KENDİ MUHTAÇ HİMMETE!

Kendisi muhtacı himmet bir dede, nerede kaldı gayrıya yardım ede…
Bu deyiş, kendisi yardıma muhtaç olduğu halde, zor durumdaki insanlara yardım edebileceğini söyleyen yaşlı bir adamın trajikomik durumunu anlatır.

Ayrıca bu deyiş, bu günkü AKP Hükümeti ile CHP Genel Merkez yönetiminin hali pür melalini (Can sıkıcı, dertli, acınası durum) çok net anlatmaktadır…

Örnekleyelim;
Almanya Şansölyesi Merkel Avrupa’ya mülteci akınını önlemek amacıyla Türkiye’ye geldi! Davutoğlu ile görüştü! Kabaca; “Biz Avrupa’ya bir tane bile mülteci almayız. Neyse parası biz verelim onlara siz bakın, önce şu 3 Milyar Avro’yu harcayın gerisine sonra bakarız” şeklinde olan düşüncelerini aktardı!
Türkiye’nin Suriye politikası ve PKK Narko-Terör örgütü ile mücadelesi ile ilgili bizim görüşlerimiz bellidir ve eleştirilerimizi defalarca yazdık.
Fakat TC Başbakanının, yabancı gazetecilerin soruları karşısında düştüğü zavallı durum içimizi acıttı.
Davutoğlu; “Almanya’nın birkaç şehrine bir terör örgütü bombalar, ağır silahlar, keskin nişancılar yerleşirse, siz ne yapardınız” diye gazeteciye sordu!
Gazeteci yanındaki arkadaşına; “Almanya’ya kimse böyle silahla, bombayla giremez. Ayrıca bu kişilerin Türkiye’ye girmelerine Türk Hükümeti izin verdi” deyiverdi! Eminim ki yarınki yazısında da daha ağırını yazacak…

Alman Şansölyesi Merkel, Türkiye’de Davutoğlu’nun sembolik bir Başbakan olduğunu bilmiyor mu? Erdoğan’ın dediğinin son söz olduğunu, Erdoğan ne derse Davutoğlu’nun “başüstüne” demekten başka bir söz söyleyemeyeceğini bilmiyor mu? Tabii ki biliyor. Başka şeyler de biliyor.
İsviçre’deki gizli hesapları da biliyor, IŞİD denen terör örgütü ile silah-petrol alışverişinin kimler tarafından yapıldığını da biliyor. Amerikalıların “Topal Ördek” dedikleri eksikli-ayıplı yöneticilerin, itiraz haklarının olmadığını da iyi biliyor. G-20 Antalya toplantısında, Erdoğan-Junker-Tsuk arasında geçen görüşmede zabıtlara geçmeyen konuşmaları da net olarak biliyor!

Milli hassasiyetleri olan bir TC Hükümetinin yapacağı şey şu olmalı idi;
“Bugün Suriye’de bulunan Amerika-Rusya-İngiltere-Almanya-Fransa ve diğer devletler, mülteci sorununu birlikte çözmek zorundadırlar. Çünkü onların doymak bilmeyen sömürme hastalıkları bu duruma sebep olmuştur.
Şimdi Avrupa bize, mültecilere siz bakın parasının bir kısmını biz verelim, diyor.
TC Başbakanı olarak, Avrupa ’lı dostlarımızdan tek avro dahi istemiyoruz. Suriye’den Türkiye’ye gelen mültecilere biz bakarız. Ekmeğimizi onlarla paylaşırız. Bu arada, Avrupa’ya geçmek isteyen mültecilere de engel olmayız. Gerekiyorsa onlara kolaylık da sağlarız!
Siz Avrupalı dostlarımızın, mültecilere karşı davranışlarını da tüm dünya ve tarih önünde sadece izleriz…”

Ya da, AB’de irili ufaklı 27 ülke var. 27 devlet, ülke başına 50 Bin mülteci alsın ve bunların tüm ihtiyaçlarını karşılasın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti de tek başına 27 ülkenin ağırladığı mülteciyi misafir edecektir. Son sözümüz budur…
Bunu diyebilecek ciddiyette ve cesarette bir Başbakanımız var mı?

