ÖLÜ PARTİLER (2)

(Türkiye’nin sınırlarını ihlal eden herkes gereken yanıtı alır. Bu söze yürekten katılırım. Fakat ülkemizin sınırlarını Peşaver’e çevirenlerin bu sözü söylerken
dokuz defa düşünmeleri gerekir! Devlet Adamlığı, böylesine bir kötü duruma
sebep olacak politikaları uygulamamak ve milletinin başına bir dert daha açmamaktır. Bu tarz olsa olsa, kıt görüşlü, kafası dışa bağlı kasaba politikacılarının ve Soylu Damat Berat Paşa Hükümetlerinin işi olabilir…)

-KURULTAY PARTİSİ;
Yılların CHP’lisi bir dostum geçen gün şöyle diyordu; “40 yıllık CHP’liyim yüzüm bir defa güldü. O da partiye kayıt olmak için gittiğim fotoğrafçıda resim çektirirken güldüğüm zamandı. Fotoğrafın da parasını peşin almışlardı!”

Bazı insanlar vardır, doğuştan şanssızdırlar. Altın’ı elleseler bakıra döner.
CHP yöneticileri de böyle. Türkiye’de yaşarlar fakat Danimarka-Norveç-İsveç’te siyaset yapar gibi çalışırlar. Gerek örgütlerinde, gerek Genel Merkezlerinde “Memur Zihniyeti” etkindir. Sabah 9/Akşam 17 arası, çalışıyor gibi yaparlar.
Hafta sonları mutlaka dinlenirler. Bir CHP’li sorumlu yönetici sabah işinin başına gidinceye kadar, sabah namazından evvel kalkan bir Tayyiban Partili, hem namazını kılar, hem tüm günlük basını okur, günlük programını kontrol eder ve en az 20-30 telefonla seçmenlerine ulaşmış olur!

Genel Merkezde cam kırılsa, “kim kırdı bu camı” diye Kurultay’ı toplarlar.
Yine toplayacaklar. Genel Başkan Adaylarına bakıyorum. Hepsi iyi yetişmiş, güzel insanlar. Fakat hiç birinin anlamadığı, anlamak istemediği konu şudur; “Türk Siyasetinin sorunu, güven sorunudur.” Bu adayların hiçbiri öncelikle CHP seçmenine, sonra da diğer seçmene güven vermemektedir. Anadolu deyişiyle bunların hiçbiri toprak kokmamaktadır!
Türk Seçmeninin kafasındaki soru şudur; “Bu adam, Tayyiban’ı alt edebilir mi? Beni bademlerden kurtarabilir mi, kazanımlarımı koruyabilir mi, arttırabilir mi?”

Başıma gelen bir olayı naklederek konuya açıklık getirelim;
CHP’li Milletvekillerinin Silivri’de tutuklu oldukları zamandı. Bir düğün daveti sebebiyle Bergama’nın bir köyüne gittim. Köy kahvesinde sohbet ederken sordum; “Neden CHP’ye, Kılıçdaroğlu ’na oy vermiyorsunuz?
Görmüyor musunuz, namuslu-dürüst adam, daha ne istiyorsunuz?”
Köyden biri aynen şöyle dedi; “Bak Serdaroğlu, CHP’li Milletvekilleri hapiste değil mi? Eee, kendi adamını hapisten çıkaramayan adamdan millete fayda
gelir mi? Tayyip onun yerinde olsaydı, şimdiye kadar Türkiye’yi ayağa kaldırır, adamlarını dışarı çıkartırdı…”

Türk Milletinin %70- 75’indeki algı böyledir. Üstüne üstlük, Atatürk’ün kurduğu bir partinin Genel Başkan Yardımcılığına Atatürk’e ana-avrat küfreden birini, diğerine de tescilli Kürtçü-Bölücüyü oturtursanız, seçmene gökyüzünü de vaat etseniz, oy vermez. Çarpıklık sadece kişilerde değil!
Bir bakıyorsunuz Sosyalist Enternasyonale üye olunuyor, bir bakıyorsunuz İmam-Hatipçi olunuyor!
Vahşi Kapitalizmin temsilcisi “Etekli Kemal Derviş” partinin Genel Başkan Yardımcısı olmuş, emekliye iki maaş vereceğini söylüyor!
Önümüzdeki Kurultay’dan sonra daha da bölünecek CHP’ye önümüzdeki
15-20 senede iktidar görünmüyor…

