MAZERET/BAŞARI

Hiçbir mazeret, başarının yerini tutamaz.
CHP ve MHP 1 Kasım 2015 seçimlerinde başarısız olmuşlardır.
Şartlar eşit değildi, devlet kullanıldı, basın baskı altına alındı, para dağıttılar gibi savlar elbette doğrudur ama bunları bilerek seçime giren bu iki partinin mazeret belirtme hakları yoktur.
Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’nin yakın gelecekte partilerini iktidara taşıma ihtimali yüzde sıfır oranındadır. Eğer iki Genel Başkan, seçim sonuçlarını doğru değerlendirmezlerse, bu düşüş artarak sürecektir…

Türk Milleti ile kavga ederek siyasette başarılı olamazsınız.
Türk seçmeninin yapısı yıllardır hep aynıdır.
Bu yapıya uygun olmayan siyasi partilerle halkın karşısına çıkarsanız, Müslüman mahallesinde salyangoz satan adama benzer, hüsrana uğrarsınız.
Kürtçü-Bölücü oyların oranı yaklaşık olarak %4-5 civarındadır. Diğer % 4-5 oranın içinde, PKK baskısıyla alınan oylar ve sol ittifakın oyları vardır.
Bu partinin gerçek Genel Başkanı Öcalan’dır.
Dinci-şeriatçı kesimin kemik oyları ise %8-10 arasındadır.
MHP tarzı Milliyetçi oyların gerçek oranı da % 7-10 civarındadır.
Merkez Sağ diye adlandırdığımız oyların oranı ise %65-70 ler seviyesindedir…
Erdoğan Merkez Sağ tabanı; Tansu Çiller, Mehmet Ağar, Erkan Mumcu’yu, kullanarak parçaladı ve bu oyları blok olarak AKP’ye aktarmasını becerdi.
Türkiye’nin çıkışı, Merkez Sağ’da doğru isimlerle kurulacak, parti içi demokrasinin işlediği yenilikçi, imarcı, yatırımcı, birleştirici bir partidedir.
Böyle bir parti Türk Demokrasisini düze çıkarmanın altın anahtarıdır.

Şimdi neler olacak;
Önümüzdeki günlerde tek adam yönetiminin tüm ağırlığını hissedeceğiz.
Çok sayıda muhalif insan gözaltına alınacak ve susturulacaktır.
Abdullah Gül ve ekibi, itibarsızlaştıracaktır.
TMSF- BDDK- İktidar Savcıları ve Yargıçları yoluyla basın organlarına ve Sanayi tesislerine el koymalar hızlanarak devam edecektir.
Fikir-düşünce özgürlükleri budanacak, Türkiye hür dünya tarafından yalnız bırakılacaktır.
Sedat Peker gibileri kıymete binecek, gazeteci dövmek sıradan olay haline gelecektir. Trabzonspor Başkanına kimse dokunamayacaktır.
Bilal Oğlan’ın vakıfları yüklü bağışlar almaya devam edecek, gemiciklerin sayısı artacak, yolsuzluk sebebiyle görevlerinden ayrılmak zorunda kalan eski Bakanlar itibarlı kişiler olarak, Beştepe’ye danışman olarak alınacaklardır.
Hiçbir yolsuzluk dosyası açılmayacak, çalan çaldığıyla kalacaktır.
Siyasette kalite düşmeye devam edecek, birisi herkese her gün hakaret etmeye devam edecek.
Türkiye adım-adım her gün daha karanlığa gidecektir…

Biz ne yapacağız;
Siyaset, her gün 24 saat çalışarak yapılır. Demokrasi, geliştirilerek yaşatılması ve korunması gereken bir rejimdir. Bu iş yürekli, bilgili ve vatansever insanlarla yapılır. Biz bu mücadelemize yılmadan, bıkmadan devam edeceğiz.
Çünkü “Az Demokrasi ve tek adam yönetimi” bizim kabul etmeyeceğimiz bir sistemdir. Demokrasi-Katılımcılık ve Bağımsızlık bizim için Kuru Fasulye-Pilav-Cacık gibi ayrılamaz üçlüdür!
Merkez Sağ’da yeni bir yapılanma çalışmalarına hız vereceğiz.
Demokrasinin, özgürlüklerin, çağdaşlığın, Anayasamızın ilk dört maddesinin, dürüstlüğün, Türklüğün, Atatürk İlke ve Devrimlerinin savunucularından biri olmaya devam edeceğiz.