Gelelim CHP’ye;
Genel Başkan Yardımcılarının veya Grup Başkanvekillerinin çözeceği basit bir problemi gereksiz yere büyütüp, başlarına dert ettiler. Böyle zavallılık olur mu?
Atatürk’ün resmini kim indirdi diye kamuoyunu günlerce meşgul ettiler.
Bu arada CHP’ nin Atatürk’ün resmini indirmiş bir parti olduğu algısını vatandaşın kafasına iyice kazıdılar! Taşı yerden alıp, kendi kafalarını yardılar!

Yakında şu olacak. Başta Erdoğan ve AKP sözcüleri, kendilerinin Atatürk ve İnönü için söyledikleri “İKİ AYYAŞ” hakaretini unutup şunu diyecekler:
“Bu CHP yok mu bu CHP! Bunlar CHP’yi kuran Atatürk’ün resimlerini bile duvardan indirip, çöp kutusuna attılar. İşte bunların Atatürkçülüğü bu kadardır. Türk parasının üstünden Atatürk’ü silen CHP, resmini de çöp kutusuna atar, camileri de kapatır!”

Eee bir siyasetçi veya bir parti, öncelikle güvenilir olmak zorundadır. Vatandaş “Başım derde girerse benim hakkımı bunlar arar” diyorsa o partinin peşinden koşar. Parti temel politikalarında zikzak çiziyorsa, iktidar olması mümkün değildir.
Önümüzdeki ilk genel seçime, CHP Genel Merkezi hiç karışmasın, hiç seçim çalışması yapmasın, inanın bugünkü oylarından daha fazla alırlar…

Bizler Türk Milleti olarak, kendileri muhtaç kişilerden himmet beklersek, daha çoook bekleriz…

Sağlık ve başarı dileklerimle 10 Şubat 2016
Rifat Serdaroğlu

2 thoughts on “KENDİ MUHTAÇ HİMMETE!

 1. Bir Insan 24 Saat bikmadan usanmadan nasil konusabilir? Dünya da baska bir örnegi kesin yoktur.Hicbirsey bulamasa bile ilgili ilgisiz ortami geren sacmaliklardan geri kalmiyor. Film Kitap Müzik kötü aliskanliklar yaparmis bunu bir Avrupa´liya söyleyin Bu adam delidir der gecer size saf saf bakar.Basbakanin,Bakanlarin,Bürokratlarin,Yargi´nin söylemesi gereken TÜM SÖZLERI bizimki söylüyor onlari hice sayiyor yok sayiyor adam yerine koymuyor bile.Yerini agirligini sayginligini yerlebir ediyor sonra neden bana hakaret edildi? diye davaci oluyor…
  Sehitler ücer beser geliyor savas icsavas kapida Devlet ve Yargi iflas ve güven kaybinda en dibi bulmus.
  Ekonomi patladi patlayacak turizm öldü Güneydogu koptu gitti bahar aylarinda Tüm Türkiye´ye terörü yayma karari almis PKK, biz dis gezilerde Baskanlik sistemini arastiriyoruz.Umursamazliga,Görmemeye duymamaya devam…
  Tutacak saglam bir yanimiz kalmamis.
  Millet olarak bu kadar keyifsiz moralsiz oldugumuzu hic hatirlamiyorum.
  Basda TRT olmak üzere diger kanallar dahil Sehit haberleri geri planda vur patlasin cal oynasin girla gidiyor,
  Müstahak oldugumuzu yasiyoruz herhalde diyorum Sayin Hocam baska da laf bulamiyorum.
  Saygilarimla ve Sizi cok seviyorum Hocam iyi ki varsiniz.Allah daha cok ömürler versin size.

 2. KENDİ MUHTAÇ HİMMETE! * Davutoğlu; “Almanya’nın birkaç şehrine bir terör örgütü bombalar, ağır silahlar, keskin nişancılar yerleşirse, siz ne yapardınız” diye gazeteciye sordu! Gazeteci yanındaki arkadaşına; “Almanya’ya kims

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s