KUŞ BEYİNLİLER

Erdoğan ve AKP yaklaşık olarak 5.000 gündür “Tek Başına” Türkiye yönetimindedir.
Türkiye 1950 yılından bu yana yaklaşık olarak 24.000 gündür çok partili demokrasinin içindedir.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin çok partili demokratik yaşamının %21’ i AKP ile geçmiş…

Gençler hatırlamazlar, bu ülkede iktidara geldiğinin yüzüncü gününde, söz verdiklerini yapamayan iktidarlara, canavarlar gibi saldıran muhalefet partileri, basın ve sivil toplum örgütleri vardı!

Erdoğan’ın El Arabası” lakaplı elemanı (El arabası, siz arkasından ittirip bir yere götürmezseniz senelerce aynı yerde durur, kendiliğinden hareket edemez) 5.000 gün sonra Allahtan korkmadan, kuldan utanmadan şunları söylüyor;
“Doğu’da cazibe merkezleri kuracağız. Kars bu cazibe merkezlerinden olacak. Cazibe merkezleri için 35 Milyar TL teşvik vereceğiz!”

Tek başına iktidar olup, devletin tüm kurumlarına sahip olacaksınız ve 5.000 gün sonra hala yapacağız, vereceğiz diyeceksiniz. Bunu söylemek için ya
Türk Milletini “Kuş Beyinli” yerine koyacaksınız, ya da kendiniz gerçekten
“Kuş Beyinli” olacaksınız!

Devlet Adamı olmanın gereklerinden dürüstlük-bilgelik-tutarlılık-feragat-devletine ve milletine sadakat gibi ulvi değerlerin yanından geçmeyip, biat kültürü denen ortaçağ karanlığından fışkıran cehalet dönemi temsilcilerini sadece kuş beyinlilikle suçlamak da etmez.
Bunların her hareketlerinin, her yaptıklarının iyice araştırılması, altlarının kazılması ve gerçek niyetlerinin ortaya çıkarılması gerekir.

Önce, 5.000 gün sonra içte ve dışta ne haldeyiz, bir daha beraberce bakalım;
-Irak-Suriye-İran-Rusya ve Avrupa ülkeleri içinde “Dost” diyebileceğimiz, siyasi ve ticari konularda işbirliği yapabileceğimiz tek ülke adı söyleyebilir misiniz?
-İngiltere’nin AB’den çıkışı öncesinde tüm Avrupa’da “Türkler geliyor, öcüler geliyor” diye propaganda yapılmasını T.C Devletinin onuruna ve saygınlığına yakıştırabiliyor musunuz?

-Bankalar Birliğinin rakamlarına göre;
Tüketici kredisi ve konut kredisi kullanan kişi sayısı 20 Milyon 40 Bin kişiye ulaştı. Ocak-Mart 2016 döneminde kullanılan tüketici ve konut kredilerinden kanuni takibe (İcra’ya) alınan kredi miktarı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 60 oranında arttı!

5.000 gün ülkeyi tek başınıza yöneteceksiniz ve dışta herkesle kavgalı, içte herkesi borçlu ve icralık duruma, ülkenin bir bölgesini savaş alanına döndürüp, her gün onlarca şehit getireceksiniz sonra da hiçbir şey olmamış gibi, pişkince dolaşacaksınız. Yazıklar olsun!

Ayrıca, Elemanın kuracağız dediği cazibe merkezlerinin (Diyarbakır-Kars-Van-Şanlıurfa) ileride oluşacak “Federe İslam Devleti ve Büyük Kürdistan Devletinin” ön hazırlığı olacağını anlamamak için gerçekten kuş beyinli olmak lazım.

Fadime deliler gibi kumar oynuyormuş.
Bir gün yine arkadaşlarıyla kumar oynarken Temel yanına gelmiş sormuş;
-Nasıl gidiyor kanaryam?
-Kaybediyorum.
Bir müddet sonra yine,
-Nasıl gidiyor güvercinim?
-Kaybediyorum dedik ya!
Bu konuşma bülbülüm-serçem diye devam edince, arkadaşı Cemal sormuş;
-Hayırdır Temel, karına niye hep kuş ismiyle hitap ediyorsun?
-Temel; Herkesin içinde kuş beyinli diyemem ya!

5.000 günde devletin soyulmasını, Cumhuriyetin tüm eserlerinin satılmasını,
79 yılda yapılan borcun 3 katının 14 yılda yapılmasını, çağdaş eğitimden-bilimden uzaklaşılmasını- Lâik Cumhuriyet ve Hukuk Devleti ilkelerinden kopulmasını, önce Barzani ve Öcalan ile kucaklaşıp sonra ilçelerimize top-tankla girilmesini, tüm dünya ile kavgalı hale gelinmesini görmeyip, hala Bademlerden medet umanlara, bunlara 3 kuruşluk menfaatleri uğruna methiyeler düzenlere sadece kuş beyinli değil, “Beyinsiz” demek gerekir. Daha ağırını söylemenin yeri maalesef bu sütunlar değil…

Sağlık ve başarı dileklerimle 25 Haziran 2016
Rifat Serdaroğlu

One thought on “KUŞ BEYİNLİLER

 1. “DINCI” gecinenlere üc sey kesinlikle emanet edilemez,
  1) IKTIDAR
  2) PARA
  3) KADIN
  ettiginiz takdirde DIBINE kadar insafsizca Allahsiz´ ca sömüreceklerini de bilmelisiniz.
  Bunlarin oldugu hicbir yerde, HUZUR;ADALET,BILIM,ÖZGÜR DÜSÜNCE´nin adi bile edilmez söz konusu dahi olamaz.
  Gecen TV´de gelen tek tük turistler icin birbirine giren esnaflari seyrettim.Ülkem adina Millet´im adina cok utandim.
  yüzde 42 Oy aldiklarin da,KOYDUK MU? diye tweet atan Antalyali kardesim asil kim kime koymus daha anlayamamissiniz bu kafa ile bir 4 yil daha AKP`ye oy verin kiciniz da don birakmasin.müstahak tir size…Bu hale getirenin kim oldugunu cok iyi biliyorsunuz gidip sikayet etmek yemiyor degil mi? Siz iyisi mi bunlardan CHP lideri KK`i sorumlu tutun ona saldirin gücünüz ona yetiyor nasil olsa davaci da olmuyor…Zamanin da bir lahmacun bir ayrani 50 TL´ye satarken iyi di degil mi simdi bu bos günlerinizi o günlerinize sayin sebep olanlara dua edin oy vermeye devam edin istikrarin da ticaretin de kralini becerdigi icin…
  Haaa, unutmadan bu daha iyi günleriniz….
  Saygilarimla

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s