İZMİRLİ BİNALİ BEYE ÇAĞRI

İzmirli olmak için İzmir’de doğmak şart değildir.
Gerçek İzmirli olmak için aranan şartlar; Dürüst-çağdaş- demokrat olmak, kadın erkek eşitliğine, bilime inanmak, inancını Allah rızası için yaşamak, insanların duygularını istismar etmemek ve Büyük Atatürk’ü sevmek, olmazsa olmazımızdır.
Bu özellikleri taşıyan herkes, doğum yeri-etnik kökeni-inancı-ekonomik durumu ne olursa olsun gerçek İzmirlidir.
İşte bizler, bu yüzden İzmirli olmakla gurur duyarız…

Binali Bey;
İzmir’den tekrar Milletvekili adayı oldunuz. Aşağıdaki konularda bizleri bilgilendirmek zorundasınız. Lütfen cevaplarınız açık ve anlaşılır olsun.
Bildiğiniz gibi siz henüz Türkiye Gemi Sanayiinde çalışırken, ben Bakanlığınızı yapmış biriyim. Elimde belge ve güvenilir bilgi olmadan konuşmam!
Bana soracağınız sorular varsa, tüm içtenliğimle yanıtlayacağımı bilmenizi isterim. Şimdiden duyarlılığınız için teşekkür ederim.

-Kızlı-Erkekli eğitimin olduğu Boğaziçi Üniversitesine “Yoldan çıkarım” diye gitmediğini söylediniz. Karma Eğitim ve Kadın-Erkek eşitliği konusundaki düşünceleriniz hala aynı mı?
-1982 ile 1994 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayii AŞ de, 1475 Sayılı İş Kanununa tabi olarak çalıştınız. RTE sizi Belediye Deniz Otobüsleri Genel Müdürlüğüne getirmek isteyince, çalıştığınız yerden istifa ederek mi ayrıldınız? Yoksa ihbar ve kıdem tazminatı alabilmek için Teknik Hizmetler Daire Başkanlığına “Binali Yıldırım’ın çalışmalarından verim alamıyoruz, ilerde de kendisinden yararlanma imkân ve ihtimali bulunmamaktadır” (İşe yaramaz) diye rapor yazdırtıp kendinizi işten attırdınız mı?

-1994 yılında, usulsüz olarak aldığınız tazminata bile muhtaç durumda idiniz.
Gerek İzmir Belediye Başkan Adaylığı, gerekse bu seçim kampanyası sırasında milyonlarca lirayı aşan kampanyalar yaptınız. Bu kampanyalar için harcadığınız paraların tutarını ve destekçilerinizi açıklar mısınız?

-Hayatınız boyunca aldığınız tüm maaşları 10 katı, 50 katı ile çarpsak elde edeceğimiz miktar, çocuklarınızın sahip olduğu gemilerden birinin bile fiyatı kadar etmez! Çocuklarınız 17 Şirketi ve her biri milyonlarca dolar olan 30 gemiyi kapsayan bir servete sahipler.
Lütfen aile servetinizi ve şimdiye kadar devlete ödediğiniz vergileri tane-tane açıklar mısınız?

-Ankara’da bir ihale öncesi tomar-tomar avroları çantaya tıkarken, polis kamerasına yakalanan Kayınçonuz nasıl, neşesi sıhhati iyi mi?
Arada bir İzmir Valikonağı’nda ağırlanıyor mu?

-Devlet Müteahhitleri, sizin talimatınız üzerine havuza 630 Milyon Dolar para verdiklerini açıkladılar. İçlerinden zavallı biri, o gece sabaha kadar uyuyamadığını ve çocuklarının yüzüne bakamadığını söyledi. Bu müteahhitlerle beraber çekilmiş resimlerinizi hala basında görüyoruz.
Lütfen bu olayı ve organizasyondaki rolünüzü açık-açık anlatabilir misiniz?

Binali Bey;
Yanıtınızı 1 Kasım’dan önce verin ki, bizlerde size gönül huzuru içinde oylarımızı verelim. Şahsımla ilgili sorularınız varsa, istediğiniz televizyonda karşılıklı konuşmak beni çok mutlu eder.
Haaa, sakın susmayın. Eğer konuşmazsanız bu yükle adım atamazsınız…

Sağlık ve başarı dileklerimle 23 Ekim 2015
Rifat Serdaroğlu

4 thoughts on “İZMİRLİ BİNALİ BEYE ÇAĞRI

 1. İZMİRLİ BİNALİ BEYE ÇAĞRI

 2. Serdaroğlu’nun bütün yazdıklarından sonra İzmir’lilerin Binali Yıldırım’a oy vermeyeceğini tahmin ediyorum, inşallah beni hayal kırıklığına uğratmazlar….

 3. ESKİ BİR YAZIM …

  Ulaştırma eski Bakanı’ na şu olayı anımsatmak istiyorum : Pamukova’daki “hızlı tren” faciasının hesabını henüz veremediniz Bay Bakan. Uzmanların tüm uyarılarına karşın, o treni sefere çıkararak, 41 insanımızın ölümüne ve 80 insanımızın da yaralanmasına neden olmuştunuz.

  Ancak tüm suçu, trenin makinistine atarak aradan sıyrılmıştınız. Ama şimdi, İstanbul – Ankara arasındaki o eski rayları söküp, “hızlı tren” için uygun olan rayları döşüyorsunuz. Demek ki o kazanın sorumlusu ve suçlusu trenin makinisti değil; Başbakan, siz ve TCDD Genel Müdürü, yani sizlerdiniz. Niçin uzmanların uyarılarına kulak vermediniz o süreçte? Oysa onları dinleseydiniz, o ölen yurttaşlarımız şimdi yaşıyor olacaklardı.

  Bu yaptığınız, “ölüme neden olma” suçudur. Yargılanmanız gerekir. Bu söylediklerime verebileceğiniz bir yanıtınız olabilir mi acaba Binali Bey?..
  ————————————————-

  Bay Serdaroğlu, siz Mesut Yılmaz ve Tansu Çiller dönemlerinde iki kez bakanlık yaptınız. Tek icraatinizin, Bakanlığınıza yakınlarınızı yerleştirmek olduğu söyleniyordu o süreçte. O dönemler, yolsuzlukların ve fail-i meçhul cinayetlerin tavan yaptığı bir evreydi. Siz o hükümetlerin sorumlu bir bakanı olarak, önce bunun hesabını verin. Daha sonra ona buna sataşın…

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s