NEYİ DOĞRU YAPTILAR Kİ?

Erdoğan, Türk kamuoyuna mesaj vermek için bas-bas bağırıyor!
“Sahada da olacağız, masada da olacağız…”

Uluslararası alanda ve dış politikasında neyi doğru yaptılar ki, Irak’ta-Suriye’de doğru yapsınlar?
15 yıldır yapılanları hatırlayalım;
Tunus-Libya-Mısır-Suriye-Irak- İsrail-Filistin-İran-Rusya-Amerika-Almanya ile ilişkilerimizin “iyi” olduğunu, bu ülkelerin yöneticilerinin Türkiye’yi yönetenlere saygı duyduğunu söyleyebilecek bir kişi var mı?

İnsan olanda utanma duygusu olur! El attığın her güzel işi berbat edeceksiniz, Türk Milletinin size verdiği yetkiyi, sopa gibi kullanarak her fırsatta Türk Milletinin kafasına vuracaksınız sonra da Irak ve Suriye için Türk Milletinden fedakârlık isteyeceksiniz! Bu davranışın her dildeki adı “utanmazlıktır!”

Bölgemizdeki 22 ülkenin sınırlarını, emperyalist devletlerin yararına bozacak BOP’ne gönüllü Eşbaşkan olacaksınız, milyonlarca Müslüman’ın katlini, tecavüze uğramasını, evinden olmasını sessiz kalarak destekleyeceksiniz, sonra da “Sahada da, masada da olacağız” diyeceksiniz!

Barzani denen PKK hamisi, Irak’taki Türkmenleri öldürürken, sürerken, tapu kayıtlarını yakıp Kerkük-Musul-Telafer’in demografik yapısını değiştirirken sessiz kalacaksınız, utanmadan Barzani’yi kongrenize “Onur Konuğu” diye davet edip “Türkiye seninle gurur duyuyor” diye alkışlatacaksınız, sonrada “ Sahada da, masada da olacağız” diyeceksiniz! Pes be arkadaş, dünya kurulduğundan beri böylesi görülmemiştir…

Siz Barzani’nin Peşmergelerini, Türkiye üzerinden Irak’a sokacaksınız, yemek paralarını bile Valilerinize ödeteceksiniz, sonra Barzani ve Peşmerge “Türkiye Musul’a girmesin” diye diretecek!
Bu kadar körlük ancak Badem iktidarında olur!

Siz, FETÖ’nü devletin içine sokacaksınız, beraberce Türk Ordusunun komuta heyetine kumpas kurup, Atatürk’ün Subaylarını zindana attıracaksınız, kafanıza göre Genelkurmay Başkanı seçeceksiniz ve onlardan morali yüksek bir komuta yeteneği bekleyeceksiniz!
Yaveri tarafından yere yatırılan, kafasına basılan, esir alınan ve altını bile tutamayan bir Genelkurmay Başkanından Türk Ordusunu tarihine yakışır bir şekilde yönetmesini beklemek tam bir hayalciliktir…

Yazıyı beraberce bağlayalım;
Türkiye’yi yönetenler, Suriye’deki Şam yönetimini ve Irak’taki Bağdat yönetimini tanıyorlar mı? Tanımıyorlar!
Kimlerle iş tutuyorlar? Oralardaki mezhepsel terör örgütleriyle!
Peki, bu politikanın başarı şansı olabilir mi?
Elbette ki olamaz. Zaten neyi başardılar ki?
İhale bağlamak, yol bulmak, sıfırlamak, haram yutmak, kul hakkı yemekten başka!

Irak ve Suriye’deki emperyal devletler, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki Türk Askeri varlığı için bize nasıl baskı yapıyorlar?
“Türk Askeri Kıbrıs’tan çekilmelidir” diyorlar değil mi?
Türk Askerini Kıbrıs’ta istemeyen emperyal devletler, Ortadoğu’daki ülkeleri parçalama işinde “Eşbaşkan” olarak görevlendirdikleri adamlarına,
“Buyur gel, seni Musul’da koordinatör yaptık” derler mi?
Stratejik Alçaklık mı, Derinlik mi neyse ona bi sorun bakalım, size ne diyecek!

Sahada göstermelik olarak varız, masada da olmayacağız, neden mi?
Çünkü kucaktayız, kucakta…

Sağlık ve başarı dileklerimle 19 Ekim 2016
Rifat Serdaroğlu

3 thoughts on “NEYİ DOĞRU YAPTILAR Kİ?

 1. Günaydın Rifat Bey,. Siz neden Türkiyede sağ merkezde bulunan yurtseverleri toparlayıp bir parti çatısı altında toparlamıyorsunuz. Ben sol görüşlü bir yurtsever yurtaşım, inanın bu şekilde bir parti kurarsanız oyumu size veririm.
  Sevgi ve selamlar
  Prof Dr Doğan Perinçek

 2. Sayın Serdaroğlu günaydın ,
  Burada asıl kızılması geekenler bu bademler değil, bu bademleri tekrar tekrar seçen ve o bademlerden hiç bir farkları OLMAYAN ! , sırf kendilerine benzediği için bu bademleri seçen Türk halkının çoğunlukta olan NEZİH kısmıdır. Bu kısmın içinde MHP iler de, küskün CHP’ liler de , diğer partilere mensup olup da oy vermeyen seçmenler de var. Bu bademler aynen kendileri gibi olan ve üretmeyen, cahil, beyinleri sadece Din ile doldurulmuş. kurnazlığı zeka zanneden ,avantaya düşkün, hiç bir becerisi ve mesleği olmadığı halde ” Abi Ne iş Olursa Olsun Yaparım ” diyebilecek kadar ahmak bir toplumun içinden geldiler. Bu bademleri seçen seçmenler bunları tıpkı kendileri gibi oldukları için seçtiler ve gene seçerler. O yüzden asıl düşünmesi gerekenler ve utanması gerekenler bunlara oy verenlerdir. İyi günler dilerim.
  Saygılarımla.

 3. Alaturka siyasetin varacağı nokta burasıdır. Kimse RTE yi kaale almıyor, o bağırdıkça iş yaptığını sanıyor, yandaşları da alkııııııııııııış yapıyor ama neye? Ah o alkışın neden olduğunu bir anlayabilseler her şey yoluna girecek ama o feraset yok! Kaderimiz bilgisizlik!

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s