Hakkında

Yaklaşık 30 yıllık aktif siyaset hayatından sonra Rıfat Serdaroğlu, çeşitli gazeteler ve bu sayfa aracılığı ile millete ulaştırmakta olduğu yazılarını yazmaya devam etmektedir. Kendisine ulaşmak için sitede ve yazıların sonunda bulunan bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

28 thoughts on “Hakkında

 1. Sayın Serdaroğlu,
  Yazılarınızı internetten takip ediyorum ve ülkemizin içinde bulunduğu durumu çok iyi aktarmanız nedeniyle yeteri kadar üzülüyor aynı zamanda da “Bekleyin az kaldı” gibi mesajlarınız görünce de umutlanıyoruz. Ancak daha ne kadar bekleyeceğiz ? Ben oyumu mecburen şu anki muhalefet partilerinden birine verdim ve pişmanım. Çünkü bir-iki ses dışında yeterince muhalefet yapamıyorlar. Lüften acele edin çünkü memleketimiz elden gidiyor.

  Sevgilerimle
  03.08.2013

  M. Bülent KAYA
  Elektronik Mühendisi
  tumelmuhendislik@gmail.com

 2. SAYIN SERDAROĞLU, NEDEN CHP YA DA İŞÇİ PARTİSİNDE AKTİF SİYASET YAPMIYORSUNUZ. BU MİLLETİN SİZİN GİBİ YURTSEVERLERE İHTİYACI VAR.
  ÜLKENİN İÇİNDE BULUNDUĞU DURUM, ARTIK İDEOLOJİ DEĞİL, VATAN SAVUNMASIDIR. SİZİN NEZNİNİZDE BÜTÜN YURTSEVERLERE SİYASİ GÖRÜŞÜ NE OLURSA OLSUN. BİRLİKTE OLMAK MESAJIMDIR. MİLLİ MERKEZİN SİZ VE SADETTİN TANTAN GİBİ BİR ÇOK AYDINA İHTİYACI VARDIR.

 3. 28 ŞUBAT 9 TAHLİYE ÇIKMIŞ. GALİBA BOŞALAN YERLERE MERDİVEN BOYAYAN ARKADAŞLARI KOYACAKLAR. İLERİ DEMOKRASİ BU. USTANIN DEMOKRASİSİ

 4. Sayın Serdaroğlu yazılarınızı içim burkularak okuyorum,daha çok kitleleri aydınlatmanız için Ulusal kanal veya Halk kanalında görmek isteriz sizi , artık güzel günlerin geleceğine karabulutların Ülke min üzerinden kalkacağına inanmıyorum,herkezmi satıldı NASIL AYDINLIĞA ÇIKACAĞIZ sevgi ve saygılar iyiki varsınız

 5. Genelkurmay genel sekreteri nasil olur da,Pkk li Hasip kaplandan resmen özür diler?bu ne demektir? devlet bitti basinizin caresine mi bakin denmek isteniyor?üzülüyorum kahroluyorum uykularim kaciyor siginacak muhalefet dahi yok care yok isgal altina girmis gibiyiz bu kadar acz ve korkaklik 1000 yillik devlet deneyimi ile övünen ülkeme yakismiyor…Saygilarimla

 6. hocam sen kimsin ya? benim icimi, babami nasil biliyorsun? bu kadar mi ayni kafada olunur? eline, aklina, ailene, kafana, ne diyim sana saglik olsun. bizim de yaninda sana destek icin yapabilecegimiz bir sey varsa lutfen soyle. haziriz hocam. bahadir yasa, bahadir@yasa.us, 286-787-5151, 533-481-7511 24/7

 7. Çok Değerli Serdaroğlu,
  Yukardaki tüm yorumlara dileklere (başta ELİNİZE; KAFANIZA SAĞLIK, sonra SİYASETTE AKTİF OLMANIZ) katılıyorum.
  İnternette dolaşan çok güzel yorum ve ifadelerinizden kaynak göstererek alıntı yapmamızı uygun görür müsünüz, yoksa her defasında izniniz almak için size yazalım mı?
  Saygı ve sevgilerimle
  Yalçın Göğüş
  (Not: Çok sevdiğim bir Makine Mühendisliği öğrencim Ragıp Serdaroğlu acaba bir yakınınız mıdır?

