EL BAB ŞEHİTLERİ

Esad Ailesi Suriye’yi tam 46 yıldır demir yumrukla yönetiyor.
Babadan oğula tam 46 yıl! Görünen o ki bir müddet daha yönetecek.
Dönemin Başbakanı Erdoğan 23 Aralık 2009 yılında, 10 Bakanı ile gittiği Suriye’de; “Suriye bizim ikinci evimiz gibidir. Esad kardeşimle müşterek toplantı yaptık. 51 adet mutabakat metni imzaladık” dedi. Erdoğan bunları söylediğinde Esad Ailesi, 38 yıldır dikta yönetimiyle Suriye’yi yönetiyordu!

Yani Erdoğan şunu asla söyleyemez; “Valla ben Esad Kardeşimin geçmişini ve kendi halkına zulmettiğini bilmiyorum, onu kendim gibi demokrat (!) zannediyordum!”

Erdoğan Türkiye’yi 15 yıldır tek başına yönetiyor. O ne diyorsa anında oluyor! Peki bu 15 senede;
-Suriye Devleti, Türkiye’ye savaş ilan edip saldırdı mı?
(Ne saldırması kardeşim, 2009-2010 yılında müşterek Bakanlar Kurulu toplantısı yapacak ve aynı suya ailece girecek kadar yakındık yahu!)

-Suriye’den Türkiye’ye herhangi bir terör örgütü saldırısı oldu mu?
Bir tane militan Suriye’den ülkemize girip Türk Askerini-Polisini öldürdü mü? (Olmadı abicim ama tersi oldu! Hatırlarsanız Kobani’de savaşmak üzere PYD-PKK Peşmergeleri bizim sınırımızdan geçip, Suriye’ye girdiler!)

-Erdoğan, Süleyman Şah’ın na’şını Suriye Askerlerinden korktuğu
için mi kaçırdı? (Hayır yahu! Türkiye’nin besleyip, lojistik destek verdiği IŞİD canilerinin korkusundan kaçırdı!)

-Peki, PKK katilleri yıllardır hangi bölgeden ülkemize girip, askerimizi-polisimizi-insanımızı katleder?
(Eee sen de BaşBadem gibi çok safsın be arkadaş. AKP’nin “Onur Konuğu”, Damat Bakan’ın iş ortağı, kaçak sigara ticareti ile her sene bize milyarlarca vergi kaybı yaşatan Barzani’ni bölgesinden otoyolda gider gibi, girip çıkarlar!)

-Aynı eşkıya Barzani, Kerkük’te Telafer’de tapu kayıtlarını yakarken, Türkmenleri katlederken, Türkmen kentlerine Peşmergeleri yerleştirirken Erdoğan ne yapmıştı?
(Erdoğan o sıralar Barzani ile sıra gecesi eğlencesindeydi! O gece Başdanışman İbrahim Kalın bağlama çalarken, damat dümbelek tıngırdatıyordu!)

-Erdoğan Arap dostlarını ziyarete giderken şunları söyledi;
“Doğu’ya yönelerek Münbiç ve Rakka’ya yürürsek, terörden arındırılmış bir bölge yaratarak o bölgeye Arap kardeşlerimiz ve Türkmenler yerleşme imkânı bulacaktır. (Dikkat edin sadece Araplara kardeş diyor) Hedefimiz 4-5 bin kilometrekarelik bir alanı güvenli bölge oluşturmaktır!”

Değerli Okurlar;
Osmanlı’nın tüm Ortadoğu’yu bir Vali ile, Kudüs’ü bir onbaşı ile yönettiğinden beri ve Kurtuluş Savaşımızla başlayan Cumhuriyet döneminden bu yana, Türk Devletine ve Türk Milletine zarar veren böylesine çarpık bir Ortadoğu politikası görmedik…
Bademlerin sayesinde yıllardır bu çamurda debelenip duruyoruz! Sonuçta;
-3 Milyondan fazla Suriyeli kaçak Türkiye’nin şehirlerine dağılmış vaziyette. Kimse kimin nerede olduğunu ne iş tuttuğunu, bunların hangi terör olaylarına karıştığını bilmiyor!
-Erdoğan bu kişilere şimdiye kadar yapılan harcamanın 25 Milyar Dolar olduğunu söyledi! (Harcama listeleri ne TBMM ne Bakanlar Kurulu tarafından bilinmiyor! Sadece Saray biliyor!)
-TSK’nin Suriye ve Irak’taki harcamalarının tutarını da kimse bilmiyor! Adamlar sanki Türk Milletinin değil de babalarının paralarını harcıyorlarmış gibi kimseye hesap vermiyorlar!

Hadi paranın-pulun-kıt kaynaklarımızın çarçur edilmesini geçtik.
Şu ana kadar sayıları 65’i bulan vatan evladını bu uğurda toprağa verdik. Hiçbirinin soyadı Erdoğan-Yıldırım-Akar değil!
Bu canların hesabını nasıl vereceksiniz?
1 Milyona yakın “Vatanı için savaşacak güçte ve yaşta Suriyeli” ülkemizde keyif çatarken, bizim çocuklarımız niçin Suriye’de can veriyorlar, niçin?
Bizim fakir-fukara insanımız aç gezerken, siz Türk Milletinin 25 Milyar Dolarını nasıl harcarsınız? Nasıl?

Türk Milleti bu hesabı sormadığı müddetçe, huzur bulamaz.
Bu ah’la yaşanmaz!
Mısır’daki çocuk için salya sümük ağlayanlar, Myanmar için gözyaşı dökenler Türk çocukları için neden tek damla yaş dökmezler?
Türk adından bu kadar mı nefret ediyorsunuz?

EL BAB Şehitleri ve gazileri, Bademleri asla affetmeyecekler…

Sağlık ve başarı dileklerimle 14 Şubat 2017
Rifat Serdaroğlu

One thought on “EL BAB ŞEHİTLERİ

  1. Türk milletinin bekası için hayatlarını kaybeden kahraman askerlerimize şehit demek için zorlama olur ama kalbimizde şehittir. Aslında ufuksuz ve vizyonsuz siyasetin canlarını aldığı gerçeğini değiştiremeyiz. Karşımızda düşman yok,vatan savunması diyoruz. Yanlış politikaya DUR diyecek bir Genelkurmay Başkanı da yok!

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s