Sevgili Türk Milleti;
13 senedir Türkiye’yi tek başına yöneten ve her şeyi bozan, berbat eden Badem Takımına, “Bu işi siz bozdunuz ama gelin yine siz düzeltin” dedin!
Bir işi bozanlar, nasıl düzeltecekler ben bunu anlayamadım!
Elbette ki bir bildiğin vardır aziz ve necip Türk Milleti. Hayırlısı olsun…

Sağlık ve başarı dileklerimle 02 Kasım 2015
Rifat Serdaroğlu

6 thoughts on “MAZERET/BAŞARI

 1. Rıfat Bey, Sizinle aynı düşüncede değilim. Aziz ve necip Türk milleti böyle bir sonucu istemez. Bu sonuç alındığına göre Nietzsche haklıdır. 100 yıl önce de böyleydi. 100 yılda bir şey öğrenememiş demektir. Cumhuriyetin yetiştirdiği aydınlar imamlara yenildi.Umut başka bahara diyeceğim ama sizin ve benim fazla baharımız yok.Çocuklar ve torunlar başarır inşallah.Dr.Ali Haydar Yedek 

  Samsung cihazımdan gönderildi

 2. sayın Serdaroğlu
  1 kasım seçim sonuçlarını görünce serbest fırkanın parti teşkilatı kurmak için izmir’e gittiğinde yaşananları ve o ortamda ATATÜRK ün davranışlarını düşündüm ve Türk Milletinin hala modern dünyaya ayak uyduramamanın sıkıntısını yaşadığını gördüm. yazık!
  Çözüm Milli eğitimde, arapça eğitiminde değil.
  Sağlıkla Kalınız.

 3. MAZERET/BAŞARI

 4. Sayın Rifat SERDAROĞLU, Düşüncelerinize aynen katılıyorum, o nedenle yayınlanan yazılarınızı kaçırmadan okumaya gayret gösteriyorum. 01 Kasım 2015 Milletvekili Seçiminde Zaferle çıkan sadece AKP’li yöneticiler değildir. AKP’yi bugünkü başarıya götüren öncellikle Sayın Deniz BAYKAL ve Sayın Devlet BAHÇELİ olmuştur. Ata sözümüz; “tarla da izi olmayanın harmanda yüzü olmaz” “İşine hor bakan boynuna torba takar.”

  Büyük Önder Atatürk diyor ki; “Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. 1927”
  Sağlıkla kalınız.
  02 Kasım 2015
  Kubilay ÇEPE

 5. Yakınmalarımız bir sonuç verir mi?
  1946 seçimlerine bazı aklı evveller “biz kazanırız” diyerek İnönüyü ikna ile nisbî seçim yerine “ekseriyet” sistemini yerleştirmeseler idi, Menderes 1950 de “tulum çıkartamaz” ve ilk iş olarak ezanı Arapçaya çevirip minarelere oparlör taktırmazdı. Siyasetçilerin “kulluğu ve onursuzluğu”, 1960 ihtilalini getirdi, fakat askerlere akıl veren danışmanlar anayasayı topal yaptılar, dinciliğe tavizler azalacagına her devirde katanarak arttı. Pek yakında binalarımızın projelerini imam hatipler çizer, hastanelere de başhekim olup, ilk iş mescit açabilirler.. Lakin lavabo muslukları ile alafranga tuvaletler dert olmaya başladı. Mimari devrim ile… oraları da düz ayak hela ve takunya sistemine çevirmek lazım. İşin en sonunda “mevta yıkama” cemaat derecesi ve itibarı var derler alim yaparlar.
  Neticede, Ataturkcu olarak direnenler, hala “1950 li yıllardan itibaren” nasıl boş verip akılcılıktan taviz verdikleri için sonuçta taassup ve “hırsız olsan da iki dua ile cennete gidersin” felsefesini yerleştirdiklerini hala anlamadılar… Hele siyaseti de hem bilgisiz, hem onursuz fırsatçılara ve diktatör parti liderlerine tamamen terk ettikten sonra… Sonunda akılcılıkta da kaldı mı Tanrıya? Dua mı rahmet mi okuyacağız… onun kararını vermek aşamasına geldik…

 6. MAZERET/BAŞARI *** Dinci-şeriatçı kesimin kemik oyları ise %8-10 arasındadır.MHP tarzı Milliyetçi oyların gerçek oranı da % 7-10 civarındadır.Merkez Sağ diye adlandırdığımız oyların oranı ise -70 ler seviyesindedir…Erdoğan Merkez

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s