 8. Sn. Bakanım Demokrat Parti Sakarya Akyazı ilçe baskaniyim görüşmek istediğim önemli bir husus var telefonumu size arz ediyorum arayabilir seniz veya telefonunuzu bildirebilirseniz çok memnun olurum

  Mecdi Cengiz
  05321647854

 9. Merhaba

  İstanbul da oturuyorum, sizin yazılarınız hergün okuyorum ve ülkem için sizin ile çalışmak istiyorum 0535 315 00 98 İclal Kumru

 10. Sn. Bakanımadım Erdal Çayan 19, dönem meclis danışmanlarındanım. Konya yerel42 sitesinde yazıyorum.Sizinle aynı çatı altında olmak bana onur veriyor. yazılarınızı her gün takdirle okuyorum ve ülkem için sizin önemli bir değer olduğunuzu her türlü çalışmanızda destek olmam gerektiğini düşünüyorum. O yüzden de sizinle görüşmek arzusundayım. 0535 790 59 08 telefonumu size arz ediyorum arayabilir seniz veya telefonunuzu bildirebilirseniz çok memnun olurum. Saygılarımla…

 11. 1-İnternetten İstanbulun eski fotoğraflarına bakıyorum. Eminönü Beyoğlu, Kadıköy gibi hatta Üsküdar, Fatih ilçelerini insan görünümlerine bakıyorum 1980 yıllarından önce dinsel kıyafetli pek kimseye raslanmıyor. bu resimler genel amaçlı olduğu için toplumu tam resmettiğini düşünüyorum. ama şimdi aynı yerlerin toplumunu resmedildiğinde toplumun nereye gittiği açıkça görülür.
  2- Buraya nasıl geldik, toplumu bu yöne sürükleyen meclisteki insanlar gökten zembille inmedi T.C Milli eğtim okullarından yetişdi. Bu düşünce burada şekillendi. Şimdi ise düşünce pazarlanıyor. Bu pazarda devamlılığı sağlamak için T.C ( Varsa) milli (varsa) Eğtimi de bu şekilde şekillendiriliyor. Şimdi yaygara koparan devlet idaresinden yoksun, parti ve kişi menfatini devletten önde tutan geçmişin iktidarı bu günün muhalefet partileri ve o zamanın siyasetçileri bu idareyi mumla davet ettiler. Bu kadar at gözlü olmasaydınız geleceği biraz düşünebilseydiniz böyle olmazdı. Hayırlı olsun. Tabi ki; süper gelişmiş doğu ve ortadoğu komşularımızın etkisi de var. El-Ezher Üniversitesi gibi üniversitemiz var. Bir meclis düşünün %80’nini şöyle veya böyle dinsel cemaatlerle ilişkisi var. Bir o kadarı da Ortadoğu ülkelerinde herhangi bir şekilde bulunmuş. Şimdi de rejim ithalatcılığını yapıyorlar. Büyük milletimizin tercihi bu. Gülerim ağlanacak halimize.

 12. Sayın Serdaroğlu, izninizle 26 ŞUBAT tarihli “Sultanlar Bahçesi Aksaray” başlıklı yazınıza katkıda bulunmak isterim.Sultanların hepsini son sultanımız için Çamlıca’da yapılmakta olan Külliyede toplayalım. Adını da RTE Külliyesi yerine SULTANLAR KÜLLİYESİ koyalım.Saygılarımla.

 13. Sayın Serdaroğlu,
  2002 seçimlerinden bu yana, Atatürkçü çizgideki merkez sağın yeni bir parti kurarak AKP’ye giden oyları geri almasını bekledik durduk, ancak düş kırıklığına uğradık. Muhtemelen bu baskı ortamında buna kimse cesaret edemedi. Ancak, 15 Şubatta Vatan Partisi sağ sol ayırımı yapmadan ortak paydası Atatürk olan insanları birleştirdi. Hasan Korkmazcan, Ufuk Söylemez, Yaşar Okuyan gibi isimler de orada. Bu oluşuma siz neden destek vermiyorsunuz? .Sizin (ve katılmaya ikna edeceğiniz Atatürkçü çizgideki merkez sağdan diğer arkadaşlarınızın) bu oluşuma çok büyük güç katacağı bir gerçek. Gördüğüm kadarıyla sizin fikirlerinizle Vatan Partisinin programı çok uyuşuyor.Niçin Vatan Partisine katılmadığınızı bizlere açıklar mısınız? Teşekkürler.

  • Rifat Bey ne der bilmiyorum, Ama bana gore Sn. Perincek Truva atidir. Emperyalistlerin adamidir. Bunu defalarca kanitlamistir. Vatan partisindeki değerli gençlerin tümünden ozur dileyerek bu kanaatimi belirtiyorum.
   M.Rasit OZMEN

 14. Sayın Serdaroğlu; yazılarınızın uzun suredir takipçisiyim. Her yazınızı mutlaka okurum. Ve Sosyal medya’da da paylaşıyorum. Gerçekleri; Edebi Sanatları kullanarak Bu kadar güzel Türkçe yazan sizin gibi değerli insanların varlığı bize ümit ve moral veriyor.Gerçekleri tüm açıklığı ile dile getirirken Adalet ve Vatan Sevgisi dışında hiç bir çıkar ve amacınız olmadığı açık olarak anlaşılıyor. Ve fark ettim ki ” Allah yakında öyle bir toplum getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah’ı severler; Müminlere karşı yumuşak, kafirlere karşı da onurlu ve şiddetlidirler; Allah yolunda mücahede eder, hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar.” Maide 54 Sizi ne güzel anlatıyor. Allah sizin ve bizlerin yardımcısı olsun. Selam ve Saygılarımla.

