasında yukarıda yazılanlar mutlaka dikkate alınmalıdır.

Kimse kendini de Türk Milletini boş yere aldatmaya-kandırmaya çalışmasın.
Cumhur’un Başı orada durduğu sürece, Türk Milletinin başı dertten kurtulmayacaktır. İşte Suruç’ta yaşananlar. Siz mezhep savaşlarında ülkenizi taraf yaparsanız, sınırlarınızı da her türlü terörist faaliyet için açarsanız, gün gelir o bombalar sizin vatandaşlarınızın başında patlar!
Bunların tamamının sorumlusu Cumhur’un Başı Erdoğan’dır…

Özellikle AKP ile koalisyon yapacaklarını sananlar, gerçekte ülkenin bu günkü halinin sorumlusu Erdoğan ile ortaklık yapacaklarını hiç unutmamalıdırlar!
Anladınız değil mi Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Bahçeli…

Not: PKK Propagandacısı Aslı Aydıntaşbaş;
Figen Yüksekdağ; “Biz arkamızı YPJ-YPG-PYD’ ye ( Hepsi PKK) yaslıyoruz” dediği
Narko-Terör örgütü dün Adıyaman’da Jandarma Uzman Onbaşı Müsellim Ünal adlı yiğidi şehit etti. İki askerimizi de yaraladı!
Siz arkanızı Figen Yüksekdağ ile aynı yere yaslamaya devam edecek misiniz?

Sağlık ve başarı dileklerimle 22 Temmuz 2015
Rifat Serdaroğlu

3 thoughts on “ASLA UNUTULMAMALI

  1. ASLA UNUTULMAMALI

  2. Sayın SERDAROĞLU, yazılarınızı sürekli takip etmeye çalışıyorum, vermiş olduğunuz mesajlarınızla toplumumuzu aydınlattığınız için sağ olun var olun teşekkür eder, saygılar sunarım.
    CHP için en hayırlısı AKP’den çok çok uzaklarda DURMASIDIR. CHP kesinlikle AKP ile koalisyon kurmamalıdır. AKP’nin erken/hemen seçim söylemleri ve erken seçimde oy oranlarının artacağı: SADECE ve sadece blöf/kuru sıkı atmadan başka hiç bir şey değildir. Hemen seçimde (Kasım-2015) AKP ve MHP’nin oy oranları en az AKP % 5-10 , MHP ise % 2-4 arasında oy kayıp edeceklerdir.Hodri meydan. TBMM. de ki, (AKP, CHP, MHP, HDP.) siyasi partilerden AKP ile KOALİSYONU aklından geçirmeyecek birinci partinin CHP olması gerekir. CHP+AKP koalisyonu; AKP’nin şu anki iniş sürecinde AKP’nin inişini yukarıya çıkaracak ROKET etkisi yapar, CHP’ yi ise silip/bitirir ve CHP’li seçmenlerin HAYALLERİNİ Söndürür. AKP koalisyonunu, MHP veya HDP ile kursun.

  3. Kubilay Çepe’nin bir fikrine katılıyorum. O da: CHP, AKP ile koolisyon kurmamalıdır. Diğer tahmini AKP’nin oy kaybetmesine asla katılamam. Bahçeli’nin her zamanki payanda siyaseti erken seçimde de AKP ye prim olacak ve tek başına iktidara gelecektir. Bahçeli dip yapmıştır, her zamanki yandan desteği baraj noktalarına oylarını düşürüp AKP ye her zamanki katkıyı bir kere daha yapmış olacaktır. Çünkü onda AKP ye payanda olma hastalığı mevcut!

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s