ÜLKÜCÜ PARTİ;
Ülkücü camia, Türkiye’de Devrimcilerle birlikte devlet tarafından en çok ezilen, işkence gören Milliyetçi-Türkçü-Maneviyatçı bir camiadır. Başbuğ Türkeş’in vefatından sonra bu camia, darbe dönemlerinde bile görmediği eziyeti kendi parti yöneticilerinden gördü.
Teşbihte hata olmaz derler ya aynen öyle! MHP Genel Merkez Yöneticileri, sanki ellerine uzun birer değnek almışlar, parti için çalışanların kafalarına vurup kovalıyorlar, oy vermeye gelen insanları da korkutup kaçırıyor gibiler.
Ülkücü harekete destek vermiş onurlu insanları teker-teker uzaklaştırdılar. Tayyiban Partisi ne zaman dara düşse, Genel Merkez, Türk Milletine küfür eder gibi onlara destek verdi. Ülkücü camianın önemli bir kısmını iktire-kaktıra Tayyiban Partisine oy vermeye zorladılar. Sonuç, tam bir yüzkarası!
40 Milletvekilliği, kaçtı gitti ama herkes yerinde oturuyor.
Sizce, 2018 tarihine Kongre günü veren Bahçeli ve ekibiyle bu partiye 2071’ e kadar iktidar görünüyor mu? Yoksa benim mi gözlerim bozuk…

APONUN PARTİSİ;
Nasıl ki hiç kimse Tayyiban Partisinde Erdoğan’ın lafının üstüne laf söyleyemezse, PKK Narko-Terör örgütünün siyasi kanadı olan bu partide Apo’nun her dediği olur.
Apo bugün emir versin, Türkiye’nin bölünmesi şartıyla bu partinin milletvekillerinin tamamı Tayyiban’ı da desteklerler, Başkanlık sistemi için de oy verirler, İslam Devletine geçilmesini bile onaylarlar.
Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde, 54 Bin insanın hayatını çalan bir Narko-Terör örgütü için siyaset yapan bir partiyi yaşatmazlar. Terörle-katillerle arasına mesafe koyamayan bir partinin varlığı demokrasiye bağlanamaz.
Böyle bir partinin varlığını sürdürmesine izin vermenin sebebi ya hainliktir,
ya da aptallıktır.

Değerli Okurlar;
Partiler din değildir. Eğer gönül verdiğiniz parti işlev göremez hale gelmişse, bir kişinin veya belli bir grubun eline geçmişse, ülkeye ihanet çizgisine yaklaşmışsa, düzeltmek için de tüm yasal yollar kapalıysa onu terk edersiniz. Biz zamanında bunu canımızın yanması pahasına yaptık. Çiller ve ekibi, Erbakan’ı Başbakan, İsmail Kahraman’ı Kültür Bakanı yapmaya kalktığında, parti içi mücadeleyi başlattık. Mücadele yolları Genel Merkez tarafından tamamen kapatıldığında,
kurulacak Refahyol Hükümetini yıkacağımızı yüzlerine karşı söyledik ve ellerimizle kurduğumuz partimizden ayrıldık. Sonra da o hükümeti yıktık…

İnsan olan, siyaseti ülkesi ve milleti için, hizmet için yapmalıdır.
Aksi, yanlışa ortak olmak demektir ki, bu ülkeyi seven kimsenin buna hakkı yoktur.

