KAOSTAN BESLENMEK

Avukat baba, çok yaşlanmış. Avukatlık bürosunu kendi gibi avukat olan oğluna devretmiş. Aradan birkaç ay geçmiş.
Oğlu bir gün suratında gülücükler babasına uğramış.
“Baba, sana bir müjdem var!”
Babası sevinmiş, sormuş; “Ne oldu oğlum, büyük bir dava mı aldın?”
Oğlan gülmüş; “Yok be baba, hani senin şu 35 yıldır sonlanmayan arazi davan vardı ya, ben bir ayda hallettim, dava sonuçlandı, bitti!”
Babası oğlunun suratına hayretle bakmış;
“Ne yaptın be oğlum? Senin mama parandan eğitimine, yediğin içtiğinden harçlığına, bunca yıldır bunların hepsini neyle karşıladım sanıyorsun ki?”

Yukarıdaki avukat baba gibi, siyasette de kargaşayı, karışıklığı, huzursuzluğu isteyen ve bunlardan beslenen tipler vardır.
Bunlar, bir müddet için herkesi kandırabilirler ama sonra çevrelerinde sadece onlardan beslenen yalaka takımı kalır. Bu tiplerin ayakları taşa değdiğinde ise önce o yalaka takımı kaçar ve ihanet eder. Bu tiplerin sonu yalnızlıktır…

Erdoğan, kaostan-kargaşadan-huzursuzluktan beslenen siyasetçilerin başında gelir!
Bilgi seviyesinin sığlığı, beceri kapasitesinin yetersizliği, tartışma-sorgulama-araştırma-danışma gibi çağdaş değerlerden uzak olması, onu sürekli olarak kargaşadan beslenmeye zorladı!

Hepimizin bildiği üç olayı beraberce değerlendirelim istedim.
Sizce, ülkenin tüm istihbarat, güvenlik ve askeri örgütleri emrinde olan biri, aşağıdaki gibi tüm toplumu ilgilendirecek ciddi konularda yanlış bilgi alıp, ülkede kaos çıkaracak şekilde konuşur mu?

-“Başörtülü bacıma saldırdılar. 40-50 kişilik bir grup, ayaklarında deri pantolon, üzerleri çıplak kişiler, bebeğiyle beraber olan bacımıza saldırdılar, çocuk arabasını devirdiler, bacımızın üstüne işediler!”

-Bunlar nasıl insanlar? Camiye kızlı-erkekli ayakkabılarıyla girdiler. Bununla da yetinmediler ve Cami içinde utanmadan içki içtiler. Elimizde görüntüler var. Cuma günü açıklayacağız…

-Darbeciler, Beştepe’de ki Cumhurbaşkanlığı Külliyesini bombaladılar!

Bu üç konuşma, Türkiye’yi yöneten ve sorumluluk makamında bulunan birinin ağzından tüm televizyonlardan yayınlandığında, en azından vicdanlarda karışıklık çıkmaması mümkün mü?

Peki, ülkeyi yöneten en yetkili ağızdan söylenen bu tehlikeli sözlerin doğru olmadığı anlaşılınca, Türk Milletinden özür dilenip, suçlular hakkında yasal takip yapıldı mı?

Bu sözleri Erdoğan değil de, bir vatandaş söyleseydi başına neler geleceğini, nasıl hain ilan edileceğini, hangi terör örgütü ile ilişkilendirilip hapse atılacağını, varsa mallarına nasıl el konulacağını tahmin edebilirsiniz, değil mi?

Değerli Okurlar;
2002 yılından beri hemen her gün karmaşa, karışıklık, huzursuzluk içinde yaşamamızın nedeninin, ülkeyi 15 yıldır tek başlarına yöneten Bademler olduğunu daha net olarak anladınız mı?
Şimdi bunun üstüne bir de ülkenin soyulmasını, hırsızlıkları, yolsuzlukları, rüşvetleri koyun.
Yetmedi, bir de ülkenin acımasız ve gereksiz bir savaş içine sürüklenmesi var…

Bu “Köpek Dolabından” ülkemizin çıkabilmesi için, susup-oturup mucize bekleyenler, kendilerini yakın bir zamanda “Federe İslam Devletinin” uysal ve sadık bir tebaası olarak bulacaklardır.

