UYDURALIM BİNALİ BEY

Uyanık satıcılar vardır, bilirsiniz. Pantolon almaya gidersiniz, istediğinizi bulamazsınız, uyanık satıcı size şöyle der;
“Pantolon uyduramadık abicim ama gömlek verelim, iç çamaşırı verelim!”
Binali’ciğim de aynen o satıcı gibi;
“Mevcut fiili durum Anayasa’ya uymuyor, Anayasa’ya uygun hale getirilmeli!”

Daha önce söyledik, dinletemedik. Bir daha söyleyelim;
Eyy Bademler, Anayasa don mu ki, her gelenin kıçına göre uyduralım. Anayasaya siz uyacaksınız, Anayasa size değil…”

Sayın Cumhuriyet Savcıları;
Ne tipini ne fikirlerini hiç beğenmediğim Prof. Mehmet Altan için, iddianamede şunu yazmışsınız;
“Kişi Profesör olduğu için, 17/25’in bir darbe olduğunu bilmeliydi!”
Binali Bey Profesör olmadığı için mi, Anayasa’nın onlara değil, onların Anayasa’ya uyması gerektiğini bilmez? Profesör olmadığı için mi, hukukta kanunu bilmemek mazeret sayılmaz diye bir genel kural olduğunu bilmez?
Benzeri sözleri ben söylesem, yazsam anında dava açardınız değil mi?

Eğer sizler Türkiye Cumhuriyeti’nin CUMHURİYET SAVCILARI iseniz, Binali Bey’in sözlerinden şu çıkarımları yapıp, fezlekeleri düzenlemeniz gerekirdi;
-Binali Bey itirafına göre ülkemizin şu anki yönetim durumu Anayasa’ya uymuyor. Yani Anayasa’ya aykırı! Yani Anayasa paspas edilmiş, sizlerin gözleri önünde çiğneniyor!
-Erdoğan açıkça ve bilerek Anayasa ihlal suçu işliyor ve işlemeye devam ediyor! Yani Erdoğan, Anayasa’yı rafa kaldırmış, kafasına göre Türkiye’yi yönetiyor! Görüyorsunuz değil mi?
-Erdoğan mevcut Anayasa’ya göre seçilip, mevcut Anayasa’da yazan metne göre Türk Tarihi ve Türk Milleti önünde yemin etmedi mi?
-Yeni Anayasa Türk Milletinin çoğunluğu tarafından kabul edilip yürürlüğe girinceye kadar hepimiz, “özellikle hukuk insanları” bu Anayasa’ya uymaya mecbur değil miyiz?
-79 Milyon nüfusumuzla tüm Türk Milleti mevcut Anayasa’ya uyacak, Erdoğan ve Binali Bey uymayacak! Sizin “Hooop efendiler, sizin ne ayrıcalığınız var? Sizin bokunuzda boncuk mu var? Siz uzaylı mısınız? Siz neden mevcut Anayasa’ya uymuyorsunuz, diye sormanız gerekmez mi?
-Türkiye’de hiç kimse, “kaynağını Anayasa’dan almayan bir yetki kullanamaz” diyen Anayasa emrine göre, Erdoğan ve Ailesi nasıl ve hangi hakla siyasi güç kullanırlar? Bilal Oğlan veya Sümeyye Gelin hangi Anayasal hak ve yetkiyle
T.C. Devletinin Valilerine kendilerini karşılatırlar ve devlet olanaklarını kullanırlar? Bu devlette Cumhuriyet Savcıları olarak, sizlerin Bilal ve Sümeyye kadar hakkınız yok mu? Yoksa o cübbeleri niçin taşıyorsunuz?

T.C Devletinin Sayın Kadın Cumhuriyet Savcıları;
Erkek meslektaşlarınızın yüreklerini korku salmış! Onlar hiçbir şey yapamaz haldeler. Yapabildikleri, benim gibi muhalif olanlara ve gariban öğretmenlere, işçilere, askerlere ve polislere dava açılmasını istemek ve insanları zindana atarak hayatlarını alt üst etmek!
Suçsuz yere hapishanelere atılan insanların feryatları, ahları sizin kulaklarınıza ulaşmadı mı?
Elinizi vicdanınıza koyun öyle söyleyin;
FETÖ’nü devlete sokan, onu Türk Ordusuna kumpas kuracak kadar, darbe girişiminde bulunacak kadar güçlendiren AKP yetkilileri serbest gezerlerken,
yüz bin den fazla insanı yakalatıp, hapse atmak, hangi hukuk insanının kabul edeceği bir iştir? Bu kişilerin FETÖ için söyledikleri, hangi ihaleleri, hangi kupon arazileri FETÖ’ne verdikleri parmaklarınızın ucunda!
Girin bilgisayara ve sadece “Erdoğan ve Fethullah Gülen” yazın tümü önünüze dökülecek!
Bunu yapmazsanız yarın Türk Milletinden nasıl saygı bekleyeceksiniz?

Erkek meslektaşlarınızın yapamadığını içinizden sadece bir kadın, bir ana yapsın, inanın Türkiye’de çok şey değişecektir. Türk Milleti, Türk Vatanseverleri sizi başının üstünde taşıyacaktır, emin olun…

Sağlık ve başarı dileklerimle 24 Ekim 2016
Rifat Serdaroğlu

2 thoughts on “UYDURALIM BİNALİ BEY

  1. Demek ki, Türkiye gercek´den güclü köklü kurumlari olan nice badireler atlatmayi beceren bir ülke degilmis bize farkli aktarilmis.Ya da biz yanlis tanimisiz.Yoksa önüne gelenin kafasina göre hareket edemiyecegini su veya bu sekilde ögretir di..Nasuh Mahruki gibi tüm Dünya´nin tanidigi sevdigi adama fikrini beyan etti diye bugün tutuklama karari cikart… Ama senin her hareketin ve sözün birebir Anayasa ve Yasalara aykiri olsun sen rahat rahat yasamana devam et.Diplomasi olmayan kisiye verilen her hak ve makam siradan baskasina verilir´ miy di? Nerede ilgili Kurum ve Yasalar?
    Hep garibanin pesinde kosturuyorlar gücleri anca onlara yetiyor..
    Türkiye artik kopma´ya dogru hizla gidiyor yakinda bu kafalarla egitimi 1000 sene öncesine iteleyenlerle tarikat cemaat artiklari ile hem Itibar´dan hem de harita´dan tamamen silinip gidecegiz…
    Vesile olan herkesi Rabbim kahr-i perisan eylesin.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s