OLMAZ OLSUN BÖYLE MUHALEFET

Bizdeki muhalefet partilerini görünce aklıma Albert Einstein’ın deliliği tarif etmesi gelir; “Delilik, sürekli aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemektir.”

Erdoğan ve AKP 15 yıldır Türkiye’yi “balarının çiftliği” gibi istedikleri şekilde yönettiler.
Yeri geldi, demokrat ve ahlaklı yöneticileri yerin dibine gömecek, tarihimizin en büyük hırsızlık-yolsuzluk-rüşvet olaylarını yaşadık!
Yeri geldi, bugün “Silahlı Terör Örgütü” ilan ettikleri yoldaşlarını, devletin taa kozmik odalarına kadar sokup devletin sırlarını yabancı istihbarat örgütlerine verdiklerini gördük!
Yeri geldi, yanlış politikaları yüzünden binlerce gencimizin ölümüne sebep olmalarına şahit olduk!
Cumhuriyetin tüm eserlerini peşkeş çektiler, buna rağmen borcumuzu 3 kat arttırdıklarını gördük.

Tüm bunları ve daha kötü icraatlarını gördük görmesine de, bunlara hesap soracak, yanlışları ihanetleri Türk Milletine anlatacak, bunları ait oldukları ortaçağa gönderecek muhalefet partilerini göremedik!
Aksine, Erdoğan ve AKP her sıkıştığında onu kurtaracak, baston olacak, tekerlek olacak, AKP yan kolları gibi çalışan, politika üretemeyen muhalefet partilerini gördük…

Defalarca söyledik; Türkiye’de siyaset 7 gün 24 saat yapılmalı! Salıdan salıya grup toplantılarında danışmanların yazdıklarını camdan okumakla ancak bu kadar oy alabilirsiniz!
İktidar alternatifi olmak için çok çalışıp, Türk Milletinin gönlüne girmelisiniz.

Bakın Urla-İzmir’de yaşayan Sayın Şevket Atalay, iki konuda toplumu bilgilendirmek için neler yazmış!
Bir emekli bürokratın iki yazıda AKP iktidarının yalancılığını, hırsızlığını ortaya koymasına bakın, bir de devlet hazinesinden her sene milyonlarca lira alan zavallı muhalefet partilerinin acınacak hallerine;

1)Türkiye’nin yol uzunluğu ağı (otoyollar dâhil) 66.500 kilometredir. Bu rakam Karayollarının verdiği resmi rakamdır!
Bu yolların İKİ KENARINA da Karayolları Genel Müdürlüğü kurallarına göre, ancak 10 metre aralıklarla ve yoldan 9 metre içeride olmak koşuluyla ağaç dikebilirsiniz. Türkiye’nin tüm yollarının iki tarafına da ekebileceğiniz ağaç sayısı en fazla 13 Milyon 300 Bin adettir.
Fazlasını canınız çok istese de dikemezsiniz. Yol güvenliği açısından yasaktır.
KGM resmi internet sitesine göre, AKP iktidara geldiğinden bu yana (Bu yılın ikinci yarısında dikilecek 1 Milyon 650 Bin ağaç dâhil) toplam dikilmiş ağaç sayısı 20 Milyon 650 Bin olacak!
Dikilebilecek en fazla ağaç sayısı (Tüm yol kenarları iki taraflı dikilse bile);
13 Milyon 300 Bin.
AKP’li Bakanların diktik diye iddia ettikleri ağaç sayısı; 20 Milyon 650 Bin.
Şimdilik dikilmediği halde, dikilmiş gibi gösterilen ağaç sayısı; 7 Milyon 350 Bin. (Ya bu dikilmeyen ağaçların nakliye ve dikim ücretleri! Üff ne götürmüş İmanlı Çılgın Türk Bademler be…)

2)Erdoğanların Gazetesi Sabah’ın haberine göre, Bademler bu sene 340 Bin öğrenciye “Özel Okullarda Okusunlar” diye yaklaşık 400 milyon TL verecekler. Gerekçe ne? Yeterli derslik yok!
İşin gerçeği ise; Parası olan özel okula, olmayanlar ise İmam Hatip’e!

