İKİNCİ LEYDİ VAKASI

Tarihten ders almayı gerçekten bilmiyoruz, bu gidişle de öğrenemeyeceğiz!
MHP’nin içinde yaşananları izledikçe okudukça, aynı filmi ikinci kez görür gibiyim. Bu filmi biz DYP içinde iken, basının “Leydi’ nin Topuk Sesleri” manşetlerini attığı zamanda izlemiştik.
Rahmetli Demirel’in Cumhurbaşkanlığına aday olmasıyla, doğal olarak DYP içinde Genel Başkanlık mücadelesi başladı. Sonunda maalesef bizim de katkımızla Tansu Çiller Genel Başkan ve Başbakan oldu.

Sonuç malum, DYP bünyesi “Yama” tutmadı, doku uyuşmazlığı başladı ve parti barajın altına düşerek, tarih sahnesinden çekildi. Biz bir kuralı atlamıştık;
Merkez Sağ ve Milliyetçi Partiler yabancı yamayı asla kabul etmezler!

Sayın Meral Akşener’i 1994 Yerel seçimleri öncesi tanıdım. O tarihte Yerel Yönetimlerden sorumlu Gen. Bşk Yardımcısıydım. Onu, doğduğu şehirden Belediye Başkan Adayı yaptık. Çok çalışmasına rağmen seçilemedi.
Sonra, bizlerden uzaklaşıp Çiller’e yanaştı. Dahası, şimdiki CHP Milletvekili Aytun Çıray ve MİT’ten bir bücür ile birlikte Özer Çiller’in ekibinin as elemanları oldular!
“Bacınız mal varlığının fazlasını, Şehit Ailelerine verecek” diyen Akşener’dir. Bacı, tabii ki tek kuruş bile vermedi!
Susurluk olayları sonrası Mehmet Ağar’ın istifasıyla, İçişleri Bakanlığına getirildi! Bakanlık süresince kamuoyuna yansımayan ilginç ve çok riskli olayların
Sayın Akşener ve Özer Çiller tarafından Türk Milletine açıklanması şarttır. Akşener Ailesinin oğlunun düğünlerinde nikâh şahitleri, Dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan idi!

Sayın Koray Aydın’ı uzun yıllar öncesinden tanırım. TBMM Plan Bütçe Komisyonunda iki yıl beraber çalıştık. İnanmış, iyi bir MHP’lidir.
Koray Aydın da siyasetin acımasız çarkları arasında çok yıprandı. Milletvekili-Bakanlık-Yüce Divan yargılamaları onu çok yordu. Bence ona yakışan, ağabey olarak gençlere destek vermek, birleştirici olmak ve parti tabanının gönlündeki yerini almaktır.

Değerli Okurlar;
Siyaset mühendisliği yapmam ve yapanlara da çok kızarım. Siyaseti doğal mecrasından saptırırsanız, Erdoğan gibilerin eline düşersiniz. Benim yapmak istediğim deneyimlerimi, tanıdıklarımı, bilgilerimi sizlerle paylaşmaktır.
Keşke sepetinde pamuğu olan herkes tecrübelerini paylaşsa, bizler de okusak!

MHP gibi köklü bir partinin 10 Temmuz’da yapılacak (eğer yapılabilirse) kongresinde hem partiye, hem de Türkiye’ye yakışır bir sonuç alınması gerekir. Bunda başta Sayın Bahçeli’nin ve dört adayın sorumlulukları vardır.

Sayın Bahçeli, kendisine yakışan bir efendilikle yarıştan çekilmelidir.
İlk turda herkes şansını denemelidir. Hiçbir adayın, ilk turda seçilecek oyu almasının mümkün olmadığı görünmektedir.
Sonraki turda Sayın Sinan Oğan’ın Başkanlığında birleşilmeli ve kamuoyuna “MHP, Erdoğan’ın Bastonu değildir” mesajı verilmelidir.

Sayın Sinan Oğan’ın gençliği, bilgisi, görgüsü, ekip çalışmasına olan inancı, cesareti ile Türk seçmenine yeni bir heyecan getireceğini görüyorum.
Ümit Hoca ise bilgisi ve sağlam duruşuyla Türk Devletine hizmete Oğan’ın yanında devam etmelidir.
Trene son anda binmek isteyen Diyarbakırlı İzmir milletvekili Sayın Oktay Vural’ın bu yarışta adı asla geçmemelidir.
Vural ya çekilmeli, ya da Binali Yıldırımla birlikte siyaset yapmalıdır…

Sonuçta karar MHP delegelerinindir. Bu karar herkesi bağlayacaktır.
AKP’li milletvekillerinin ve AKP teşkilat üyelerinin, bu kongreyi dikkatle izlemelerini öneririm.
Köleliği reddeden, biat kültürünü elinin tersi ile iten, tek aday tahakkümünü istemeyen insanlar nasıl kongre yapıyorlar iyice öğrenmeliler. Gerçi Erdoğan oldukça, onlar tebaa olmaktan “Özgür Bireyler” olmaya geçemeyeceklerdir amma, hiç olmazsa seyretsin garipler!
Nasılsa Erdoğan “höööt” diye bağırınca, “Aman Reis, g.tünün kılı olayım” demeyecekler mi?

Sağlık ve başarı dileklerimle 24 Haziran 2016
Rifat Serdaroğlu

3 thoughts on “İKİNCİ LEYDİ VAKASI

  1. Meral Akşener, 1 Kasım’a kadar Bahçeli’nin ihanet denilecek olaylarını görmedi, konuşmadı, 1 Kasım için m.vekili adayı yapılmayınca sözüm ona muhalefete başladı. 1 Kasım’da da M.Vekili olsaydı susmaya devam edecekti. Mrs. Leydi genel başkanlığı hak etmemektedir. GENEL BAŞKANLIK ZAMANINDA VE YERİNDE GERÇEK MUHALEFETİ BAŞLATAN SİNAN OĞAN’ın OLMALIDIR

  2. Herkesin gönlünden tabiiki birileri geçer ama bir gerçek var ki; Sayın Devlet Bahçeli artık yerini bir başkasına bırakmalı. Meral Akşener’e gelince: Meral Hanımı 1975 yılında Kocaeline geldiğim günden beri tanırım. Bu günkü çizgisi ne ise o günkü çizgide odur. İhtilal şartları kişileri değişik yerlerde siyaset yapmaya zorlayabilir. Meral Akşener’in ağabeyi Nihat Gürer, 1976-1980 arası MHP il başkanlığı yapmıştır. Özer Çiller ve Tansu Çillerin yanında yer aldığından bahsediyorsunuz yılların siyasetçisi rahmetli Demirel: Şerafettin Elçi için “Kavun değil ki dibini koklayayım” dememişmiydi?

  3. Genel Başkan adaylarının bazı bilinmeyen yönleri olabilir ve onu da delegeler değerlendirir diye düşünüyorum. Esas beni şaşırtan Devlet Bahçeli’nin ne kadar haris,bencil,göründüğü gibi olmayan,kendinden başkasına tahammül etmeyen,ekip çalışmasına sırt çevirmiş,kendi egosunu tatmin eden ve emir vermekten zevk duyan bir kişilik eksikliği olduğunu bilmiyordum.”Taş yerinde ağırdır” derler ama içi boş bir hafiflik varmışl. Benim nazarımda kalite başarı sınırı 10 kabul edersek inanın 1 bile vermem! Yani o kadar yıllar kendini farklı göstermiş,kabul ettirmiş. Halen direnme peşinde! Artık ABBAS YOLCU…

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s