Yarın, ne yapılması gerektiğini, Türk Milletinin başına örülen bu beladan nasıl kurtarılabileceğini bildiğimiz kadarıyla yazmaya çalışacağız…

Sağlık ve başarı dileklerimle 25 Kasım 2015
Rifat Serdaroğlu

3 thoughts on “ÖLÜ PARTİLER (2)

 1. Sayın Serdaroğlu, Yazılarınızı günlük olarak takip ediyorum ve çoğunlukla facebook’da arkadaşlarımla paylaşıyorum.Onlarda kendi arkadaşlarıyla paylaşıp, mümkün olduğunca yurt sathında, fikirlerinizi yaymaya çalışıyoruz. Öncelikle size bu yazılarınızdan dolayı,bizim hislerimize tercüman olduğunuz için çok teşekkür ederim.Evet haklısınız, bu günkü geldiğimiz noktada Türkiye’miz uçurumun kenarında olduğu çok doğru.Muhalefet Partilerimizin durumu da ortada. Siz nasıl Türkiye’nin bütün şehirlerini dolaşıyor ,insanlarla muhabbet ediyor ve onların nabızlarını tutuyorsanız,ben de Cuma namazlarında(vakit buldukça değişik camilerde) hocaları dinliyor ve içim ürpererek her camide, aynı sahneleri yaşıyorum!!!Tayyip çetesi ve yakın yandaşları bütün camileri kendilerine bağlamışlar ,resmen Tayyibin propagandası yapılıyor!!! Bu durumda Muhalefet Partilerinin başında kim olursa olsun,politikaları ne kadar doğru ve bilimsel olursa olsun,yeni iktidarın yolu camilerin içinden geçmedikten sonra,sonuç hüsrandır. Bunu çok üzülerek biraz da nefret ederek söylüyorum!!!Sonuçta mağlup olanların tabii ki yerlerine yeni ve dinamik liderler gelmeli.Ama sonuç 1-2 puan ya artacak, ya da eksilecektir. Parti kurduğunuz da, tabii ki sizi candan destekleyeceğiz. Ama yukarıdaki sorunu nasıl çözeceksiniz, çok merak ediyorum doğrusu… Saygılarımla,Ferit Bengüer,Chem.Eng.BSc

 2. Çağdaş, uygar, laik bir ülkede yaşamak umuduyla ömrü CHP’yi desteklemekle geçmiş nice tanıdığım, CHP’den “ümit ettiği feyzi” göremeden öbür dünyaya göç ettiler.
  Korkarım bu gidişle bizlerin kaderi de bizden evvel “bezm-i ezel”e göçenlere benzeyecek.
  BİR GÖZLEM
  Diğer partiler meclis başkan adaylığı için geçici başkanlığa, 3 bilemediğiniz 4 milletvekilinin imzasıyla teklif sundular. Bizim CHP’nin aday teklif yazısının altında ise, anlamsız bir şekilde, bütün CHP milletvekillerinin imzası vardı. VE çok uzun bir zaman alan, imzası olan bütün vekillerin adlarının tek tek okunup bitmesini, milletvekilleri gibi ekran başındaki milyonlarca insan da sıkıntı içinde beklediler.

  Demem o ki; partiyi yönetenler benzer yaklaşımlarla pratiği olmayan böyle anlamsız işleri toplumun gözüne soktukları müddetçe iktidar olmak için CHP daha çok bekler…

 3. İnsani açıdan çok değerli bir kişi olan Kılıçtaroğlu, ne yazık ki koltuğa ısındıkça o da dediklerini yapmaz oldu. ”Başarılı olamazsam gereğini yaparım” diyen kendisiydi. Kaçıncı başarısızlık? O da ‘İSTİFA’ denen mekanizmanın bu ülkede kıymet-i harbiyesi yoktur özdeyişini uygulamaya başladı. Maalesef,yanlış kişileri yanlış yerlere koymakla oy toplanmıyor. Aynı sorumsuzluk ve utanmazlık Devlet Bahçeli için de geçerlidir. Bu ülke halen DİN sarmalından kurtulamıyorsa sola hiç bir zaman iktidar olmak yoktur!

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s