Bu 340 Bin öğrenci için sınıf başına 34 öğrenciden kaç dersliğe ihtiyaç var?
10 Bin dersliğe ihtiyaç var.
Peki, 400 Milyon dolar ile kaç derslik yapılır? Yaklaşık 5-6 Bin. Demek ki iki sene özel okullara para aktarılmasa, derslik sayısı açığı kapatılmış olacak!
Tamam da, o zaman yandaşlara kim para aktaracak? Aç mı kalsın bademcikler?
Onlar parasız kalacağına, çocuklar dersliksiz kalsın daha iyi değil mi?
Vicdanınız kurusun sizin!

Değerli Okurlar;
Erdoğan, Bir taraftan Türkiye’deki Suriyelilere 25 Milyar Dolar harcadık, diyebiliyor, diğer taraftan tüm Türk Milletine telefon mesajı gönderiyor;
“15 Temmuz şehitlerimizin yakınlarına yardım için filan numaraya mesaj atın
5 TL gönderin!”
Dilenci Devlet + Hırsız Devlet = İmanlı Badem Devleti…
Ve bu iktidara destek olmaya devam eden zavallı muhalefet partileri!
Yuh sizlere, yuh!

Sağlık ve başarı dileklerimle 27 Eylül 2016
Rifat Serdaroğlu

2 thoughts on “OLMAZ OLSUN BÖYLE MUHALEFET

  1. Rıfat bey, merhabalar

    Yazılarıma gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim. Bu günkü yazınızda benden bahsederken andığınız iki hususla ilgili küçük düzeltmeler yapmak istiyorum. İlki; ben 1989’dan beri Antalya’da yaşayan, İzmir-Urla yerel gazetesinde yazan bir İstanbul-Karagümrük’lüyüm. İkincisi; işim gereği devletle çok çalıştım, ama devlette hiç çalışmadım. Yani bürokrat kimliğim yoktur. Boğaziçi Üniversitesi ÖNL-YO Elektronik(1979) ve İTÜ İşletme Mühendisliği Fakültesi(1984) mezunuyum. Koç Holding bünyesinde başlayan özel sektör çalışmalarımı Antalya’da Yatırım&Yönetim Danışmanlığı yaparak bitirdim. Eğitimimle ve mesleki birikimlerimle elde ettiklerimi toplumla paylaşıyorum. Yazılarınızı keyifle takip ediyorum. Saygı ve sevgilerimle M. Şevket Atalay

  2. Bir masal prensesi gibi yıllardır uyuyan ve uyandırılamayan halkımıza uyandırma öpücüğü gibi bir yazı okudum. Gönlüm bu, yazıyı facebook arkadaşlarımla paylaşmayı dilerdi. İmkân bulursam paylaşacağım da..İstanbul’da yaşamama karşın, İzmir’le çok yakın ilişkilerim nedeniyle, Urla’dan yazan Sn. M.Şevket Atalay’a sevgi ve saygılar gönderiyorum. Muhalefetin başarılı olması, bu şartlar altında pek mümkün değil, çünkü iktidar hareket sahası bırakmamış durumda. Fetö nasıl sinsice devletin damarlarına nüfuz etmişse; seçmen kitlesini her türlü devlet imkânlarıyla pekiştirmiş bir iktidarla karşı karşıyayız ve biraz sıkıştıkları anda bu uyutulmuş bu kemikleşmiş kitlenin verdiği rahatlık içinde, aleyhlerine olacak her olayı lehlerine çevirmeyi ve seçmenlerinin ardına sığınmayı beceriyorlar. Muhalefetin yapabileceği tek şey, konuşmak ve anlatmak kalıyor. Ne yazık ki; herkes sadece kendi eğilimindeki parti konuşmacılarını izleyip, kendi yandaşlarının medyasını izliyor ve karşıt bir görüşe tahammül edemiyor.Eğitimsiz halkın eğitilmesi için de devletin tek düşündüğü çare imam hatip okulları..

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s