Sonrası kolay, iki lokma-bir hırka anlayışı ve her birinizin başında eli sopalı bir din polisi ile beraberce yaşar gidersiniz gari…

Sağlık ve başarı dileklerimle 08 Ekim 2016
Rifat Serdaroğlu

2 thoughts on “KAOSTAN BESLENMEK

  1. G.tünün kılı olayım diyen yalakalar , …çalıyorlarsa benden çalıyorlar diyebilen ahmaklar,, Salya sümük ağlayan bir şizofren hastasını Mehdi ilan edip tükürüğünden medet umanlar,…. peşine düştükleri ve parasal olarak İHYA ettikleri….. Amerikanın beslediği ve kullandığı bir zavallının ağzını sildiği peçeteyi yemek için birbirini çiğneyenler.,….. Hilafet gelirse işlerin düzeleceğini zanneden budalalar, İslam yerine ÇAKMA bir DİN’i gerçek din diye algılayan…. Bilmem kim’ in rivayetine göre ??? 1400 sene evvel söylendiği iddia edilen ( Velev ki söylenmiş olsun ) hadis denilen Arap zırvalarını emir telakki edenler , Türklüğü değl… ARAP olmayı ve Arap gibi yaşayıp Arap gibi düşünmeyi ve cahil çöl Arabının yaşam tarzını yüceltmeyi.. marifet zannedenlerin çoğunlukta olduğu… ülkenin AKP’ ye oy veren ve % 50 den fazla olduğu iddia edilen bir kısmının bu siyasetçiyi ve onun seçtirdiği hırsız siyasetçileri kabul edebilmesine…seçilenin şizofrenik yalanlarına ve gene seçilenlerin ülkeyi satmasına rağmen ısrarla seçtiği ve aynen kendisi gibi olan siyasetçileri seçmeye devam ettiği müddetçe bu millet Din Polisini de rahatlıkla kabul eder. Arada olanlar bizler olur. ve Oluyor da .!
    Bu millet aynen seçtiği siyasetçiler gibidir. O yüzden uyanmalarını beklemek… abestle iştigal etmektir.
    Saygılarımla.

  2. Hakli haksiz demeden gözyasina ve ailece magduriyetine bakmadan önüne geleni sirf muhalif oldugu icin önce malina sonra da canina kast edercesine iceri tikacaksin.Iyi ki partilerinin adi ADALET ya baska olaydi ?yanmis dik.
    Ne istediler de vermedik diyenlere,Ankara´yi parsel parsel satanlara,tüm FETÖ ile iliskili Bakan ve MV´ne,Bürokratlara,Belediye baskanlarina da bu dogrultu da topluca kamuoyu adina direk AIHM ´de KARSI DAVALAR acilmadigi sürece,daha cok isler gelecek milletimizin basina Rejim artik gizli gizli degil acik acik degistiriliyor Okullara dini anayasa tabelalari asiliyor her kurum yavas yavas devsiriliyor ne can ne mal güvenligimiz kaldi.Anayasa cöpde,Yargi bitmis,TBMM islev disi,Ordu bir cemaat yazarina teslim basini kaldiracak hali kalmamis,GATA gibi kurum´un tüm isleyis sistemleri cökertilmis..Devleti ic de ve dis da artik adam yerine koyup ciddiye alan yok.Önüne gelen konumuna bakmadan bizi fircaliyor..Ülkemin bu günlerini görecegimi kirk yil düsünsem aklima gelmez di..Millet bosuna DISARIYA kacma yollari aramiyormus demek ki..Mücadele etsen seni de sifirlayip iceri atacaklar ardinda kimse durmayacak bunu da biliyorlar…

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s