 15. Değerli Serdaroğlu

  Muhaliflerin yakın izleme ile kuşatma ve baskı altına alındığı bu karanlık dönemde hakkınızda davalar açılmasına rağmen gündemi bam telinden yakalayarak aydınlatıcı , bilgilendirici , öğretici yazılarınızla topluma büyük hizmet veriyor ve tarihe not düşüyorsunuz. Yazılarınızı sadece okumakla kalmıyor oldukça yüksek okuma sayısına ulaşan kişisel küçük muhalif gazeteciğimde http://www.nacikaptan.com ‘da yayımlıyorum.

  Kaleminize sağlık.

  Saygılarımla

  Naci Kaptan

 16. Rifat Bey bu son yazınızda bir taraftan din ve siyaset ayrışımından söz ediyorsunuz ve diğer taraftan, ” ‘Barış Dini’ olan Yüce İslam” diyerek din taraftarlığı ve hatta propagandası yapıyorsunuz. Bence hiçbir din, İslam da içinde ‘Barış Dini’ değildir. Bu çok aşırı bir ifadedir. Çok yerinde olan siyasi görüşleriniz dışına çıkmasanız olmaz mı ? Türkiyede şimdi müslüman olmak şart mıdır ? Aksi olamaz mı ?

 17. Biraz önce öz geçmişini okuyunca daha da çok sevdiğim, saydığım ve hayranlık duyduğum sevgili SERDAROĞLU’na, hem üstün ve özgün öz geçmişi hem de bugünkü SAFLIK MI İHANET Mİ ? başlıklı muhteşem yazısı için en candan tebrikler, teşekkürler, sevgiler, saygılar ve en iyi dileklerle Gönül’den bir ithaf :

  SON EMELLERİ, BU KUTSAL TOPRAKLARI VE SULARI BÖLMEK VE

  BÖLÜŞMEKTİR

  Açık ve gizli ajanlar,tüm iç ve dış gericiler,yobazlar ve faşistler ile elele,
  En hayin tuzakları kuruyorlar bu mazlum Türk Ulusu’na ve Türkiye’ye.
  Birinci emelleri,Türk’ü ve Türkçe’yi,Türkiye’yi ve Atatürk’ü yoketmektir.
  Son emelleri ise, bu kutsal toprakları ve suları bölmek ve bölüşmektir.

  Bu emeller için,Türkiye’yi ve Türk Ulusu’nu bir iç ve dış savaşa itiyorlar
  Ve çok kalleş ve kahpe planlar ve programlar yapıyor ve yaptırıyorlar.
  Bunlara karşı tek ve birleşik bir vatan cephesi kurmak en ulu bir ödev.
  Bunların tümünün defterini dürmek en ulusal ve toplumsal bir görev.

  Gönül Pınar Atacı, 26.9.2017

 18. Yazılarınızı takip ediyorum. Bu insanları aydınlatmak için çok gayret ediyorsunuz. İnşallah gayretleriniz boşa gitmeyecek. Sizin kadar cüretkar, korkusuz ve doğruları yazan ender insansınız. Tebrikler, ellerinize nazar değmesin.

 19. Demokratik halk hareketiniz hayırlı olsun. Merak ettiğim bu nasıl bir hareket olacak, yürüyüşler, boykotlar, grevler vs gibi mı? Yoksa gelecek seçimleri kazanmak için çalışma gibi mı? Bazı doğrular , gerçekliği karartır. Gerçeği görmek için bir çok doğruyu analiz etmek gerekiyor.

 20. Türkiye’nin kurtuluşunun ve sağlam zemine oturmasının yegane yolunun Gazi Paşa Hazretlerinin ‘bozkurtlu Türk milliyetçiliği’ anlayışında olduğu kanaatini taşımaktayım. Ümitsiz değilim. Zira, Yüce Tanrı, ümitsizliği haram kıldı. Çok ama çok gayret gösterilerek ilk karşı çıkılması ve tepki gösterilmesi gereken şeyin ‘genişletilmiş büyük ortadoğu projesi ve buna hizmet edenler’ olduğu gerçeğinin farkına varılması gerektiğini düşünmekteyim. Tanrı, milletimizi ve Devletimizi korusun.

  • Bize sevgili Serdaroğlu hocam gibi insanlar lazım. Gerçek CHP ruhu yozlaşmadan önce bu idi. İlgi ile takip ediyorum. Selam ve sevgilerimle

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s